Trabzonspor'da yeni proje hayata geçti

Trabzonspor, üniversite gençliğine yönelik projesini hayata geçirdi.

Trabzonspor'da yeni proje hayata geçti
banner432

Trabzonspor Üniversiteli gençlere yönelik gönüllülük projesini hayata geçirdi. Web sitesi üzerinden yapılacak başvurular sonucu uygun görülen adaylar bu projeye dahil edilecek. TRabzonspor web sitesinden yapılan açıklamada proje ve başvuru koşulları hakkında bilgiler verdi. 

Trabzonspor Gönüllülük projesinin ayrıntıları şu şekilde;

Gönüllük Nedir ?

Gönüllülük, bireylerin toplumsal sorumluluk anlayışıyla, bir karşılık gözetmeksizin bilgi, zaman, beceri, deneyim ve kaynaklarını kendi özgür iradeleriyle bir amaç doğrultusunda kullanmasıdır. Bu kapsamda gönüllü bireyin toplumsal bir girişime ya da bir sivil toplum kuruluşu (STK) bünyesindeki etkinliklere destek olması beklenir.

Gönüllüler; bilgi, deneyim, enerji, hoşgörü, paylaşımcılık, iyi beşeri ilişkiler, profesyonel yaklaşım, sorumluluk üstlenme gibi niteliklere sahip olabileceği gibi bu nitelikleri taşıdığı halde toplum için bir şey yapmak isteyen bireyler de olabilir. Bir gönüllünün taşıması gereken ilk ve vazgeçilmez nitelik samimi olarak “gönüllü” olmasıdır.

Gönüllü Olmanın Amacı Nedir ?

Gönüllü olarak yapılan etkinlikler, sonunda maddi bir kazanç beklentisi güdülmese de, bireylere çeşitli nitelikler kazandırabilir. Bu kazançlar, bir anlamda, bireyleri gönüllü olarak çalışmaya sevk eder. Gönüllüğün getirileri;

Haz ve manevi zenginleşme

Özgüven gelişimi

Ekip çalışması becerilerinde artış

Toplumsal konum

Yeni bir çevre ve arkadaşlıklar

Yeni ilgi alanları, gibi çeşitli getirileri vardır.

Üniversite de okuyan öğrenciler için gönüllük, iş hayatına alışmanın ilk adımı ve kişisel cv’lerinin vazgeçilmezidir. Mezun olmadan önce öğrencilerin tecrübe kazanması için, okuldayken yaptığı gönüllük faaliyetleri kariyerleri için olmazsa olmazdır. Bu amaçla öğrenciler gönüllük faaliyetlerinde yer almaktadır.

Gönüllü Havuzu Nedir ?

Gönüllü havuzu, Trabzonspor’un proje ve faaliyetlerinde gönüllü olarak yer alacak üniversite öğrencilerden oluşan bir topluluktur. Trabzonspor’un bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu proje ile gönüllü öğrenciler, Trabzonspor’un projelerinde yer alabilecekler. Bu havuzda yer alan öğrenciler ise kişisel gelişimlerine ve CV’lerine artı değer katacaklar ayrıca iş hayatına başlamadan önce tecrübe kazanabilecekler.

Gönüllü Havuzuna Nasıl Başvuru Yapılır ?

Trabzonspor’un web sitesinden, İş ve Proje Geliştirme bölümüne giriş yapılır.

Aday “Gönüllü Havuzu Başvuru” formunu doldurur.

Kendini anlatan kısa bir mektup yazıp eklenir.

Uygun görülen adaylar mülakata davet edilir.

Kabul görülen adaylara e-posta ile dönüş yapılır.

Gönüllü Havuzu Başvuru Formunu indirmek için Tıklayınız. 
Kendini Anlat Formunu indirmek için Tıklayınız.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat K.
Sedat K. - 12 ay Önce

Cok güzel proje. Hep bu kulüb icin gönüllü birseyler yapmak istedim. Bu kulüble yazili bir bagim olmasini hep istedim, ama bu projeye yasim uymuyor ve yurt disinda kaliyorum. Eger yurt disi icin de buna benzer proje yapilirsa yani yurt disindan da bir cikar saglanabilecekse kulüb, o listeye ilk beni yazabilir.

Şahin yücesan
Şahin yücesan - 12 ay Önce

Başarı için altyapı genç yetenekli tıransferler yapılmalıdır

banner472

banner441