7m


7m

hyundai

Trabzonspor eski asbaşkanı Hacısalihoğlu "TFF ve MHK değişti ama değişmeyen Cüneyt Çakır "

Trabzonspor'un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Cüneyt Çakır'ın hakem atamalarına etki ettiğini söyledi.

Trabzonspor 04.10.2020, 14:44
Trabzonspor eski asbaşkanı Hacısalihoğlu "TFF ve MHK değişti ama değişmeyen Cüneyt Çakır "

Trabzonspor eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, hakem Cüneyt Çakır'ın Türk futbolu ve Türk hakemliği üzerinde hegemonyasının bulunduğunu, hakem atamalarında etkin bir rol oynadığını iddia ederek, Türkiye Futbolu Federasyonu ve Merkez Hakem Kurullarının değiştiğini ama bir tek Cüneyt Çakır'ın değişmediğini belirtti.

Trabzonspor'un eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalinhoğlu, hakem yönetimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gerek yönetimin, gerek taraftarın ve mali basını isyan etmekten haklı olduğunu belirten Hacısalihoğlu, "Ancak hakem camiası ve federasyonla ilişkileri sezon başı böyle tehditkar vari kavgaya dönüştürmeden , hataları daha münasip bir nisanla anlatıp, söyleyip , insanların hatalarını kabul etmesini sağlayıp düzenlemesine imakan vermemiz lazım. Böyle çok sert ve hakaret vari tavırlarla soruna çözüm getirmediğimiz aksine sorunu büyüttüğümüz çok açık görünüyor. Bunlardan ders alıp, örnek alıp daha sağlıklı bir yol çizeriz" şeklinde konuştu.

"Cüneyt Çakır'ın hakem camiası üzerinde hegemonyası var"
Hacısalihoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nda bir yapı olup olmadığına ilişkin olarak ise "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimine, MHK Başkanı ve yönetimine ve maçın hakemine fatura çıkıyor. Dikkat edersek böyle büyük ve seri hatalarda bir sistem vardır. Değişmeyen ne var ise onu bulmak lazım. Değişmeyen bana göre Cüneyt Çakır'ın Türk Futbolu ve Türk hakemliği üzerindeki hegemonyası. Gerek VAR atamalarına, gerek maçın hakeminin atanmasında etkin bir rol oynadığını kendine göre bir düzenleme yaptığını, liglere ayar verdiğini düşünüyorum. Doğrudur demiyorum bu benim kanaatim. Onun için kiminle ne şekil uğraşacağımızı ya da tepki koyacağımızı iyi tespit etmemiz lazım. Yoksa orada bir hakeme göstereceğimiz tepki, hakem camiasını karşımıza almamıza neden oluyor. Bu da sadece o maçı kaybetmekle kalmıyoruz ileriki maçlara da, kötü bir ortam hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.


"TFF ve MHK değişti ama değişmeyen Cüneyt Çakır"
"TFF değişti, MHK değişti ama değişmeyen ne ise onu değiştireceksiniz" diye Hayrettin Hacısalihoğlu, "Bu işi perde arkasından idare eden ve maalesef kariyeri var. Kabiliyeti var. Ama bunu iyiye kullanmayan Cüneyt Çakır var. Ona sahip çıkanlar olacaktır. Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden, dünya kupalarına katılan bir isim diyecekler ama bunun sadece kendisine faydası oluyor bana göre. Türk futboluna bir faydası olduğu yok. Türkiye'de Türk futbolcuda kalmadı zaten, onun için onun olmasının Türk futbol piyasasına bana göre bir faydası yok. Sadece kendine faydası var. Cüneyt Çakır içinde ülke futbolunu ve ülke gençliğini heba etmeyelim" diye konuştu.

