Trabzonspor'da isyan var

Fırtına’nın Göztepe maçında VAR gözetiminde kıyılması camiayı kızdırdı. Yöneticiler açıklama üzerine açıklama yaptı, futbolcular haklarının yendiğini söyledi. Taraftar sosyal medyadan tepkisini dile getirdi.

Trabzonspor 04.11.2019, 08:16
Trabzonspor'da isyan var

Trabzonspor, sahasında Göztepe'ye 1-0'lık skorla mağlup olurken, hakem Fırat Aydınus ve VAR başındaki Koray Gençerler kararlarıyla bordo-mavili camiayı kızdırdılar. Başkan Ahmet Ağaoğlu ve genel sekreter Ömer Sarıoğlu sıcağı sıcağına sert açıklamalar yaptılar. Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan da sert bir tweet atarak TFF ve MHK'yi hedef tahtasına oturttu. Doğan "Defalarca uyardık, dinlemediler! Aynı suda iki kez yıkanılmaz dedik, anlamadılar! Bundan sonra kendileri düşünsün" diye yazdı. Taraftarlar, Doğan'ın tepkisine hak verdi.

'HESABI SORULACAK'

Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan, "Bu kararın hesabı sorulacak" açıklaması yaparken, her platformda haklarını sonuna kadar arayacaklarını ifade etti. Bordo- mavili camia, sahada terlettikleri alın terinin, masa başında ellerinden alındığını düşünüyor. Futbolcular da ne zaman zirveye yaklaşsalar mutlaka önlerinin kesildiğini kaydettiler. Fırat Aydınus ve Koray Gençerler'e olan tepkilere Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de katıldı. Genç "Şampiyonluğu başka tarafa vermek için plan yapılmış. MHK ve TFF istifa etmeli" yazdı.

EMRİ KİMDEN ALDIN

Taraftar, Fırat Aydınus ve Koray Gençerler'e tepkili. Sosyal medyada bu iki hakemi yerden yere vuran bordo-mavililer "Aydınus emri kimden aldın", "Trabzonspor'u harcıyorlar", "Değil penaltıyı vermek, VAR'a bile gitmedi", "Sosa'ya yapılan hareketi görmeyen kördür", "Aydınus, FIFA kokartın yok çünkü kafanda tilkiler dolaşıyor" yazdılar.

OPERASYON HAKEMİ FIRAT AYDINUS

Trabzon'da yerel basında da manşetleri Fırat Aydınus süsledi. Taka Gazetesi, Aydınus için 'Operasyon hakemi' ifadesini kullandı. Haberde "Trabzonspor, Göztepe karşısında, VAR'a ve operasyon hakemi Fırat Aydınus'a takıldı. Sen en güzel duyguların katilisin" yazdı. Gazetelerde Aydınus'a sıfır puan verildi.

