Trabzonspor eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu acı reçeteyi yazdı: Kriz yönetimi

Trabzonspor’un eski Asbaşkanlarından Hayrettin Hacısalihoğlu, Muharrem Usta yönetiminin olağanüstü kongre kararı almasını Haber61’e yorumladı.

Trabzonspor eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu acı reçeteyi yazdı: Kriz yönetimi

Haber61 / Özel / Tuncay Lakot - Selay Saykal (Kaynak belirtilmeden kullanılamaz) 

Trabzonspor’da Muharrem Usta yönetiminin Nisan ayının ilk haftasında Olağanüstü kongre kararı alması spor camiasına bomba gibi düştü. Ersun Yanal ile yollarını ayırdıktan sona Rıza Çalımbay ile ligde toparlanma süreci yaşamak isteyen bordo mavili ekip, üst üste alınan başarısız sonuçlar yüzünden hayal kırıklığı yaşattı. Kulübün içinde olduğu ekonomik darboğazla birlikte hem saha cezaları, hem para cezaları, hem de UEFA’dan gelen transfer yasağı karşısında kamuoyunun tepkisinin artması, Muharrem Usta ve yönetimini kongre kararı almak zorunda bıraktı.


Kulübün içinde olduğu durumu ve Muharrem Usta yönetiminin Olağanüstü kongre kararını değerlendiren Trabzonspor’un eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, çözüm olarak kriz yönetimini önerdi.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE DOĞRU KARAR

Kulüp ve derneklerde istikrarla birlikte devamlılığın önemli olduğunu belirten Hayrettin Hacısalihoğlu, “İstikrar ve devamlılığı başarılar, iyi gidişlerde aramak lazım. Yanlışta istikrar felaket getirir. Şu anda Trabzonspor gerek sportif konularda, gerek ekonomik konularda, gerek sosyal konularda her konuda bir çöküntü yaşıyor. Bu konuda öyle bir durumda ısrar etmek, devam için gayret göstermek kulübe zarar verir. Kongre kararı alınmasının kulübün hayrına olduğunu düşünüyorum” dedi.

SORUNLARI ÇÖZECEK İSİMLER GÖREVE GELMELİ

Olağanüstü kongreyle, kulübün gördüğü hasarı düzeltmek için çalışacak bir yönetimin seçilmesinin şart olduğunun altını çizen Hacısalihoğlu, “Kulübün içinde olduğu problemlere çözüm getirecek bir yönetim yapılanmasının göreve gelmesi gerekir. Doğru işler yapacak, kulübün hayrına çalışacak, camiayı mutlu edecek ve yapılan tüm çalışmaları kamuoyuyla paylaşacak bir yönetim modeli, Trabzonspor’un eski başarılı günlerini yakalamasında faydalı olacaktır” şeklinde belirtti.

ÇÖZÜM YOLU: KRİZ YÖNETİMİ

Hacısalihoğlu, Olağanüstü kongrede seçilecek yönetimin görev süresini 8 ay olduğunu hatırlatarak bu sürecin iyi değerlendirilmesi gerektiği konusunda uyardı. “Kriz yönetimini ortaya atan ilk kişilerden biri de benim. Bu kongrede göreve gelecek yönetim kısa süre görev yapacak. Trabzonspor artık yasal olmayan seçimlerden ve davranışlardan imtina etmesi gerektiği için Aralık ayında yeniden kongre olmak zorunda” sözleriyle devam eden Hacısalihoğlu, “Kriz yönetimi olarak tabir ettiğimiz türde bir yönetim bu kongrede görev alırsa, kulübe zarar veren her şeyin önü kesilmeli. Kulübün, tüzükte yapılacak tadilatla bugünün dertlerine derman olacak bir işleyişe kavuşması gerek. Ekonomik konularda Trabzonspor’un borçlarının yapılandırılması, yeni borçlanmalara imkân tanımayan, yeni borçlanmaları izne tabi olacak bir düzenleme getirilmeli. Sportif alanda transfer hovardalığında vazgeçecek, kulübün bütçesine, ihtiyaçlarına, imkânlarına, politikasına, misyonuna uygun bir takım kurgusu içinde transferlerini ona uygun yürütmesi şart.  Camianın toparlanması, birlikteliği, huzuru, barışı sağlayacak çalışmalar yapılması kaçınılmaz. Bütün bunları ancak kriz yönetimi yapar. Seçim kaygısı olmadan acı reçete dediğimiz o acı reçeteyi uygulayacak. Aralık ayında görevi gönül rahatlığı içerisinde bundan sonra da bunları uygulayacak kişilere bırakarak ayrılması gerekir. Bunu ancak bir kriz yönetimi yapar. Bugünkü ihtiyaç budur. Yoksa normal bir işleyişle bunu arzu etmeyiz” sözleriyle sonlandırdı.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 13:43


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
KOCAELİSPOR
KOCAELİSPOR - 10 ay Önce

Transfer yasağı iyi oldu yaşlı gereksiz işi bitmiş yabancı ALMAYİZ önemli? Sosa DURİCA n diye hubocan PERRERA kucka

Cemal
Cemal - 10 ay Önce

Kırız yönetimi diyor kırız çıksında belki yönetime girerim diye fırsat kolluyor Sadri Şener o kadar borç yaparken sen yanında degilmiydin

Serkan
Serkan @Cemal - 10 ay Önce

Sadri başkan 5 yıl görev yaptı ve 48 milyon borçla aldığı kulübü 3 kupa ve 185 milyon borçla teslim etti.Sizin usta 2 yılda borcu 1,3 milyara çıkardı bırak kupayı ilk 4 e sokamadı takımı

Rüstem Hacıdokuzoğulları
Rüstem Hacıdokuzoğulları - 10 ay Önce

Birileri gelip kulübü işler hale getirecek. Sonra İHO örneği çöreklenecek. Bu keriz yönetimi olur.
Önce kulübe zarar verenler ömür boyu üyelikten atılmalı. Hatta devleti yöneten ben olsam spordan men cezası veririm. Sonra tüzük düzenlenmel. Daha sonra o bahsettiğin yönetim düzlüğe çıkarmaya çaloşsın ki bir daha uçuruma gitmeyrlim.

Gökhan 61
Gökhan 61 - 10 ay Önce

Ne Cimbom ne fener en büyük SADRİ ŞENER

ts
ts - 10 ay Önce

keske Hayrettin Hacisalihoglu baskan olsa. Sadri baskan zamaninda Trabzon kanadini goz kulak oldu. Ne zaman Hacisalihoglu ayrildi, takim gerilemeye basladi. Lider, tecrubeli, sorunlari ve cozumleri bilen, kurusun hesabini yapip klube zeval getirmeyecek isimlerin basinda

arakli
arakli - 10 ay Önce

trnfer yasagi iyi oldu yeni zeki yavurlar Mustafa yumlular mustaya akbaslar gbi kazmalari oynatiriz

Ts
Ts - 10 ay Önce

Evet transfer yasağı iyi oldu suanlik yanlız su saydigin isimler işini layıkıyla yapiyorlar

Ugur yalçın
Ugur yalçın - 10 ay Önce

Trabzobu halkın sevgilisi iktidara teslim edilsin iki sevgili birleşsin mevcut iktidar tek kurtuluştur siyasi güç trabzonu şahlandırır belki borçkarı da siler en mantiklisı bu kayyum atansa dahamı iyi bu şekilde hiç kinse aday olmaz


banner421

banner426

banner432

banner443

banner441