Trabzonspor'dan Fenerbahçe'nin açıklamasına kısa ve net yanıt!

Trabzonspor'dan Fenerbahçe'ye ders niteliğinde yanıt.

Trabzonspor 15.06.2021, 18:47 15.06.2021, 19:02
Trabzonspor'dan Fenerbahçe'nin açıklamasına kısa ve net yanıt!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, dün gerçekleşen Divan Kurulu Toplantısında 2011 yılında şikenin yapımlış olduğunun kesin olduğunu vurgulayarak anlamayanlar için detaylı şekilde anlatmıştı.

Sportif ceza ile mahkemelerin verdiği cezanın farklı olduğunu anlatan Ağaoğlu UEFA'nın şikenin var olduğuna dair kararını işaret ederek " 2010-11 sezonuyla ilgili , ülkede insanların anlamak istemediği bir şey var. Sportif ceza farklıdır, mahkemelerin verdiği ceza farkldıır. Sert girersiniz maçta rakibin ayağını kırarsınız 3-5 maç ceza alırsınız bu sportif cezadır. Sokakta birinin ayağını kırarsınız belki 3-5 yıl ceza alırsınız. 2010-11 yılında sportif suç işlenmiştir. Cezası da UEFA tarafından verilmiştir. Halen merak ediyorlarsa UEFA’nın 2017’de yayınladıkları bültene baksınlar. Hala bulamıyorlarsa bende var ben kendilerine veririm. Bu konuda Trabzonspor’un tartışacak bir şeyi yoktur. Kesinleşmiş bir şike vardır. Cezası UEFA tarafından verilmiştir, CAS tarafından onaylanmıştır, İsviçre Federal mahkemesi tarafından onaylanmıştır. Bunun ceza kısmını konuşuyorlarsa bu farklı birşey." ifadelerini kullanımıştı.

Bu açıklamanın ardından Fenerbahçe'den açıklama gelmiş ve Sarı lacivertliler bir açıklama yayınlayarak yine "FETÖ kumpas kurdu" bahanesine saklanmış, Fenerbahçe UEFA'nın sahte delillerle ceza verdirilmeye zorlandığını iddia etmişti.

Trabzonspori ise bu açıklamanın ardından kısa ve öz bir mesaj yayınladı.

Trabzospor mesajında "Spor Disiplin Yargılaması ile Ceza Hukuku yargılamasının farklılığını algılayamayanlara ve kısa dönemli hafıza kaybı yaşayanlara hatırlatmamızdır! CAS kararı --> Tıkla  Şike cezaları tam liste -->  Tıkla " ifadelerini kullandı.

Bordo mavililerin bu kısa ve öz cevabı sosyal medya da kısa sürede yayıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Davut 2 ay önce
Bizim kupamızı verdirmeyen kim varsa Allah hepsinin bak hepsinin diyorum belasını versin. Çoluk çocuklarından bulsunlar
AlcaTraz 2 ay önce
biraz daha açık konuşabilirsin davut kardeş içinden geldiği gibi söyle sende biliyorsun konuyu!!
Hürriyet 2 ay önce
Kupamızın şikecilerin müzesinde durması nın tek sorumlusu reisdir nokta anlayın bunu artık trabzonlu kardeşlerim.
Namık 2 ay önce
Adamların arkası sağlam koskoca devlet var, var oğlu var. Şikeci Aziz, şikeci Aykut, şikeci TFF. Hırsız oğlu/kızı hırsızlar sizi tarihe geçtiniz elbet birgün adil biri çıkar bunlara hesap sorar.
61 2 ay önce
Şilecifb , UEFA'dan ekstra ceza yememek için CAS dava geri çekildi.
9 May 2017
Serko61 2 ay önce
Bunlar işine geldimi gezici olur işine geldimi fetocularlan sarmaş dolaş olurlar hatta kadinkoyde maç bile yaparlar işlerine geldimi rizeliye sırtlarını dayarlar ve aklanırlar, eee hırsız hırsızın dilenden anlar..
Gökhan 2 ay önce
Hırsıza , arsıza ne anlatırsan anlat.. en iyi bildiği seyi yapmaya devam eder
Ahmet Can 2 ay önce
Serdar Dursunu fener almış biz alsaydık iyi olurdu. Şenol güneş artık milli takıma alır herhalde
Ers61 2 ay önce
Bizimkilerde bu Sörlot sevdâsı varken böyle topçulara bakmazlar. Hele şu Sörlot rüzgârı dinsin, görelim ne yapacaklar? O da gelse bari!
Hasan 2 ay önce
Olmayan şey kaybedilmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@