banner556

Trabzonspor'da Obi Mikel gerçeği

Trabzonspor ile Mikel ayrılığının gerçekleri ortaya çıktı.

Trabzonspor 20.03.2020, 15:16
Trabzonspor'da Obi Mikel gerçeği

Trabzonspor ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesheden Nijeryalı futbolcu John Obi Mikel'in bordo-mavili ekipten ayrıldıktan sonrada İngiltere'de yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Trabzonspor'dan ayrılan Nijeryalı futbolcu Obi Mikel'in, İngiltere'de yaptığı açıklamaların ardından Trabzonspor Kulübü, konuştuğu medya kuruluşuna bir metin göndererek Obi Mikel gerçeğini anlattı.

Trabzonspor, Obi Mikel'in iddialarına şu yanıtı verdi:

"Yapmış olduğunuz haberde Mikel'in kulübümüze ilişkin iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Trabzonspor Kulübü olarak biz kısa zaman içinde Covid-19'a karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Sağlık Bakanlığı'nın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, kulübümüzün sağlık kurulu futbolcularımıza bilgilendirme yaptı. Tesisler, sahalar ve stadyumumuz dezenfekte edildi. Tesislere futbolcuların kendi misafirleri dahil olmak üzere giriş çıkışlara kısıtlamalar getirildi. Personelimiz de sosyal mesafelendirme anlayışına paralel olarak evden çalışmaya başlatıldı.

Tüm bu tedbirler ve sağduyu çağrılarına rağmen Mikel, İngiltere’ye ailesinin yanına gitmek istediğini beyan ettiğinde ise, kendisine olası uluslararası uçuş kısıtlamalarından dolayı geri dönemeyeceği bildirilmiştir.

Türkiye’de liglerin ertelenmesini bekleyen tüm futbolcular ve biz futbol ailesi mensupları gibi, soğukkanlı ve sağduyulu olmasını beklediğimiz futbolcumuz maalesef kendisi gitmeyi tercih etmiştir. Menajeri bu duruma bizzat şahittir. Bu durumda alınan ortak kararla yollarımızı ayırmak mecburiyetinde kaldık."

Yorumlar (7)
Hasan 11 ay önce
Kulüp ve takım yükten kurtuldu.
Oktay 11 ay önce
Bırakın Futbolcu'yu,Tesislerde çalışan Personelin Aylarca maaşını ödeyemeyen bir Trabzonspor'u bu konuma getiren Yönetimi,yerden yere vurup eleştirenlere'de bu açıklamayı Çerceveletip yollayın,evi'nin duvarına asıp hergün okusun.
Ali kemal 11 ay önce
Mikel eski Mikel degil parmak veya Dogan var
Ys61 11 ay önce
Orta saha kalmadi Abdulkadir parmak offensif yani iyi defansif yani sayif dogan ilk 11 oyuncusu degil aleternatif oyuncu bize okay yoguslu ve kanga sosa 3 lusu cok katki yapar
Serkan öztürk 11 ay önce
Abdulkadir parmak iyi.Doğan 3 lig oyuncusu
Adem yerlikaya 11 ay önce
İyi bir topcumuzu kaybettik bizim için önemliydi yazık oldu sanki orda salgın yokmuydu bira daha bekleseydi
Görünen köy. 11 ay önce
Bu ayrılığın ilk sorumlusu ailesine yalan konuşan ve altından kalkamayan oyuncu diğer sorumlu kararsızlığı nedeniyle net karar almakta geç kalan TFF dir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@