7m


7m

hyundai

Trabzonspor hükmen yenik sayılmıştı: TFF Fenerbahçe'ye ne ceza verecek?

Trabzonspor'a benzer olaylarda ceza yağdıran TFF'nin Fenerbahçe'ye ne ceza vereceği merak konusu oldu.

Trabzonspor 07.03.2022, 15:20
Trabzonspor hükmen yenik sayılmıştı: TFF Fenerbahçe'ye ne ceza verecek?

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fenerbahçe-Trabzonspor maçında sarı-lacivertli taraftarların neden olduğu saha olaylarıyla ilgili detaylı rapor istediği öğrenildi.

Sahaya atlayan bir taraftar hakem Zorbay Küçük'e saldırmaya çalıştı.

Fenerbahçe ile Trabzonspor'un 1-1 berabere kaldığı maçta ciddi saha olayları yaşandı.

Hakeme saldırı girişimi

Ülker Stadyumu'nda oynanan maçta ilk yarının bitiş düdüğüyle sahanın içine giren sarı-lacivertli bir taraftar, hakem Zorbay Küçük ve ekibine saldırmaya giderken Fenerbahçeli futbolcuların araya girmesiyle son anda durduruldu.

Zorbay Küçük'e saldırmaya çalışan taraftarı, Altay Bayındır ve Serdar Aziz engelledi..

Yabancı madde yağdı

Trabzonspor'un maçta kullandığı korner atışlarında ve taç çizgisi bölümlerinde, tribünlerden bordo-mavili futbolculara yoğun şekilde yabancı maddeler atıldı.

Sahaya atılanlar arasında yer alan bir su şişesi Bakasetas'a isabet etti ve Yunan futbolcu kısa süreli sakatlık yaşadı.

Bakasetas tribünden atılan sus şişesiyle yerde kaldı.

Maç boyu küfürler edildi

Fenerbahçeli taraftarların hem Uğurcan Çakır hem de Trabzonspor’un efsane isimlerinden Hüseyin Avni Aker’e maç boyunca galiz küfürler ettiği televizyon yayınından da duyuldu.

TFF detaylı rapor istedi

Siopis ve İrfan Can Kahveci arasında yaşanan ikili mücadele sonrası çıkan kırmızı kartın konuşulduğu mücadelede yaşanan tribün olayları ikinci plana düşse de Türkiye Futbol Federasyonu'nun konuyla ilgili detaylı bir rapor istediği öğrenildi.

Hem hakem hem de gözlemci raporlarının dikkate alınacağı ifade edilirken Fenerbahçe’ye tribün kapatma ve idari para cezası verilmesi bekleniyor.

Benzer olayda Trabzonspor hükmen yenik sayılmıştı

Fenerbahçeli taraftarın hakem Zorbay Küçük'e saldırı girişimi, 12 Ağustos 2007'de oynanan Trabzonspor-Sivasspor maçındaki saha olaylarını akıllara getirdi.

Trabzonspor'un 85. dakikada 1-0 önde olduğu sırada maç, bir kişinin sahaya girerek Sivassporlu futbolcu Mehmet Yıldız'a saldırı girişiminde bulunması nedeniyle tatil edilmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu mücadeleyi 3-0 Sivasspor lehine tescil ederken, bordo-mavililere de 5 maç seyircisiz oynama cezası vermişti.

(Yeni Şafak)


Yorumlar (11)
Erdem 4 ay önce
Kırmızı kart konusunda kararsızdım, çoğunluk kırmızı dedi ise kırmızı kart diyorum. Fakat dün hükmen mağlubiyet kararı çıkarsa çok doğru bir karardır. Bunu tartışmam. Gereği yapılsın. Gerekli müracaatlar yapılmalı. Maçı izlemeye değil bize saldırmaya gelen taraftar önünde maç oynandı. Ali Koça yazıklar olsun. Hep kazanınca kardeşlik.
Cenk 4 ay önce
Bir gazetecinin güzel bir sözü vardir "Bu ülkede hersey olursun ama asla REZIL olmasin"
benjaminx 4 ay önce
Yaşşa kardeşim...
Hüseyin 4 ay önce
TRT özellikle hiç değinmedi bu konuya, çok ilginç
Agasar 4 ay önce
trt akp nin halkin degilki
devran 4 ay önce
20 puan farki yiyiynce kudurdular basit isler ile kendilerini avutuyorlar
Tuzağa Düşmedik 4 ay önce
Daha müsabaka oynanmadan evvel Ali KOÇ Yönetimi olabildiğince gerginliği ve şiddeti körükleyecek resmi açıklamalar yapmaktaydı. Sonucunda da ülkemize yakışmayan olaylar cereyan etti. Kendi beceriksizliklerini sanal düşmanlar yaratarak kitleleri kanalize etmeye çalışan yöneticiler olduğu sürece, futbolda şiddet önlenemez bu ülkede. Cezalar çok yetersiz, heleki gücünüz varsa, ceza yok gibi birşey. Ben hakem bıçaklanıp öldürülmediği için buna da dua ediorum. Kitle psikolojisi, insanları bu kadar dolduruşa getirirseniz birileri dolduruşa gelir işte böyle sahaya madde yağar, adam yağar, küfür yağar, çok daha bile vahim olaylar olabilir. Sorumluluk sahibi kimseler, gücü kudreti ne olursa olsun; hukuk önünde gerekli yaptırımlara tabi olması gerekir. Anadolu takımı, İstanbul takımı gibi ayrımlar ve ayrıcalıklar kabul edilemez. En azından bu olaylar yabancı maçlarda olsa, UEFA gözümüzün yaşına bakmaz. Bizde bunlar olağandır diyemeyiz. Olaylar vahim ötesi idi ve bir Anadolu takımı yapsa, hele ki FB'ye karşı yapılsa, hepimiz biliyoruz ki çok farklı muamele söz konusu olurdu. Ben FB'ye saha kapatma cezası verebileceklerini sanmıyorum; İsmail Kartal'ın dediği gibi, kolay mı öyle FB'ye ceza kesmek!??
Murat Can 4 ay önce
İt iti ısırmaz
Namık UZUNER 4 ay önce
Rezalet olacak
TS 4 ay önce
KADIKÖYDE KARA GECE
SAHAYA GİRME
BAKASETAS YABANCI MADDE YERE YIĞILMA
MAÇ BOYU SAHAYA YABANCI MADDE
MAÇ BOYU AĞIR KÜFÜR
HAKEME FİİLİ MÜDAHALE

OLAYLAR TRABZONDA OLSAYDI GÖRÜRDÜNÜZ HAFTA BOYU HABERLERİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@