Trabzonspor'dan hakem isyanı: Bu lig böyle tamamlanamaz!

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Sağıroğlu, Trabzonspor-Göztepe maçı hakem yönetiminin skandal olduğunu savunarak, bu hakemlerle sezonun sağlıklı bir şekilde tamamlanamayacağını söyledi.

Trabzonspor 02.11.2019, 23:13 02.11.2019, 23:19
Trabzonspor'dan hakem isyanı: Bu lig böyle tamamlanamaz!

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Süper Lig Cemil Usta Sezonu'nun 10. haftasında oynadıkları Göztepe karşılaşmasının ardından  açıklamalarda bulundu.

Göztepe maçındaki hakem yönetiminin tam bir skandal olduğuna vurgu yapan Sağıroğlu, “Bu akşam yaşananlar göstermiştir ki ne bu hakemlerle ne de mevcut Merkez Hakem Kurulu ile sezon sağlıklı bir şekilde tamamlanamayacaktır” dedi.

"Sörloth yapılan penaltı görülmesine rağmen verilmemiştir"
“Gerek Merkez Hakem Kurulu, gerekse hakemlerin Trabzonspor’a karşı olan art niyeti artık gizlenemez boyuta gelmiştir” diyen Sağıroğlu, “Fırat Aydınus, kaptanımız Sosa’ya defalarca yapılan faullere kart dahi göstermekte zorlanmıştır. Yine Sosa’ya yapılan ve bize göre kesinlikle kırmızı kartlık bir pozisyona faul bile çalmamıştır. Alexander Sörloth’un penaltısını da net bir biçimde görmesine rağmen verememiştir. VAR hakemi Koray Gençerler de hem penaltı hem de Sosa’ya yönelik faulle ilgili Aydınus’u çağırmayarak art niyetini ortaya koymuştur. Neden art niyet diyorum! Aynı Koray Gençerler, geçen sezon Malatyaspor ile oynadığımız karşılaşmada da VAR hakemiydi ve Ekuban’a ceza sahası içinde yapılan faul için orta hakemi VAR’a çağırmamıştı. Görünen o ki zaten yıllardır sağlıklı bir yapıda işlemeyen MHK, adaleti sahada değil masa başı talimatlarla dağıtarak ligi dizayn etmektedir” diye konuştu.

Türk futbolunu ve MHK’yi başarısızlığa, adaletsizliğe aynı zamanda şaibeye mahkum eden kararlarla bir camianın göz göre göre emeklerinin çalındığını kaydeden Sağıroğlu, şöyle devam etti:
“Şimdi Aydınus, Gencerler ve MHK başkanıyla birlikte üyeleri penaltı pozisyonuyla ilgili bu akşam evlerinde rahat uyuyacak, milyonlarca taraftarımız da kahır çekecek öyle mi? Ve siz bunun adına sözüm ona ‘adalet’ diyeceksiniz. Bakınız, bu hakemler ve bu MHK ile bu lig zor biter. Bizler camia olarak çoğu şampiyonluğumuzun çalındığı 2010 - 2011 sezonunda görev yapan isimlerden oluşan Merkez Hakem Kurulu’nun adalet dağıtamayacağını zaten söylemiştik. Tüm kulüpleri kapsamayan, belirli bir grubun menfaat ve istekleri doğrultusunda hakem atamaları ve müsabaka yönetimleri sergileyen MHK’nin sezonu tamamlayamayacağını da ifade etmiştik. Tekrar söylüyor, tekrar hatırlatıyoruz; adaletten, hakkaniyetten, doğruluktan ve temiz futboldan yana olmayan bu MHK’nin ve bu tarz hakemlerin Türk futbolunu yönetmesi imkansızdır. Başta Fırat Aydınus ve Koray Gençerler olmak üzere, tüm MHK’nin, Türk futbolunun bugün yaşadığı kara gece sonrası gereğini yapmalarını bekliyoruz.”Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (34)
Şahin 2 yıl önce
Ne zannediyordun.Federasyon seçimlerinde bunlara niye destek verdiniz.
Alper 2 yıl önce
Bos muhabbet seninkisi hicbir cacik olmaz bizim okadar guclu lobimiz yok maselef o yuzden ancak mac sonu bos bos konusuruz
TS 2 yıl önce
Lobi değil kardeş. Şeref meselesi o kadar bakanın ve siyasetçin var onlar ne işe yarıyor. Verin 100 de 60
Taraftar 2 yıl önce
Sizi sallamıyorlar hakkımızı arayamıyorsunuz. Kötü başkanda olsa bunların hakkından hacıosmanoğlu geliyordu
Ali sert 2 yıl önce
Koray gencerler laysmenlik yapamazken orta ve var hakemi nasıl oluyor.
DuRsUnTeMeL 2 yıl önce
Çete iş başındaymış, yok Nihat Özdemir yok Fırat Aydınus yok Koray gencerler hepsi hikaye... Sene 2010-11 sezonu hırsız aziz ve aleks kimi ziyaret ettiler? Tabiki malum kişi tayyip erdoğanI sonra ne oldu alınterimiz çalındı şampiyonluk kupamız gasp edildi. Bu sezon yine bir hafta on gün önce tayyip nereye gitti ne için gitti? Tayyip bu sefer divan kurulu üyesi oldu orada bir konuşması var o konuşmayı her TRABZONSPORLUNUN dinlemesini isterim şampiyon orada belirlenmiştir tayyip erdoğanın fener aşkı o kadar büyük ki sormayın gitsin. tayyip erdoğanı hiç sevmedim Allah bana onu sevdirmeyi nasip etmesin!! TrabzonSporun emeğini çalan kim soruyorum? Sosanın alınterine saygısızlık yapan kim? Bu Federasyon başkanını işaretle seçtiren kim tayyip erdoğan değil mi? Trabzon şehrini kınıyorum ona oy verenler o şehre ihanet ediyorlar...Trabzon’a ne vermiş ne yapmış ben hiç bir şey görmedim geldim gördüm tanıyamadım Arap pisliği başka bir şey görmedim bizim kaşüstü daldık çıkamadık rezalet kaç sene oldu daha bitmedi... Bizim hakkımızı yiyenler bir gün hesap verecekler.
Lobi lobi lobi 2 yıl önce
GS son 2 sezon hakemlerce KOLLANMASINA rağmen sürekli ağlayarak ŞAMPİYON oldu. Bu lig kirli bir lig, efendilik para etmiyor. Sahadaki oyuncular hakeme itiraz bile etmiyor, bunun adı efendilik değil enayiliktir. Ayrıca; TFF ve hakemlerin adil olması için LOBİ yapmamız gerek! yerel medyaya iş düşüyor!
çaykaralı 2 yıl önce
elli senede geçse biz bu kafayla şampiyon olamayiz tam fırsat geliyo elimize kaçırıyoruz göztepe kim ya eze eze yeneceksin penaltı verilmedi doğru ama işi oraya niye getiriyorsun ayrıca bir takım her maç gol yermi an kötü takımlar bile kendi sahasın da gol yemeden maçı tamamlıyor biz.içerde dışarda fark etmez her maç kesin
Uğur yalçın 2 yıl önce
Öyle fenerli hükümet yandaşı şikeci ihaleci federasyona başkan olduğubda siz çok memnundunuz bak hemşehrim bir ülkenin adaleti sporda da aynıdır sokaktada bir ülkenin sağlık sistemi iyiyse eğitim sisteminde ulaşım sistemide iyidir biri iyi öteki kötü olmaz o yüzden yalaklık yapan başkanına söyle bu işler böyle ağlamak yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@