"MHK dahil tüm hakemleri futboldan uzaklaştırırsak düzelir"
Hacısalihoğlu, yıllardan beri herkesin bildiği hakem camiasında iki grubun olduğunu iddia ederek sözlerini şöyle tamamladı:
"Yıllardan beri herkes bilir ki hakem camiasında iki grup olmuştur. Bir grubun yaptığı yorumları ve değerlendirmeleri diğer grup karşı çıkmıştır ve farklı yorumlamıştır. Aynı pozisyon için bir grup hakemi tetkik ederken diğer grup ise savunuyor. Enteresan bir durum sırf reyting için değil bu bir gruplaşma var. MHK dahil tüm hakemleri futboldan uzaklaştırıp, yeni bir sistem kurulmalı. Hatadan öte kasıt insanı düşündürüyor" şeklinde konuştu.


Yorumlar (27)
Holalı 2 yıl önce
Bulmuşlar değneksiz bir köy istedikleri gibi at koşturuyorlar Bizans çocukları 35 yıldır sürekli duymuş olduğum bir laf var Trabzon şampiyon yapmazlar bu kadar emin konuşuyorlar bu lafı nerden cesaret alıp söylüyorlar ağa babaları kim bunları bulmak lazım
BenDeniz 2 yıl önce
Ben sana söyleyeyim ağa babaları kim olduğunu tayyip erdoğandan başkası değildir.
Tayyip Erdoğanın iktidarı dönemlerinde %100 üç şampiyonluğumuzu çaldılar.
BenDeniz 2 yıl önce
Anadolu ligi kurulması çözüm olur başka çözüm yolu görmüyorum. İstanbulun faşist takımları İstanbul ligi oluşturup kendi aralarında oynasınlar. Üç sene biti istanbul şampiyonu olsun iki sene biri bir sene biri.
Bozkurt Hoca 2 yıl önce
Hacısalihoğlu nu eleştirelim.Ama doğru çözüm üretelim.Anadolu ligi için birkaç takımı yanımızda görürüz.
Mehmet K 2 yıl önce
1)Sahaya siyah formayla çıkalım.
2)Maçtan önce sonra hakemle konuşmayalım ve tokalaşmayalim.
3) Lehimize yanlış karar verilirse ki verilmez bunu iptali için itiraz edelim.adaleti göstelim.
3)Digiturk üyeliklerini iptal edelim.
Haktan şaşmaz 2 yıl önce
Sayın hacısalihoğlu,münasip bir dil ile hiçbiryere varamayız.Bunu pekala sizde biliyorsunuz.Trabzonun senelerden beri ya şampiyonluğu çalınıyor ya da baştan kıyımlarla iyi bir başlangıcın önünü kesip bizi saf dışı bırakıyorlar.iyilikten anlamıyorlar
Salih 2 yıl önce
Hacisalihoglu sen öyle mi yaptın? Hatalarını münasip bir dille anlatıp düzeltmelerin mı bekledin? Bu dusmediniz TS yakasından. TS ilmazsa sizi kim gündem yapacak değil mi?
Semih 2 yıl önce
Cüneyt Çakır kesinlikle yılanın başı . Bunların adamlarını odaya kapattık diye bizden nefret ediyorlar ..
HASAN 2 yıl önce
Arkadaslar,Turkiyede akil tutulmasi var,dusunsenize babadan ogula gecen baska meslek var mi..istanbul takimlari sampiyonlugu anadoluya vermemek icin hakemler uzerinden bu oyunu oynuyorlar.Bu ahlaksizliga dur demek zamani geldi Turk futbolu adina.
Horyanli kazim 2 yıl önce
Ordusu olmayan devlet savaşamaz TFF hakemleri ts karşı kötü bir yönetim gösteriyor bu büyük oranda taraftarları çileden çıkarıyor burada taftar kaybı ordusu olmayan devlete benzer istediğini daha rahat yapabilirler bence amaç bu küçük bir parça yapmak yutmasi kolay olur ne olursa olsun bir tane Ts var sonuna kadar savaşmak,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@