Trabzonspor'dan dev ödeme! 10 gün süre var!

Bordo-mavili kulübün UEFA Kulüp Lisans ve FFP kriterlerini yerine getirmesi için 80 milyon TL'lik ödeme yapması gerekiyor 

Trabzonspor 21.03.2019, 11:22 21.03.2019, 13:35
Trabzonspor'dan dev ödeme! 10 gün süre var!

Spor Toto Süper Lig'de, kendisini Avrupa kupalarına katılmaya getirecek sıralamayı elde etmek için mücadele eden Trabzonspor'un, diğer taraftan ise Avrupa'da herhangi bir yasakla karşılaşmamak için UEFA lisansı için 80 milyon TL'ye yakın bir rakamı 10 gün içinde ödemesi gerekiyor. 
Spor Toto Süper Lig'de aldığı transfer yasağı nedeniyle devre arasında transfer yapamayan, bazı oyuncularla yollarını ayırmasının ardından kadro derinliğini kaybeden Trabzonspor, kısıtlı kadrosuna rağmen Avrupa kupalarına katılmak için mücadele ediyor. Bu hedef doğrultusunda önemli bir yerde bulunan Karadeniz ekibi, sezon sonunda kendisini Avrupa'ya taşıyacak sıralamayı elde etmek istiyor. 

Lisans alabilmek için 80 milyon TL'lik borcun ödenmesi gerekiyor 
Trabzonspor'un, UEFA tarafından düzenlenen müsabakalarda yer alabilmesi için UEFA'nın belirlemiş olduğu, Kulüp Lisans ve FFP kriterlerini yerine getirmesi gerekiyor. Bordo-mavililer, sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali kriterler olmak üzere 5 başlık altında toplanan kriterleri yerine getirmediği takdirde UEFA lisansı alamayacağı için Avrupa sahnesinde olmayacak ve yeni yasaklarla da karşı karşıya kalabilecek. Bordo-mavililerin bu lisansı alabilmesi için de ay sonuna kadar 80 milyon TL'ye yakın bir borç ödemesi yapması gerekiyor. Söz konusu borçların ödenmesiyle birlikte Trabzonspor bu konuda önemli bir mesafe almış olacak. 

Sunum yapılmıştı 
Geçtiğimiz aylarda UEFA'ya sunum yapan Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA yetkililerine, göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları icraatlar hakkında bilgi vermişti. Altyapıdan idari yapıya kadar birçok konuda geniş bir sunum yapan Ağaoğlu'nun bu sunumu UEFA yetkililerinin beğenisini kazansa da geçmiş yönetimlerin UEFA'ya vermiş oldukları 3 yıllık taahhütü yerine getirmemelerinden dolayıda sıkıntılı anlar yaşamıştı. Ağaoğlu, ceza kuruluna sevk edilmeden önce ise UEFA yetkililerinden 8 ay kendilerini izlemelerine talep etmişti. 

Yönetim kaynak arayışını sürdürüyor 
Trabzonspor Yönetimi, Spor Toto Süper Lig'e verilen milli arada ise kaynak arayışını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde sermaye arttırımından önemli bir gelir elde eden Karadeniz ekibi, yapılacak olan ilave kaynaklarla birlikte 80 milyon TL'lik ödemeyi gerçekleştirerek önündeki engeli ortadan kaldırmayı planlıyor. 

Yorumlar (5)
tsat 2 yıl önce
Trabzonspor için atıp tutanlar .Bakın bu kulüp ne şartlarda mücadele veriyor.Bu takıma söz söylerken iki kere düşünüp öyle eleştirin.
son gün 2 yıl önce
dİğer haberler gibi son gün ödeme kaynağı ulunur...Her zaman oyle olmamışmıdır..Yani bu haberi yaparak trabzonspor taraftarını sıkıntıya koymayın.üzmeyin...
comolokko 2 yıl önce
trabzonsporun bukadar batakta olduğu hiçbir dönem olmamıştır.bu batağa rağmen sıralamada 4. sıradayız ve 2.lik iddamız bile var.

bu yönetimin,teknik direktörün ve oyuncuların arkasında durmamız gerekiyor.

parası olan lisanslı ürün almalı bir tane trabzonspor var.
birşey olmaz sanmayın kritik virajlardan geçiyoruz.
Kayikci 2 yıl önce
Bizi de,Trabzonspor taraftarlarini da dahil edin bu sürece.Hesap numarasi verin azdan az coktan cok bizim de bir katkimiz olsun.Haydi millet elimizi tasin altina koyma vakti
mavi firtina 2 yıl önce
aynen katiliyorum bütün trabzospor taraftari elini cebine atmali ve bir hesap numarasiyla bizler yardima haziriz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@