banner441

Trabzonspor'dan "Örtülü ödenek" iddialarına suç duyurusu

Yalanlarla kamuoyu oluşturup insanları aldatan toplamda 83 kişiye Trabzonspor tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Trabzonspor 11.12.2019, 09:50 11.12.2019, 09:57
Trabzonspor'dan "Örtülü ödenek" iddialarına suç duyurusu

Trabzonspor'a "Örtülü ödenekten 50 milyon Euro - 50 milyon dolar” aktarıldı şeklinde asılsız iddialarla insanları yanıltan içlerinde Serdar Ali Çelikler, Ahmet Ercanlar ve Feridun Niğdelioğlu'nun da olduğu 83 kişi hakkında bordo mavili kulüp suç duyurusunda bulundu.

Konuyla alakalı Trabzonspor açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Sosyal medya ve çeşitli basın yayın organları üzerinden kulübümüze “örtülü ödenek” vasıtasıyla “50 milyon Euro - 50 milyon dolar” gönderildiği şeklindeki yalanları sürekli gündeme getiren başta gazeteciler Serdar Ali Çelikler, Ahmet Ercanlar ve Feridun Niğdelioğlu olmak üzere 83 kişi hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 267. maddeleri ile 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107. maddesinde belirtilen fiillere aykırılıklarından dolayı Trabzon Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Belli bir merkezden çıktığı apaçık ortada olan bu tür manipülatif ve yalan haberlerle kulübümüze saldıran bu kişilerin Yüce Türk Adaleti tarafından en doğru şekilde cezalandırılacağına olan inancımız tamdır.

Trabzonspor Kulübü bugüne kadar hiçbir şart altında illegal işlerin ortağı olmamış, doğruluk ve hakkaniyetin peşini bırakmamış, üstelik kimileri gibi bir günde değiştirilen yönetmeliklerle kurtarılmamıştır. Trabzonspor Kulübü, bu gibi durumlara kendini düşürecek kadar küçülmektense sınırlı imkanlar içinde çözüm üretmeyi, daha çok emek, özveri ve mücadele sergilemeyi koşulsuz bir şekilde tercih etmiştir.

Kulübümüze yönelik tüm bu yalan haberler için kalem oynatanlar iyi bilmelilerdir ki; Trabzonspor Kulübü gayriahlaki tutumları kendine yakıştırmayacak insanları temsil etmek gibi önemli bir misyona sahiptir. Karadeniz'den veciz bir söz ile ifade etmek gerekirse; muhannetin köprüsünden geçmek yerine dereye düşüp sele kapılmayı göze alan bizler, bu iftiralarla Trabzon ve Trabzonspor isminin lekelenmesine asla izin vermeyeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
Oflu 61 2 ay önce
İşte okkkadarrrr
0661 2 ay önce
ismi geçen dünyada tescilli şikebahçenin paralı askerleridir bunlardan başka ne beklenir ki?
Erhan Aslan 2 ay önce
Fenerin yalakası bazı KALEMŞÖR'ler durur mu? Örtülü Ödenek lafını aynen iade ediyoruz amaaaaaaa Kendilerine hiç kıyak yapılmamış ya. Şike sürecinde de sütten çıkmış AK KAŞIKLAR ya.. Sizi gidi BATIKÇILAR ve Leş Kargaları siziiiiii Gidin başka Çöplüğe..
Hasan 2 ay önce
Şike yasası kimin için değişti? Yüksek yargı organın onadığı şike cezasını dünyada eşi görülmemiş şekilde evrensel hukuku da ayak altına alarak 13. Ağır Ceza Mahkemesi kimler için bozu önce bunları konuşalım. Trabzonsporun kıyağa değil adalete ihtiyacı var. Yönetim çok doğru adım attı. Yüce Türk Adaleti adil bir karar verirse ithamları ıspat etmek zorunda bu beyler..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@