Trabzonspor'dan flaş hamle! O kulüpler TFF'ye şikayet edildi

Trabzonspor haksız rekabet yapıldığı gerekçesiyle TFF'ye şikayette bulundu

Trabzonspor 22.08.2020, 08:26 22.08.2020, 09:10
Trabzonspor'dan flaş hamle! O kulüpler TFF'ye şikayet edildi

Trabzonspor, Kasımpaşa’nın Mame Thiam’ı Fenerbaçe'ye, Fatih Öztürk’ü Galatasaray'a bedelsiz göndermesinin ‘sahtecilik ve yanıltmaya’ girdiğini söyledi.

Lisans kurulunun harcama limitlerini açıklamasının ardından Kasımpaşa'nın bu rakama itiraz ederek forveti Mame Thiam'ı Fenerbahçe'ye, kalecisi Fatih Öztürk'ü de Galatasaray'a bedelsiz olarak yollaması Karadeniz ekibinin tepkisini çekmişti. Bordomavililer konuyla alakalı harekete geçti. Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu, Kasımpaşa'nın 'haksız rekabet' ortamı oluşturduğunu belirterek TFF'ye resmi başvuruda bulundu. Bu iki transfere lisans verilmemesi gerektiğini belirtti.

Divan Kurulu, TFF'ye 3 sayfalık başvuru yaptı. Transferlerin usulsüz olduğunu kaydederek itiraz etti. İçeriğinde "Fenerbahçe harcama limitleri konusunda Tahkim Kurulu'na başvurmuş ve bu kurulunuz tarafından reddedilmiştir. İlan edilen harcama limitlerine açıklamaları ile itiraz eden ancak resmi başvuru yapmayan kulüplerden ikisi de Galatasaray ve Kasımpaşa'dır" ifadeleri yer aldı. "Bu durum Federasyonun 48. maddesinde yer alan 'sahtecilik ve yanıltmaya girer. Bu sebeple gereğinin takdiri için suç duyurusunda bulunuyoruz" denildi.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANIYORLAR
Kasımpaşa kendi harcama limiti aleyhine, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın lehine bazı oyuncularını bedelsiz olarak bu iki kulübe vermiştir. Kasımpaşa, şikayet ettiği harcama limitinin azlığı, bedelli satış yapılarak artırılması mümkünken bu hamlesi Kasımpaşa'nın menfaatinden uzaktır. Dernek Tüzüğü ve şirket ana sözleşmesine aykırı olarak TFF'nin 59. maddesinde yer alan 'görevi kötüye kullanma' suçu oluşmuştur"

BU MAÇLAR ŞAİBELİDİR
Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu, Kasımpaşa'nın sözleşmeli oyuncuları Mame Thiam'ı Fenerbahçe'ye, Fatih Öztürk'ü Galatasaray'a bedelsiz vermesinin ligi sıkıntıya sokacağını belirtti. Divan Kurulu'nun açıklamasında "Kasımpaşa'nın isimlerini açıkladığı ve lehine tasarrufta bulunduğu kulüplerle oynayacağı maçlar şaibe altına girmiştir. Bedelsiz satışların, hukuki değerlendirmesi Disiplin talimatının 55. maddesi gereği istenip incelenmelidir" ifadelerine yer verildi.

DOSYADA BAŞKA NELER YAZIYOR?
 Kasımpaşa, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın 'ben değil biz ruhu' ile hareket edecekleri için bu karşılaşmaları sıkıntılı hale getirecektir.
 Thiam ve Fatih Öztürk transferleri Lisans ve Tahkim Kurulu'nun aldıkları kararları işlevsiz hale getirmiştir.
 Disiplin Talimatnamesi'nin 4/1. maddesine göre ceza almalıdırdır.
 Transfer talimatının amacı dışındaki bedelsiz transferlerin tarafları olan Kasımpaşa, Fenerbahçe ve Galatasaray Spor Kulüpleri ile yöneticileri ceza almaları için Disiplin Kurulu'na sevk edilmedilir.

