Trabzonspor'dan sonra Fenerbahçe'den de CAS açıklaması!

Fenerbahçe saçmaladı, Trabzonspor'un başvurusunun dayanıksız olduğunu iddia etti.

Trabzonspor 16.03.2019, 13:53
Trabzonspor'dan sonra Fenerbahçe'den de CAS açıklaması!

Trabzonspor'un haklı 2010-11 sürecine dair mücadelesi gereğince dün CAS'da görülen duruşmada savunma yapan taraflardan Fenerbahçe resmi sitelerinden açıklama yayınladı. Fenerbahçe, Trabzonspor'un başvurusunun dayanıksız olduğunu iddia etti.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada "Trabzonspor’un FIFA’ya ve buna bağlı olarak CAS’a başvuru yapma hakkı olup olmadığı ve başvuru usullerine uyup uymadığının incelenmesi amacıyla gerçekleşen duruşma süresince hem Kulübümüz avukatları hem de FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun avukatları, Trabzonspor’un başvurusunun dayanaksız olduğunu savundu. Yargılamayı etkilememek için gizlilik kuralı uyarınca daha fazla detay veremeyeceklerini dile getiren Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin ve Alper Pirşen, takip ettikleri duruşmanın çok olumlu geçtiğini, avukatlarımızın savunmalarının çok ikna edici olduğunu ve kararın Fenerbahçe adına olumlu olacağı yönünde bir beklenti içerisinde olduklarını ifade ettiler." denildi.

Trabzonspor da konuyla ilgili dün açıklama yayınlamış Başkan Ahmet Ağaoğlu şu ifadeleri kullanmıştı;

‘’Bütün argümanlarımızı büyük bir ciddiyet ve kararlılıkla ortaya koyduk. Bizim açımızdan gayet iyi bir duruşma oldu. Başarılı bir savunma yaptık. Karşı tarafta FIFA, TFF ve Fenerbahçe avukatları da kendi savunmalarını gerçekleştirdi. CAS bir adalet mekanizması ve CAS’ın adil davranacağına, adalet dağıtacağına inanıyoruz. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”
 

Yorumlar (7)
murat 2 yıl önce
Adalet bir gün yerini bulacaktır.İşte o zaman fenerbahceliler de mor olacaklar yakında buda olacaktır hepimiz göreceğiz bundan emin olun.
Serko61 2 yıl önce
Bir futbol takımı ve camiası bu kadarmi uyuz bu kadarmi nefret uyandırıcı olur futbolcusundan tut yönetimi taraftarı alayı tiksindirici derecede yalancı ve emek hırsızı .
Sedat 2 yıl önce
Aynı iktidar partisi gibi
? 2 yıl önce
yargılamayı etkilemek istememişler çok dürüst beyefendiler...
Canaba İSKENDEROĞLU 2 yıl önce
Fifanın savunmasının ne olduğunu ts camiası olarak bilmek isterim çünkü cezayı kesecek olan onlar
ÖMER KOZ 2 yıl önce
İSTEDİKLERİ TRABZONSPOR HAKKINI CAS'DA DEĞİL ANKARA TAYYİP ERDOĞAN MAHKEMESİNDE ARASIN
Cem 2 yıl önce
Lan dangalaklar madem dayanaksız :) neden fifa’nın avukatları sadece 2 saat boyunca FIFA’yı savundu ... neden CAS hakemleri karşısında soğuk yemiş penis gibi büzüştünüz ? Neden oraya gitiniz ? CAS bültenini okumadınız mı ? ;)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@