Trabzonspor'da yabancı oyuncular için karar zamanı

Kadrodaki yabancı futbolcularla ilgili sezon sonunda karar verilecek

Trabzonspor 09.05.2018, 10:40
Trabzonspor'da yabancı oyuncular için karar zamanı

Bu sezon önemli bonservis ücretleri karşılığı transfer ettiği yabancı oyuncularından arzuladığı verimi alamayan Trabzonspor'da yabancı oyuncular diken üstünde bulunuyor.

Sezon sonu sözleşmeleri sona erecek olan N'Doye ve Durica ile yollarını ayrılmasına kesin gözüyle bakılan bordo-mavililerde, bu iki isme yeni isimler eklenme olasılığı oldukça yüksek. Kadrosunda 12 yabancı oyuncu bulunduran Trabzonspor, beklediği verimi alamadığı ve maliyetleri yüksek olan oyuncularla ilgili sezon sonu karşılıklı görüşerek yol haritası belirleyecek. Bordo-mavili yönetimin, bazı isimleri ise yapılacak olan görüşmelerin ardından kadroda tutması bekleniyor. Elindeki yabancı oyuncu sayısını kademeli olarak aşağıya çekmeyi hedefleyen Karadeniz ekibi, önümüzdeki sezondan itibaren yerli oyunculara ağırlık vermeyi planlıyor. 

Yorumlar (8)
ercanaslan 3 yıl önce
Sevgili Trabzonsporlular. 12 yabancı demek çok büyük ihtimalle 12 bonservis bedeli , 12 menejer ve dolayısıyla da Türk futbolunun sırtına yüzlerce hançer demek. Bunu Türk antrenörlerin bile kabul etmesini anlamıyorum.Cenk in satışında cari açığın % 1 i geri geldi diye sevinen Maliye bakanımızın 150 -200 yabancı ile cari açığın %20-30 u (Belki de daha fazla) kadar paranın dışarıya gitmesini nasıl kabul edebildiğini anlamıyorum. Trabzonspor 12 yabancı alacağına Forma için ve galibiyet için gerekirse sakatlanmayı göze alacak kaliteli 3-5 yabancı ile yetinmesi gereklidir. Ucuz adam almakla iş bitmiyor.Ucuz adamın bile maliyeti var çünkü hiç bir verimliliği yoksa kuruşu bile sokağa atmak haramdır. Kulübün durumu ortada. Hayal satmayan Başkanı destekliyorum. Yerli oyunculara yönelelim, altyapıdan bir iki takviye daha yapılabilir. Yabancılarımızdan sadece Novak kalmalı bence. Pereira sorunsuz adam ancak yaşı da geçmiş ve belki ona da istisna sağlanabilir. Kamil Ahmet onun açığını kapatır. Malatyadan Musa Büyük ve Sadık alınabilir. Anadolu takımlarında bir kaç oyuncu daha bulunabilir. Altyapıdan Orta saha, bek ve stoperde adamlarımız var, onlar da takıma katılmalı ve son karabük maçında bu oyuncular denenmelidir.
ercan 3 yıl önce
Akhisardaki Muğdat ta iyi bir oyuncu.
Hakan S. 3 yıl önce
Tereddütsüz hepsinin gönderilmesi gerek. Hiçbirinin TS adına hayırlı bi rüya gördüğü yok, külfetleri de cabası..
Salih 3 yıl önce
12 yabanci var sahaya 3 yabanciyla cikiyoruz.
Trabzonspor hep yerli ve altyapi agirlikli kadrolarla iyi oldu.
11'in en az 7'si sltyapi, digerleri hedefi olan kaliteli oyuncular olmali. Para kazanmaya gelenler olmamali.
ahmet 3 yıl önce
bence yabancıların hepsi gitmeli.hiç birinden topcu olmaz.gençleri kazansınlar daha ıyı
ŞEHZADE 3 yıl önce
Trabzonsporu batıran bu futbolcular oldu.Ödemeleri büyük yük oluşturdu.Kulübün ise başarısı yok.Can çekişiyor.En son 5-2 lik maç Trabzonsporun ne durumda olduğunun göstergesidir.Kamburdan ve yükten kurtulmalı.acilen.
yasar 3 yıl önce
bence tutulacak adamlar Onazi , Rodagella , Ndoye ve Novak tır. Sosa ve Kucka maliyetten dolayı diğerleri ise vasat oldukları için gönderilmeli.
takım taraftarı 3 yıl önce
Hiç ama hiç derettut etmeden hepsini yollayın bunları takımda yabancı diye saklamak bu takıma yapılmış en büyük ihanettir bakıyorum bazıları yok ndoye Novak rodellaga kalsın diyor ndoye geldi kırk yaşına deyil koşmak yürümeye takati yok Novak desen bunu alırken ihanet edilmiş adam tam bir odun son maçta iki gol atmış öyle mi adam ne defans nede atak edebiliyor babaannemden ağır hepsini yollayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@