alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzonspor, Türkiye'de bir ilke imza attı

Özkan Sümer Futbol Akademisi Türkiye'nin en kapsamlı futbolcu yetiştirme tesisi...

Trabzonspor 31.10.2021, 15:39 31.10.2021, 15:50

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu altyapı antrenörleri ve altyapı sporcularının katılımıyla Özkan Sümer Futbol Akademisi’ni ziyaret etti.

Altyapı sporcuları için 6 eğitim sınıfı, 9 antrenör ofisi, 109 yatak kapasiteli toplamda 345 kişiye hizmet veren Özkan Sümer Futbol Akademisi’nde Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu ile birlikte basın mensupları da tesisleri gezdi.

Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu yaptığı açıklamada, “Özkan Sümer, Türkiye’deki altyapı gerçeğini 50 yıl önce gündeme getiren isimdi. Türkiye genelinde yapılan bu uygulamadan Trabzonspor en çok faydalanan takım oldu. Geçmişteki şampiyonluklarımıza dikkat ettiğimizde hep altyapıdan yetişen sporcularımızla şampiyon olduk. Bugün futbol bir endüstri haline geldi, sürekli üretmek zorundasınız. Bizler de Özkan Sümer Futbol Akademisi’nde futbolcu yetiştirmek için, üretmek için Türkiye’nin ilklerinden bir tesisi faaliyete geçirdik. Yemekhanesiyle, yatakhanesiyle, fitness salonu, derslikleri ve odalarıyla hayata geçirdik. En önemli amacımız altyapıdan futbolcu yetiştirip A takımımızda yararlanmak ve daha sonra dünyaya ihraç etmek. Sizlere de geldiğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaretin ardından Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu ve antrenörler ile altyapı sporcuları birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Trabzonspor, Türkiye'de bir ilke imza attı

Trabzonspor, Türkiye'de bir ilke imza attı

Trabzonspor, Türkiye'de bir ilke imza attı


Yorumlar (5)
AHMET 1 ay önce
BU AKADEMİYİ TORPİLLİLERİN DEĞİL YETENEKLİLERİN HİZMETİNE SUNARSINIZ iNŞALLAH
ilker 1 ay önce
tesis, ekipman, sahalar güzel iş. sonraki adım yurtdışından eğitimli antrenörler getirmek olmalı. eş dostla gitmez bu işler. donanımlı, bugünün eğitim metodlarına hakim liyakat sahibi isimler gelmeli.
don bas 1 ay önce
kademi güzel hos ancak icini neyle dolduracaksiniz,umarim yurt disindan bilgili cagdas egtim veren hocalarla calisirsiniz insAllah.
hasan 1 ay önce
ürettiğiniz var mı bir şey onu anlatın
İskorpit 1 ay önce
Bence alt yapının başına Alman bir alt yapı sorumlusu getirilmeli ekibi ile birlikte......

Gelişmelerden Haberdar Olun

@