kebir

Trabzonspor'da lale devri bitti

Trabzonspor'da menajerlerin lale devri bitti.

Trabzonspor'da lale devri bitti

Trabzonspor bir taraftan yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, diğer taraftan ise kadrosuna takviye yapmak için yoğun bir transfer trafiği yaşıyor. Bordo-mavili takıma transferde en büyük engeli ise menajerler çakırtıyor. 

Trabzonspor'da son dönemde yapılan yerli ve yabancı transferlere yapılan harçamaların yanı sıra menajerlere ödenen ücretler de bordo-mavili kulübü maddi sıkıntıyla karşı karşıya bıraktı. Bir dönem transfer piyasasının önde gelen kulüpleri içinde yer alan Trabzonspor, menajerler için de önemli bir pazar haline gelmişti. Son yıllarda menajerlere ödenen paraların yanı sıra halen daha 60 milyona yakın bir borcun bulunması bordo-mavili kulübün menajerler tarafından nasıl bir kıskacın içine alındığının en somut göstersi. Süper Lig'de yer alan bir Anadolu takımının bütçesi kadar menajerlere yapılan borçlar camiayı oldukça tedirgin gederken, göreve gelen yeni yönetim ise bu konuda titiz hareket ediyor. 

SON 5 YIL İÇİNDE MENAJERLER LALE DEVRİNİ YAŞADI

Trabzonspor, sportif başarıyı yakalama adına son 5 yıl içinde kadrosuna kattığı yerli ve yabancı oyunculara servet harcadı. 26 Mayıs 2013'de göreve gelen eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve 6 Aralık 2015'de göreve gelen Muharrem Usta dönemlerinde şampiyonluk hedefiyle transfer üstüne transfer yapıldı. Söz konusu dönem içinde yabancı transferine büyük bir ağırlık veren yönetimler, bonservis bedelleri ve taahhüt edilen yıllık ücretlerle beraber 108 milyon 518 bin Euro'luk (615 milyon) ağır bir fatura çıktı. Transfer edilen oyuncuların bonservis bedelleri üzerinde ise menejerlere yüzde 10, 20 ve 30 üzerinde ücretler taahhüt edildi. 

TRABZONSPOR HARCADIĞI RAKAMLARIN KARŞILIĞINI ALAMADI

Trabzonspor'un son yıllarda yaptığı transferler bordo-mavili kulübe başarı değil, ekonomik yük getirdi. Karadeniz ekibinin bugün yaşadığı ekonomik darboğazda transfere yapılan yanlış yatırım büyük bir rol oynadı. Mali tabloya karşı elde edilen sportif başarı ise bordo-mavili kulübün beklentilerinin bir hayli gerisinde kaldı. 

YENİ YÖNETİM LALE DEVRİNİ BİTİRDİ

Zevk ve sefa devri olarak bilinen lale devri Trabzonspor'da artık son buldu. Uzun süreden beri menajerlerin oyuncu pazarlamakta büyük uğraş verdiği yeni sezon öncesinde ise göreve gelen yönetim bu devri kapadı. Bordo-mavili kulüp prensip anlaşmasına vardığı bir çok oyuncu ile menajerlerin devreye girip sürekli fiyat artırmasından dolayı vazgeçti. Oyuncu transferi konusunda menajerlere taviz vermemekte kararlı olan bordo-mavili kulüp, yeni sezon hazırlıklarına Trabzon'da ve Slovenya'da başlamasının ardından 14 gün geçmesine karşın kadrosuna takviye yapmadı. 

AHMET AĞAOĞLU KARARLI

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, menajerlerin tutumu karşısında oldukça kararlı bir duruş sergiliyor. Bedeli ne olursa olsun bu duruşlarından vazgeçmeyeceklerini vurgulayan Ağaoğlu, yıllardır Trabzonspor'un üzerinden bu şekilde menfaat sağlayanlarla asla transferde birlikte olmalarının söz konusu olmadığını belirtti. Sürekli arayanların ve mesaj gönderenlerin olduğunu söyleyen Başkan Ağaoğlu, "Konuşmaya sıra geldimi herkes Trabzonspor'lu ama icraata sıra gelince bir şey koparmadan bir katkıları olmuyor. En son yöneticilik yaptığım dönemde böyle bir piyasa yoktu. Nasıl böyle bir hale gelmiş anlamıyorum. Kulüp olarak bu şektilde transfer yapmamız söz konusu değil" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 12:03
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEMAL
CEMAL - 1 hafta Önce

BU LALE DEVRİNİ TRABZONSPORA YAŞATAN KİMSE BORÇLARIDA ÖDESİN. KULÜP BU BORÇLARDAN KURTULSUN.

Ugur
Ugur - 1 hafta Önce

Abdi abi iste.tipik akepe kafasi.satin gitsin.yeterki para gelsin.15 senedir satiyorsunuz.fabrikalari,bankalari,limanlari,telekomu,tüprasi..ne varsa sattiniz.yetmedi arazileri de. Satiyoruz herseyi.araplar ruslar ne bulrsa alyorlar.hersey dolar mi sizin kafanizda..bir trabzonspor kaldi.nasil insanlarsiniz siz.seref tribününde bir arap yalellisi görmeye ne kadar meraklymisniz.hic m onur gurur seref tanimaz oldunuz

abdi abi
abdi abi - 1 hafta Önce

satın klübü katarlılara...yeter bu parasızlık edebiyatları..klüp para görsün biraz..

abdi abi
abdi abi @abdi abi - 7 gün Önce

o araplar geldide para gördün..yapılan bağış miktarınıda gördük...eliniz cebinize gitmez

Serkan
Serkan @abdi abi - 1 hafta Önce

bugün şehri araplara satan kafa yarın kulübü öteki gün de ülkeyi satar para için menfaat için yapmayacağınız katakulli yok değil mi omurgasızlar

şehzade
şehzade - 7 gün Önce

Sayın Başkan bu kan emiciler den bir anda kurtulamazsın vücut bunlara alıştığından bir anda sıkıntıya girer en az zararla minimuma indirip zamanla kurtulmak en doğrusu bu sene yenisinin ve yeterince piyasa araştırması oyuncu havuzu oluşturulmadı birazda olsa verip seneye kurtulmak en doğrusu böyle yapılırsa takımda zarar görmez konu ve housein menajerler vasıtası ile olsada alınmalı çünkü eskiden sıradan bir stopere hem büyük bonservis hemde yıllık ücret verildi örneğin Aykut bunun gibi birsürü örnek bizim sizden şüphemiz yok ama malesef piyasa bu zamanla bu kan emicilerden kurtulmak daha mantıklı

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 1 hafta Önce

Trabzonspor’da lale devri bittiyse bence duraklama devri başlamıştır.

Okur
Okur - 1 hafta Önce

Millet para yok demek için başkan oluyor...

yakup
yakup - 7 gün Önce

Trabzonspor ne zaman para oldu ki parasiz bir club asla sampiyonluga oynama ancak siradan bir anadolu takim gibi olursun


banner426

banner424