7m


7m

hyundai

Trabzonspor'da Diabate imzayı attı

Trabzonspor Diabate için imza töreni düzenledi. Başkan Ağaoğlu transferi özellikle teknik direktör Newton'ın istediğini söyledi

Trabzonspor 25.09.2020, 17:38 25.09.2020, 18:00

İngiltere’nin Leicester City takımından Trabzonspor'a transfer olan Fousseni Diabate için bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Futbol Koordinasyon Merkezi’nde imza töreni düzenlendi. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen imza töreninde Diabate bordo mavililerle 3+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Trabzonspor'da Diabate imzayı attı

İmza töreninde konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu, “Bugün yeni futbolcumuz Fousseni Diabate ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladık. Kendisine kulübümüze hoş geldin diyoruz. Kendisi hem scout ekibimizin hem de Teknik Direktörümüz Eddie Newton’un talepleri doğrultusunda transfer ettiğimiz bir oyuncu. Aslında Süper Lig’e de yabancı değil kendisi. Süper Lig’i de biliyor, Trabzonspor’u da tanıyor. Biz Diabate’nin transferiyle birlikte gücümüzün daha da artacağına inanıyoruz. Kendisi genç ve gelişime açık bir oyuncu. Temennimiz o dur ki; kulübümüzde hizmet ettiği sürece hem kulübümüze faydalı olur hem de bu süre içerisinde önümüzde örnekleri de olduğu gibi kendisini geliştirerek çok daha büyük kulüplere, çok daha büyük liglere, çok daha farklı rakamlarla kulübümüze para kazandırarak transferini gerçekleştirmiş olur. Bu arada bu transfer sürecinde bizlere pozitif yaklaşan Leicester City kulübüne, sportif direktörü ve sayın başkanına da çok teşekkür etmek istiyorum. Sıkıntılı bir süreç olmadı, oyuncunun ayrılma talebini anlayışla karşıladılar. Bu transferin gerçekleşmesinde onların da emeği var, onlara da çok teşekkür ediyoruz. Kendisinden beklentiler büyük, kendisi de bunun farkında. Hem kulübümüzü hem taraftarımızı hem de camiamızı yakından tanıyan ve takip eden bir oyuncu. Sorumluluğunun farkında ve bilincinde. Bizim de onun bu sorumluluğunu yerine getireceğinden hiç şüphemiz yok. Tekrar hoş geldin diyorum” dedi.

Trabzonspor'da Diabate imzayı attı

Yeni transfer Diabate ise yaptığı açıklamada, “Öncelikle herkese merhabalar. Burada olmaktan dolayı, sayın başkanımızın yanında olmaktan dolayı çok mutluyum. Takımımızın geçen yıl gösterdiği başarının farkındayım. Umuyorum ki bu sene çok daha iyisini yapacağız. Çok daha iyisinden kastım Süper Lig’i kazanmak ve alabileceğimiz tüm kupaları almak. Umarım takım arkadaşlarımla birlikte geçen yıl sergilediğimiz performansın üzerine koyarak ilerleyeceğiz. Burada olduğum için çok mutlu olduğumu tekrar ifade etmek isterim” dedi.

İmza töreninin ardından yeni transfer Fousseni Diabate 1000 adet yeni sezon formalarından satın aldı.

