7m


7m

hyundai

Trabzonspor'da kolej havası! Avcı geldikten sonra...

Trabzonspor'da Abdullah Avcı'dan kolej havası.

Trabzonspor 23.05.2021, 11:51 23.05.2021, 12:30
Trabzonspor'da kolej havası! Avcı geldikten sonra...

Bu sezon Süper Lig'de dibi görmesinin ardından göreve getirdiği Abdullah Avcı ile birlikte Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanan Trabzonspor'da önümüzdeki sezon kolaj havası esecek.

Sezona kabus gibi bir başlangıç yapmasının ardından göreve getirdiği Abdullah Avcı ile birlikte önemli bir çıkışa imza atarak ilk dört takım arasında yer alan Karadeniz ekibi gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak kadronun temellerini atmayı hedeflerken, Avrupa arenasında da boy gösterecek. Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olan bordo-mavililer kadro planlamasını da bu doğrultuda yapıyor.

Avcı, mimar gibi çalışıyor
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, bordo-mavili takımın başına geldiği günden itibaren mimar gibi çalıştı. Süper Lig'de sıkıntılı günler yaşayan takımını yarışmacı kimliğe sokan deneyimli teknik adam bazı isimlerle yolları ayırırken, kadroya kattığı yeni isimlerle de takımın çehresini değiştirdi.

Yeni sezon öncesi de titiz bir çalışma içerisine giren Avcı, ilk planda oyunu iki yönlü oynayabilen oyuncuları kadroya katmayı hedeflerken, rekabetçi bir takımla da yeni sezon hazırlıklarına başlamayı planlıyor.

Trabzonspor, Avcı ile birlikte oyun sistemlerine yatırım yapacak
Mali açıdan önemli bir süreçten geçen Trabzonspor, ekonomik olarak dengeyi büyük oranda sağlamış durumda. Abdullah Avcı ile birlikte önümüzdeki sezonun planlarını yapan bordo-mavili kulüp, altyapıyla birlikte A Takım kadrosuna katacağı oyunculara akıllı para harcayarak oyun sistemlerine yatırım yapmayı hedefliyor.

İletişim ruhu
Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın yeni sezonda en etkin kullanacağı dil iletişim olacak. Takım kurgusu içinde gelecek sezon özgür bir ortam oluşturmayı planlayan Avcı, oyuncularla sağlıklı bir iletişim ağı kuracak. Antrenman sahasında ve saha dışında kuracağı doğru iletişimle oyuncuların iç dünyasına temas edecek olan deneyimli teknik adam birbirini tamamlayan oyuncu grubu oluşturacak.

Daha sıkı bağlar
Abdullah Avcı, birbirine daha yoğun duygularla bağlı takım oluşturmak için yeni sezon hazırlık kampını önemli bir fırsat olarak değerlendirecek. Takımdaki tecrübeli ve genç isimleri kaynaştırarak yeni yeteneklerin de ön plana çıkması için çalışacak olan deneyimli teknik adam, ekibiyle birlikte uygulayacağı antrenman programlarıyla süreci destekleyecek.

Yönetimin etkisi
Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın, Trabzonspor'da kolej takımı havası oluşturma hedefinde en büyük destekçisi yönetim kurulu. Önceki sezonların aksine takımla, kulüp personelinin son zamanlardaki kaynaşması dikkat çekiyor. Avcı'nın kulüpte oluşturduğu aile ortamı da bugünkü tablonun en önemli etkenlerinde biri. Ekonomik sıkıntılara rağmen düzenli yapılan ödemeler hem futbolcu kadrosuna hem de personele rahat bir çalışma ortamı sağlarken, önümüzdeki sezon da bordo-mavili yönetim bu duruşundan taviz vermeyecek.


Yorumlar (15)
Hasan 1 yıl önce
Avcı geldikten sonra lafını hala daha kullanmanın ne manası var. 7 maç sonra geldi sanki son 10 maçta gelmiş gibi herkesin dilinde aynı laf. Geçen sene 34 maçta 76 gol
Bu sene 40 maçta 54 gol
Bumu Avcının sistemi? Bu hocadan bize fayda gelmez sistem misten onun olsun
Biz şampiyonluk istiyoruz.
TC61 1 yıl önce
Gecen sene söhrlort vardı 24 gol onu niye hesaplamıyorsun ? Bu kadro ile iyi iş çikardı . Adam harcamaya nekadar heveslisiniz
TS 1 yıl önce
Ağaoğlu ve avcı ts u büyük başarılara taşıyacaktır, avcı ya çok defans hoca olmaz desekde hoca da garantici oyun tarzı var , kolay gol yemeyen kolay yenilmeyen ts profili var bazı maçlarda bariz uğurcan in etkisi olsa da takım sağlam dinamik oynuyor eğer avcı daha fazla tempo hız kondüsyonu yükler daha agresif hücum oyunu sağlı sollu tek hızlı pas lı oyunu ts a oynatırsa lig de tek rakip şikecimhk tff olur artık onları da başkan bertaraf eder bu sezon şampiyonluk ts a uzak değil.
Mesut 1 yıl önce
Umarım ben yanılırım. Avcı efendi ancak laf salatası yapar. Bakalım önümüzdeki sezon Avcının ne başarısı olacak. 8. haftada takımın başına geçen ve 32 lig maçına çıkmış ve kupada elenmiş bir antrenör ligi 4. bitirmiş bir antrenör nasıl başarılı sayılır. Bunu anlamak mümkün değil.
Azem kardeş 1 yıl önce
Ben 3ü 5i bilmem trabzon spor saldirir trabzon spor kahramanca oynar sistem budur bunu vermen lazim abdullah avcı 4-4-2 bilmem ne 2 işin iç boyutu sistemime aykiri diye bu takimi beraberliğe şükreder oynatma gelecek sene bakalim ne olacak
Erdem 1 yıl önce
Bütçeyi aşmadan ne yapıyorsanız yapın. Gidip borç alıp iş çevirmeyin. Her şeye eyvAllah, böyle devam, inşAllah ligi iyi bir yerde bitiririz, hem Süper Ligde hemde Türkiye Kupasında. Sonra o yok bu yok, mazeret üretmesin kimse.
BordoMavi227 1 yıl önce
Hersey daha güzel olacak, sampiyon OLACAGIZ, güzel günler yakinda
Lâedrî 61 1 yıl önce
Bütün bu uğraş, bu çalışmalar, bu harcamalar ne için; şampiyon olmak veya Avrupa kupalarında başarı elde etmek için. Ülke olarak, Avrupa kupalarındaki hâlimiz ortada yakın vadede de değişmesi pek mümkün görünmüyor. Geriye ne kalıyor, şampiyonluk. O da olmadıktan sonra istediğin hocayla istediğin sistemi kur, boş! Sergen, sistem kursun diye mi Beşiktaş'ın başına getirildi? Sistem kurup şampiyon olamasaydı orada kalabilecek miydi? Hem sistem kursanız ne olacak? On yılda şampiyon olabilecek bir kadro kuruldu mu birilerinin canı sıkılıyor ve hemen o kadro dağıtılıyor. Misâl 2011 kadrosu ve geçen yılki kadro.
Ayhan kurt 1 yıl önce
Haydi bakalım 3 5 aya kolej havasını göreceğiz şimdilik eleştiri getirmiyorum bekleyip görmeyi tercih ediyorum kâmil Ahmet ile yola devam etmemelerini olumlu buldum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@