KASIMPAŞA NE DEMİŞTİ?
"Bonservisi kulübümüzde olan birinci kalecimiz Fatih Öztürk'ün Galatasaray'ın ihtiyacı ve talebi doğrultusunda, dayanışmamızı ortaya koymak maksadıyla bedelsiz olarak transferini gerçekleştirdik. Rekabet ve adil lig olması adına eşit koşulların sağlanması, limit problemi sebebiyle karşılaşılan sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olunabilmesi için Fenerbahçe'nin istediği forvetimiz Mame Thiam'ı herhangi bir rakam konuşmadan kendilerine bedelsiz olarak verdik"

Fotomaç

.

Yorumlar (29)
Mantıklı 2 ay önce
Çok doğru bir hamle yönetimden.Tuhaf olan, Kasımpaşa harcama limitleri açıklandıktan sonra onlara verilen harcama limitine isyan edip “ligden çekiliriz” tehditini savurmadılarmı? Hayırdır, bu ne perhiz bu ne laha turşusu? Siz kimi kandırıyorsunuz?
Alp TÜRK 2 ay önce
Türk futbolu kirlidir..
Misafir 2 ay önce
Bunları tff ye degil fifaya şikayet etcen haysiyetsizler
Ergün ÖZŞAHİN 2 ay önce
2004 ten itibaren siyaset futbolun her hücresine müdahale etmiştir. Federasyon Başkanı seçimlerinden şampiyonların belirlenmesine, cezaların tayininden şikenin pasifleştirilmesine kadar akla gelebilecek her şeye müdahale edilmiştir.Oynanan tiyatro ve tiyatronun oyuncuları hür iradeye sahip değillerdir. Tff Başkanlarına gel denir gelirler git derler giderler çünkü iradeleri ipotek altındadır. Tahkim, Pfdk ve Mhk daha da zayıftır. Bu kurullara atamayı iradesi ipotekli Tff başkanı yapar iyi maaş, son model araç ve imkanlar tahsis edilir bırak bırakabilirsin. Çok daha farklı olaylarda vardır da burada bahsetmek yetmez. TV'ler bizleri kusacak hale getirdiler Fener aşağı fener yukarı kapat tv yi 24 saat sonra aç yine fener, kaçırdığın birşey olmaz. Tff, kurulları, siyaset ve
Fener Türk Futbolunun çıbanıdır!
Güven 2 ay önce
RTE denen adam öyle münasip görmüştür uygundur sorun olma yada uydururlar burası Türkiye nasıl ligden düşme kaldırıldı sahi Türk futbolunu kim yönetiyor
Orhan 2 ay önce
Güven denen adam, olayın RTE ile ne alakası var. Açıklasanda o derin bilginden istifade etsek.
Genco 2 ay önce
Anlaşılan bu transferlerin arkasında yine derin tff var, para hülle yoluyla kasımpaşaya verilecek, bizi de keriz yerine koyuyorlar dalga geçiyorlar. Derin tff biz ne dersek o diyor. Anlayana..
TS 2 ay önce
Yaw sanki tff nin haberi yok bu işlerden hatta bunlar ve tff...örnegin ist bogazına nazır bir kafe de oturup demişlerdir yaw ts vb leri şikayet vs olursa ne olur kahkahalarla havagazı olur diye konuşmuşlardır...bu işler danışıklı...Yönetim uefa ya şikayet edecek şike şaibe transferlerini... bu sezon ki tiiyatro ligi nde kimler figüran kimler başrol az çok şekillendi ts figüran rolünden çıkması için tff mhk ye hakkını savunup kolluycak başkan veya yardımcısı gibi rollerde ts lu bir yönetici olacak tff mhk de...
Kenan 2 ay önce
Sorun yok bizde en değerli oyuncularını ücretsiz isteyelim bakalım ne olacak o zaman. Nasılsa beleş
Remzi 2 ay önce
Bizim küçük büyüklerde her numara var..Bir tane yetiştirip vitrine çıkardıkları futbolcu yok..hile ile üç kağıt ile şampiyon olmaya çalışıyorlar..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@