Trabzonspor'dan menajerlere 120 Milyon TL!

Atilla Türker, Trabzonspor'un menajer dosyasını açtı

Trabzonspor 17.08.2017, 10:11
Trabzonspor'dan menajerlere 120 Milyon TL!

Son dönemlerde menajerlerin futbola nasıl zarar verdiğini kaleme alarak kulüplerin içinin boşaltıldığını ortaya koyan yazar Atilla Türker, Habertürk'teki köşesinde bu kez Trabzonspor'u ele aldı. Bordo mavililerin menajerlere ödediği çuval dolusu paraları yazan Türker'in yazısından ilgili kısımlar şöyle;


Özet şu: Trabzonspor son 7 yılda yaptığı 100’e yakın transferde 120 milyon lira menajerlik ücreti ödedi. 600 milyon lira bonservis bedeli verdi. Borç da 700 milyon lirayı buldu.

Son yazımda bonservis bedellerini ve menajerlik ücretlerini tek tek belirttim. Ortada berbat bir tablo var. İşe yaramayan onlarca futbolcuya tonlarca para harcanmış. Menajerlere çuval dolusu para kaptırılmış. 3’er, 4’er yıl sözleşme imzalanan futbolcularla 1. yıl sonunda yollar ayrılmış.

ADI MAZLUM!

Bugün olaylar ve insanlar üzerinde duracağım.

Mazlum Ali Bilecan... Menajer! Trabzonspor’a 2 futbolcu getirdi. Kimleri mi? Stephane Mbia ve Carl Medjani... Bu 2 transferden yüklü miktarda komisyon kazandı. Şöyle ki... Carl Medjani transferinden 300 bin Euro indirdi. Ayrıca... Mbia’yı getirirken 800 bin Euro... Aynı Mbia’yı Çin’e götürürken de 1 milyon 260 bin Euro... Toplamda 2 milyon 360 bin Euro! 10 milyon Türk Lirası... Ki, Onazi’nin transferinde de Bilecan’ın adı gazetelere yansıdı. Sonra ne oldu? Bilecan, Trabzonspor’un şampiyonluk kupalarına haciz kararı aldırttı. Gerekçesi de şu: “Paramın belli bir bölümünü tahsil edemedim.”

MEDEL KAÇ BEDEL?

İzninizle 1 ay öncesine dönelim.

Gary Medel’i transfer edebilmek için Trabzonspor büyük uğraş verdi. Öyle ki 5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Medel’in Bordo-Mavili ekibe gideceği konusunda çok ciddi açıklamalar yapıldı. Ama iyi de, sonra ne oldu? Medel, 2,5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Beşiktaş’a transfer oldu. Dikkatinizi çekerim, 5 milyon Euro değil, 2,5 milyon Euro karşılığında... Üstelik 5 eşit taksitte.

Haliyle... Trabzonsporlu bazı kongre üyeleri sanal ortamdan isyan ettiler. Ne dediler? “Trabzonspor, Gary Medel için menajer Özkan Doğan aracılığıyla Inter’le 5 milyon Euro karşılığında anlaşırken... Aynı oyuncuyu Beşiktaş 2,5 milyon Euro karşılığında aldı” dediler.

Daha da önemlisi... Trabzonspor yönetim kurulu üyesi olan ünlü iş adamı Nevzat Aydın... Son zamanlarda yapılan transferlerle ilgili eleştiride bulunarak... Yine sanal ortamdan... Taşı gediğine koydu. Birilerine laf soktu. “Trabzonspor’a Kucka’yı kim getirmişti acaba?” diye sordu.

Aydın’ın da bildiği ve hatırlattığı gibi...Kucka’yı getiren de yine Özkan Doğan’dı. Ve 5 milyon Euro karşılığında!

Fazla söze gerek yok... Bizde bu menajerler... Ve de bu menajerlere göz yuman bazı insanlar olduğu sürece... İşimiz çok zor.
Yorumlar (3)
mısa 3 yıl önce
yani menejerler bu paralara adam getiririz diyorda hiçbir yönetici çıkıp ,o futbolcu hakkında bir piyasa araştırması yapmıyor mu ,külüb mü yönetiyorlar köy bakkalı mı dicem ma ,bakkal bile elli yerden fiyat alır,kısacası suçu menejere atmak kolaya kaçmak ki bu da pek inandırıcı değil...
arakli 3 yıl önce
turk clubler orc bataginsa geien mejerler turk clubleri habire kazkliyoryolar
TAHİR 3 yıl önce
Yiyin yiyin bakalim nereye kadar sürdürürsünüz bu sevdanizi,halk ayaklanirsa bi..bu takimi sattirmak icin yüklü komisyon bile almiştirlar birilerinden.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@