7m


7m

hyundai

Trabzonspor Sörloth'u KAP'a bildirdi! İşte sözleşmenin detayları

Trabzonspor'dan Kap Açıklaması. Sörloth'u bildirdiler.

Trabzonspor 22.09.2020, 15:43 22.09.2020, 16:25
Trabzonspor Sörloth'u KAP'a bildirdi! İşte sözleşmenin detayları

Haber61 - Spor Servisi - Trabzonspor, Sörloth için Leipzig ile görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.

Yapılan açıklamada "Profesyonel futbolcumuz Alexander Sorloth'un, RB Leipzig kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır.

Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi bulunan futbolcumuz Alexander Sorloth'un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleri ile anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

1-Sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000.-EUR ödenecektir.

2-Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

3-Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

4-Futbolcunun ileriki dönemlerde Türkiye'ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır."

Şirketimiz ile profesyonel futbolcumuz Alexander Sorloth arasındaki 03.08.2019 başlangıç ve 31.05.2021 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir.

Yapılan anlaşmaya göre oyuncuya herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyecektir." ifadelerine yer verildi.

Haber61 transfer detaylarını böyle duyurmuştu;

sörloth


Yorumlar (32)
Volkan 2 yıl önce
Söyleyecek fazla bir söz yok. Allah yolunu açık etsin. Allah aldığı paranın hakkını veren herkesten razı olsun. Trabzonspor dan bir ADAM geçti...
61_HA 2 yıl önce
Sörloth baba sen çok yaşa her şey çok güzel olsun sana Trabzonspor 'a
kzy 2 yıl önce
Yolu hep açık olsun.. Hizmetini yaptı. Kulübün borcunun 10'da birini kapatarak gitti. İyi olarak bileceğiz.
K.Atamer 2 yıl önce
Bonuslarla beraber yaklaşık 15 milyon euro ya biten bu transfer,başta Ahmet ağaoğlu ve yönetimin başarısıdır.Tebrik ediyorum.Sadece 375 bin euro verilmiş bir futbolcunun bu kadar para kazandırmasınada ayrı bi parantez açmak gerekir.
yasar 2 yıl önce
sonraki satıştan % 20 pay sadece bizim , ingiliz takımı place buna da ortak mı?
cvdt 2 yıl önce
para ödemeden 11m artı satıştan pay çok iyi anlaşma, kim ne derse desin.
Tursun 2 yıl önce
İşte transfer başarısı budur nedenlerini öncekibyazımda belirtim elwştirdik ama tebrikte etmeyi vilmeliyiz bu başarı sizin eseriniz kaybınız 4 milyon euroyu zaten 2 satuştan çıkarırsınız emeği geçen herkeae trabzınum adına teşekkürler
TC61 2 yıl önce
Ula tursun ne dersun hangi kayıpdan bahsedersin Allah akıl fikir versin ne diyeyim sıfırdan 11 milyon artı ! dahaki satıştan cukka daha ne istersin seninkisi artık boş ver Allah aklı fikir versin
Kadir 2 yıl önce
TEŞEKKÜRLER...
ercan 2 yıl önce
hayırlısı diyelim. Kiralık olması ve 9 milyona serbest kalır maddesi (6 milyonu Stoke City nin) olması elimizi kolumuzu bağladı. Şampiyonlar ligine katılamamamız da cabası.
KargaKarga 2 yıl önce
Fatih Tekke'den sonra izlemesi en keyifli forvet idi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@