7m


7m

hyundai

Trabzonspor'dan Altay maçı başvurusu! İşte istenen stadyum!

Trabzonspor, Altay maçı için TFF'ye başvuru yaptı.

Trabzonspor 07.05.2022, 16:00 07.05.2022, 16:27
Trabzonspor'dan Altay maçı başvurusu! İşte istenen stadyum!

Trabzonspor, Altay maçının Şanlıurfa Gap Stadyumu'nda oynanması için TFF'ye başvuru yaptı.

Hatırlanacağı üzere ; 2010-2011 kadrosu tam 12 yıl önce yani 2010 yılında Ziraat Türkiye Kupasında Fenerbahçe ile karşılaşmış ve maçı 3 - 1 kazanarak kupanın sahibi olmuştu. 

Trabzonspor başvuru dilekçesinde "30 Nisan 2022 Cumartesi akşamı oynadığımız Fraport Tav Antalyaspor müsabakası sonrası şampiyon olmamızın verdiği heyecanla, taraftarlarımız saha zeminine inmiş ve sevinç gösteröerini yaklaşık iki saat boyunca sahada sürdürmüşlerdir.

Sonrasında yapmış olduğumuz tespitlerde, sahamızın çim zeminin çok ciddi derecede zarar gördüğü, sulama sistemine ilişkin tüm alt yapının tahrip edildiği, sahanın bir çok bölgesinde çökmeler, çukurlar vs gibi durumların oluştuğu, kale direklerinin alt yapılanı ile birlikte tamamen yıkıldığı, yayıncı kuruluşa ilişkin birçok alt yapının tamamen tahrip olduğu, VAR sistemi alt yapısının zarar gördüğü, saha kenan led panolarının neredeyse tamamının kullanılamaz hale gelmis olduğu gibi husustar tespit edilmiştir. Mevcut tespitlerimiz değerlendirildiğinde, 37. haftada kendi sahamızda oynayacağımız Altay müsabakasının, sahamızda oynanmasının, sporcu sağlığını ciddi derecede tehlikeye sokabileceği, futbolumuzun görsel apdan çok kötü bir görüntüye yol açılarak marka değerine ciddi zarar verilebileceği, maçın yayın, reklam vs gibi diğer tüm süreçlerinin sağlıklı işleyemeyeceği gibi tehlikelerin yaşanabileceği sonucu ortaya çıkmaktadır.

Yukarıdaki açıklamalanmiz kapsamında, 37. haftada sahamızda oynayacağimiz Altay maçinin, Altay kulübünün oluru ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun da onayı ile, 14.05.2022 Cumartesi günü, Şanlıurfa'daki "Sanliurfa Gap Stadyumunda oynanması için gereğini arz ederiz." ifadelerine yer verdi.

.


Yorumlar (9)
Özgür ata 3 hafta önce
Fener taraftarını getirip “stadımıza verebildiğiniz zararı verin” deseydik inanın bu kadar haince zarar veremezlerdi. Lazım değil sizin verdiğiniz üç kuruş, böyle taraftar olmaz olsun.
Hüseyin 3 hafta önce
Yaşa başkan dün maç seyreterken kalbimden geçmişdi inşallah olur.
Erdem 3 hafta önce
Kardeş takımımızın sahası güzel tercih. Sahaya girme olayı hiç hoş olmadı. Bu tür maçlarda tel örgü geçici olarak kurulmalı.
T.A. 3 hafta önce
sahaya girip mutluluğumuzu elimizden alan taraftarlar kına yaksınlar şimdi. şampiyonluk kupasını kendi sahamızda alamıyacak hale getirdiğiniz için teşekkür ederiz.
? 3 hafta önce
ne alaka ?????? biletim var kombine aldım.....38 yıldır bu anı bekliyorum.....taraftarlarımızın yüzünden şampiyonluk turunuda göremedim.....kupayı kaldırmamızıdamı göremiycez ?????? LÜTFEN BU HATADAN DÖNÜN ......
mehmet 3 hafta önce
Bu ne la...
Vur dendi de öldür denmedi.
hk 3 hafta önce
madem anadolunun abisiyiz o zaman oralarada gitmeliyiz.helal yönetim.devamı olsun.
Vfore 3 hafta önce
ne alaka ya. istanbul da olimpiyat stadı neden talep edilmez. sezonun trübin rekorunu kırılır
Mantıksız 3 hafta önce
Neden Urfa ? İbo’yu çokmu seviyorsunuz ? İstanbul’da 75 bin kişilik Ol. Stadı dururken, Urfa’da Sıra Gecesi yapıp, Ciğ Köftemi yoğuracaksınız ? İiii, Çiğ Köfteyi de hiç sevmem !!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@