.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
TS 2 yıl önce
fırat ve koray ajanlık peşindeler ne zaman ts zirveye oynasa ve işi koparmaya yaklaşsa hemen bunlar gibi gevşeklere görev veriyor mhk tff artık kimi bu sezon şampiyon tayin ettilerse o takıma yol açıyorlar rezil kepaze herifler ama bu sezon onların senaryo beş para etmeyecek...bunlarida ezeeze şampiyon ts olacak inşAllah.
Tertip 2 yıl önce
Bırakın boş işleri koskoca TS camiası bi pozisyonun peşindenmi ağlıcak şimdi? Vermedi işte, atacağımız ne malum. Neden Ünal efendini yaptığı değişiklikler tartışılmıyor, neden burasının Karabük olmadığını TS deneme tahtası olmadığı söylenmiyor? Haftalardır bu takım yokları oynuyo,evet sakatlıklar kâbus gibi çöktü ama nolursa olsun bu tip maçları kayıpetmiceksin tabi yedek kulübesinin yetersizliğinde cabası Buda Ağaoğluna sorulmalı
Gert 2 yıl önce
Ne çok seviyoz bahaneler arkasına sığınıp gündem değiştirmeye Ünal’ın sanki hiç kabahati yokmuş gibi, kimse ondan söz etmiyo bakın unutuldu bile
Murat 61 2 yıl önce
Elde malzemen kıt adama yemek yap diyorsunuz etsiz haşlama olur mu olmaz buda aynı hesap as oyuncuların yok 4 5 yedekle kafaya oynasın istiyorsunuz
Bayraktar 2 yıl önce
Boş iş bunlar çıkıp çatır çatır üç beş tane atacaksın bak ozaman hakem makem kurtarabiliyormu, koskoca TS camiasının bi pozisyona ağlamakta yakışmıyo
Mumin kaya 2 yıl önce
Bu alçak kalekterli hakem düdüğünü aşsın nedir bunlardan çektiğimiz yazıklar olsun terbiye ağlak sıfır kör olmuşlar görmüyorlar büyük Trabzon spor
Kemal SAKA 2 yıl önce
Burası Türkiye, hiç bir şey olmaz... Kıymetli başkanıda üzmeye ve yıpratmaya gerek yok. Kendimizi de üzmeyelim. Minareyi çalan, kılıfı hazırlar; onların inceliyoruz dediği hakemleri tereyağından kıl çeker gibi çekip almak için ne söylenecekse bilip/bulup söylemek için zaman kazanmak. Hata, futbolun içinde noktasına getirip, azaltmaya gayret ediyoruz ve fakat sıfır olması mümkün değil, yurt dışında da oluyor. Futbolun her paydaşı hata yapmıyor mu, siz hatalar yapmasanız kulüplerin bu borcu ne falan filan dolaştır dolmuşu kadıköy, beşiktaş... Dön baba dönsün sütçü beygiri süperlig. VAR büyük bir endişe idi, 2.5 yıl geç geldi. Onu bile hallettiler. Canları isterse öyleeee, istemezse böyleee... 82 milyonluk ülkede nasıl oluyorda klasman hakemleri sayısı bu kadar az, kokart bu kadar az... Yurtdışında bu kadar az düdük çalıyorlar... objektif bir gözle hakem izleyen bir otorite sizce Türk Hakemliğinin nesine güvensin? TS'un hakemlikten şikayet etmek kadar, çözüm öneriside getirmesi lazım. Mesala benim önerim çok daha geniş bir hakem havuzu ve kura ile atama, hangi maç olursa olsun. Böyle olsa, tartışmalar çok daha aza inebilirdi. Ayrıca birtakım futbol ağababalarının yönlendirme ve şekil verme maşaları epey bir bükülürdü. Ancak, kabul edelim zaten adalet felan istenmiyor. Isteyen yol bulur. Bende bu sene FB' nin şampiyonluğuna yeşil ışık yakıldığını düşünenlerdenim, çok borcu olduğundan dem vurulup duruluyor. En zorda kulüp olduğu ajitasyonları yapılıyor. Belkide futbolun özerkleşmesi bu ülkede çok erken oldu. Hiç olmazsa spor bakanını göreve adalet için çağırabilirdik, böyle körler sağırlar birbirini ağırlıyor bizde bu ayak oyunlarını göre göre bakıp duruyoruz işte. Hangi Cumhuriyet Savcısı gidip E. Toroğluna, "organize işler" le ilgili bir bildiğiniz mi var deyip gidip bilgisine başvurmaya lüzum duydu. Organize suç tanımı dünyanın bütün medeni hukuk normalarında kulak arkası yapilmayacak kadar ciddiye alınır. Adaleti, Devlet sağlar. Bu sorumluluğunu özerklik vb. adlar altında delege edemez. Çünkü devlet, devletliğinden vazgecerse, mafya oluşan boşluğu doldurur. Devlet, bu alanı tamamen başıboş bırakmıştır malesef. Perdenin arkasında mutfakta önümüze ne pişer gelirse onu yiyoruz. Artık o kadar eminim ki şampiyonun kim olacağının belli bir aşama öncesinden belli olduğuna... Sadece ben en son öğrenenlerden oluyorum. Yoksa öyle bir kor kadro var ki, vakti zamanı gelince, onlar çok önceden biliyorlar.
