banner572

Trabzonspor'dan CAS'a etkili savunma

Bordo-mavililerin, Uluslararası Tahkim Kurulu’ndaki davası dün görüldü. Başkan Ahmet Ağaoğlu da video konferans ile yapılan görüşmeye katılırken, savunmanın çok etkili olduğu öğrenildi. CAS’ın kararını iki hafta içinde açıklayacağı bildirildi

Trabzonspor 17.07.2020, 09:19
Trabzonspor'dan CAS'a etkili savunma

Trabzonspor’un aldığı Avrupa’dan men cezası nedeniyle başvurduğu Uluslararası Tahkim Kurulu’nda dava dün görüldü. Kovid-19 pandemisi nedeniyle görüşme video konferans yardımıyla yapıldı.

Bordo-mavili kulübü İsviçre’deki hukuk bürosu temsil ederken, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve Hukuk Kurulu Başkanı Eda Lermi de davaya online olarak dahil oldu. Oyuncu satışları, alt yapıya yatırım ve sponsor gelirleriyle ekonomik anlamda atılımlar yapan Trabzonspor’un savunmasında oyuncuların ödemelerini günü gününe alması ve geçmiş borçların da bulunmaması bordo-mavililerin elini güçlendirdi. Eski başkanlardan Muharrem Usta’nın geçmişe dönük alacaklarından 38 milyon 438 bin 477 TL’lik kısmını kulübe bağışlaması da duruşmada bordo-mavililerin avantajına oldu.

Kulüp için çok etkili bir savunma her şeyin tek tek anlatıldığı bildirildi. Yetkililerin duruşmanın verimli geçtiğini ve cezanın kaldırılması yönündeki beklentilerinin yüksek olduğu öğrenildi. Uluslararası Spor Tahkim Kurulu’nun, Trabzonspor ile ilgili kararını ise yaklaşık iki hafta sonra açıklayacağı ifade edildi.

(Milliyet)


Yorumlar (19)
Gokhan61 1 yıl önce
Artik sanada guvenmiyoruz baskan bu sehrin insanlarini sende ucuza harcadin castan iyi haber gelse ne olacak sampiyonlugu elinizle goksele verdiniz bir goksel kadar olamadik
Ersan 1 yıl önce
Böyle adam harcamaya devam edersek kimseyi bulamayız. Ancak, yanlış kişilerin temizlenmesi ayrı bir gerekliliktir...
yasar 1 yıl önce
kişileri ya göklere çıkarıyoruz ya da yerin dibine sokuyoruz. başkan 2 yıldır çok iyi işler yaptı, dip yapan kulübü bu günlere getirmesi takdire şayan . eksileri ise teknik direktör seçiminde büyük hata yaptı ve elimizdeki şampiyonlupu başakşehire hediye ettik. ( ayrıca bu seneki transferlerin çoğu fiyasko)
Osman Berk 1 yıl önce
Adam bütün takımlar borçtayken takımı düze çıkardı. Şampiyonlukta gelir inşAllah, gölge etmezseniz.
Gurbetci61 1 yıl önce
Ya ne bos insanlarsiniz
yorum 1 yıl önce
önce takıma ruh kazandır boşver cası
BenDeniz 1 yıl önce
Ağaoğlu susturuldu akp’li bakanın kardeşine saldırmak hatta yumruk atmaya teşebbüs etmek anayasa suçu işlemekle eşdeğerdir...Onlar istedikleri gibi küfür edecekler hakaret edecekler onlar bu ülkenin sahipleri onlara dokunulmayacak. Adalet bunun neresinde? Bu senede Trabzonsporun emeğini alınterini çaldılar!! İstanbulun bir yakasından diğer yakasına adım başı yazmışlar Millet İradesinin Üstünde Hiç Bir Güç Yoktur. Ben inanmıyorum bizim ülkemiz için geçerli değil. Ağaoğlu ne yapsın soruyorum?
caner 1 yıl önce
Başkan bu takımı asla bırakma, zihniyeti değiştirdin, sana güvenmiyorum diyenler 2 sene önceyi hatırlamayanlardır, moral bozmak yok, çalışmaya devam, çok çabuk unuttular battığı günleri, çok çabuk unuttular aday bile çıkmayan kongreyi
Kaptan 1 yıl önce
Biz bu şartlarda avrupaya gideceksek vay halimize.
bayburtlu 1 yıl önce
Keşke güçlü savunmayı sahada yapsaydınız.
tsli 1 yıl önce
ya bunlar hükümetin adam oyalama taktikleri gibi, cas tan dönmesi bizim takımlar için mümkün diil ne yazık ki
0061 1 yıl önce
bas git başkan bozuntusu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@