Birisi bana 10 hafta boyunca TS lehine yapılan, "bariz hakem hatalarını" alt alta yazsın. Birde tersini yazsın. Hata hep homojen dağılmıyorsa yıllardır. Bunun adı akıllı tasarımdır. TS tekme tokat döven hakem muhakkak kariyer sahibi olur ilerler. Hakemlerin objektif ve nesnel kriterlere göre değerlendirmeleri olsa; sanırım tüm Avrupa ligleri esas alındığında en çok "hata" yapılan lig bizde. Buda bence akıllı bir tasarım olduğundan böyle. Bu kadar yeteneksiz bir hakem nesli, bu kadar uzun süre boyunca bizden de çıkamaz. Zira bakınız yurt dışına bir sürü Türk oyuncu gönderdik/gönderiyoruz. Demek ki, her alanda yetişmiş insan potansiyelimiz var. Hakemlikte neden yok, çünkü orda çürükleri kendi değirmenine iyi su taşıdığı için seçen fabrik bir bant var. Ama o banttan akan hakem nesillerine batı iltifat etmiyor. Üstelik, yurt dışında çok daha objektif maç yönetmelerine rağmen yinede süre alamıyorlar. Istanbul Kamuoyu, hakemliğin genel olarak başarısızlığının konuşulmasına ihtiyaç duymaz, çünkü onlar zaten mevcudu bu sayede ayakta tutabiliyorlar. Bindikleri dal, Rezil Türk Hakemliği. Bütün bu mülahazalar bir tarafa, ilahi adalete inanan biri olarak; bu içhesapları olan hakemlere öyle bir beddua ettim ki(Hiç adetim değildir) işte bunu hesap edemediklerini düşünüyorum; hiç merak etmesinler... Öyle yada böyle bunun ahı ve azabı muhakkak onlarla beraber olacaktır. Adaleti yıkan, darmadağın eden bunun muhakkak bedelini çok ağır olarak ödeyecektir. Mesele Türkiye'de muhatap bulamadığı için son çare olarak tarafımdan Allaha havale edilmiştir. Finansal buhranmış bilmemne, onlar yansımaları... Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste demişler. Adaletten şaşmayacaksın; bu söz herkesi ve her kesimi bağlar. Bizde futbol hiç adalet rayına giremediki, şaşma diye tavsiye edelim. Yayıncı kuruluşun gözünün içine bakan TFF, adaletin terazisi yerine banka hesaplarının terazisi ile meşgul. BDDK sor, hemen sana şakır şakır cevap verirler. MHK kulüp kontenjanları ile değil, adaletin şaşmaz neferleri ile oluşana kadar hakemlikte dönüşüm mümkün görünmüyor. Atama kurullar denen şey aslında, lobi gruplarından ibaret. Kim bu lobi guruplarını tatmin ve memnun ederse yükselir. Başarı, TFF organlarını tatmin etmeye dayalıdır her anlamda. Yoksa genç yetenekli bir hakem arkadaş varmışta bilmem ne; çiz sen onun üstünü çiz; Fırat' ı yaz. Muamelesi çok iyidir, iyi mesaj alır verir, sonuç tayininde üstaddır. Bi kokart taktıramadık ama olsun. İşini iyi yapar, siz o rüştünü daha ispat edememiş genç çocukları felan kaldırın o listeyi. Bize tecrübeli hakem lazım. Öhö, öhhhööö!..

Bu işte ben beni geçtim de en üzüldüğüm şey minik çocukların hayalleri. Allah'tan bu kokuşmuşluğu bizim kadar görmüyorlar/bilmiyorlar. Kokuşmuş bir durumdayız malesef. Belki maçları burnumuzu tutarak izlesek, yeridir sanırım.
Trakyalı 2 yıl önce
Trabzonspor'un hakkını yiyenler er yada geç cezalarını bulacaklar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@