Trabzonspor'da Diabate imzayı attı


Yorumlar (19)
Kemal SAKA 2 yıl önce
1) TS kulübü geçtigimiz sezon Süperligin tek "net ihracatçı" kulübü olmuştur. Detaylar Y. Yazıcı hesaplamasında.
2) TS kulübü bu sezonda ligin tek "net ihracatçı kulübü" olacağı görülüyor. Detaylar A. Sørloth hesaplamasında.
Böylece tüm lig kemikleşmiş bir şekilde net ithalatçı iken, sadece TS son 1.5 sezondur pozitif ayrışmış durumda olup bu durum orta vadede istikrar kazanacak gibi görünmektedir.
TS, assetlerini iyi yönetmekte ve varlık potansiyellerini geliştirmektedir. Bu çerçevede üzerine düşen, içinde bulunduğumuz sezon içerisinde assetlerinde transfermarkt değeri 10milyon Avro üzerine çıkmış yeni bir veya iki oyuncu üretmesi gerekmektedir. Bu sağlanabilirse, 3yıllık değerlendirmede(buna bir bilanço dönemi der isek) kulübün kıymet girişinin net ihracatçı tek kulüp olma pozisyonuna kalıcı bir omuz vereceği bilinmelidir. Alexander'ın(Türkçesi ile der isek, İskender'in) süreci Almanya ve İngiltere piyasasında Trabzonspor ismini ilk defa bilinir kılmış, Yazıcı ise benzer etkiyi Fransa piyasasında yapmıştır. Bunlara İspanya'nında eklenmesi durumuda Avrupa pazarı için daha kapsamlı bir coğrafya gelecekte Trabzonspor markasına önemli etki sağlayacaktır. Ayrıca Türkiye'nin isminede ciddi bir farklı bakış açısı kazandıracaktır. Asıl MANİDAR OLAN(dikkat:burası TFF'ye cevap niteliğinde) böylesi bir kulübün, kendi ülkesinde federasyonu ve hakemliği tarafından devamlı olarak dayak yemesi ve madur edlimesidir. Bu kulüp, altyapısından 5 oyuncu ile rakip takımın tamamı yabancı oyuncusuyla mücadele ettiği gün bile hakemlik elinden, hatalı kararlarla dayak yemiştir. O günde bariz vasat hakem kararları kutsanmış, "hakemde insandır, hata yapar" gibi cümlelerle her zaman olduğu gibi geçiştirilmiştir. Trabzonspor için en temel eksiklik, oyuncuların şampiyonlar ligi performans veri setini sağlayamamasıdır. Ayrıca Süperligin hakemler eliyle manüpulatif olması sonucunda sonuç ve başarı katedebilen kulüplerin bu tembellikle ve öğrenilmiş beklenti ile çıktıkları Avrupa maçlarında kararlı bir şekilde başarısız olması sebebiyle, Süperlig artık Avrupa'da 'çöp lig' veya 'Arap ligi' gibi değer görmesine yol açmakta buda; buradan yurtdışına oyuncu transferini son derece zorlaştırmaktır. Süperlig vasat bir lig kategorise indiği için, gol kralına bile muhtemel transfer süreçlerinde şüpheyle yaklaşılmaktadır.
Uzun süredir, Türkiye futbolcu piyasasının net ithalatçı ve vasat bir lig seviyesinde olmasına sebep olan başlıca unsurları(etki sırasına göre) inceleyecek olursak:
1) Hakemlik
2) TFF politikaları
3) Kulüplerin politikaları
şeklinde ele alabiliriz. Buna mukabil, Türk Futbolunun uluslarasası rekabet edebilirliğinin sağlanabilmesinin önündeki engellerin kaldırılabilmesi pekte olası görülmediğinden(statüko çok güçlü) her ne kadar TS kulübünün asset yönetimi ve geliştirmeleri dramatik olarak pozitif ayrışsa bile, kendi potansiyelinin çok gerisinde kalacağı açıktır. 2020 yılına geldiğimizde, halen Türk Futbolunun her anlamda önündeki en büyük engel "forma rengine göre çalan/çalmayan düdüklerin" üfleyenleri veya bu üfleyenlere, üfleyenlerdir. Artık TFF yönetimin, "hakemlerde hata yapar, en aza indirmeye çalışıyoruz" lafta kalan klişesi ile saha kararları sonuçlarının desteklenmediği gerçekliği ile yüzleşme zamanı gelmiştir. Ülke futbolu bu yıkıcı hakikat ile ileriye doğru bir adım dahi atamaz ve kendini tahrip eder halde bulunmaktadır.

TS kulübü, Türk Futbolunun kemikleşmiş vasatlarıyla mücadelesini sürdürürken ilginç bir şekilde aslında yine onun değerini yükselten yegane kulüp(örn: net ihracatçı tek kulüp olma özelliği)olmaya devam etmektedir. TFF'nin, Kulüplerin profesyonel sporcu üretip ihraç etme konusunda arzulu ve çalışkan olanlarına; devamlı surette ceza ve maduriyetler yaratmak yerine, ödül ve teşviklerle yönlendirici olması ve elindeki kaynakları yine spora değer üretimi için geri döndürmesi umulur. Aksi durumda ülkemizde olduğu gibi, ülkede futbolun gelişmesi ve net ithalatçı konumunu atalatle savunmak anlamı gelen politikalarla kan kaybetmeye devam edilecektir.

Sporcu tüketen konumu yerine, sporcu üreten bir dönüşüm için, özel olarak TS ile hakemlik arasında halen sürdürülmekte olan kan davasına artık dur demek, bir yerlerden başlamak için güzel ve uygun bir yeni başlangıç olabilir.

Saygılarımla,
Tursun 2 yıl önce
Bardağın solu tarafından bakarsan tamam ama bende boş tarafından bakayım alıpda yani bonservis verip gönderdikleri bunlar hesaba katılmamaış birde sevin sevmeyin ama doktor bu takıma borç bırakmış ama sosa gibi bir adamı getirmiş burağı almıştır burajtan bir kez daha para kazanılmışyır bu yönetimin tek başarısı şörlottur übal gibi kimyası tutan birini yollamış şanpiyonluk gitmiştir alanyada anasına küfür edilmiş siyasete yenilmiştir itibarını zedelemiştir ama bir şörloth aatışında bu kadar göklere çıkarmak bu takım altın tepsiyle aunulan şanpiyonluğu alamamış ve uefa dan ceza al ıştır ve suçu doktora ihoya yıkmışyır iho hiç olmazsa hakemleri esir alarak bir şeylere dur demiştir geçensene devre arası yapılan transferler fiyaskodud bende 5 yanlış 1 doğruyu götürür uefada yedek kadroyla çıkıp takımın puanını düşürmüştür ceza alarakda itibarını
Murat 2 yıl önce
asset asset deyip durmuşsun, güzel yazdın tamam ama asset in anlamı varlık demektir. Gereksiz yere makaleyi teknik gösterme çabaları
mehmet ali 2 yıl önce
Güzel bir çalışma olmuş. Teşekkürler Kemal bey.
Tra 2 yıl önce
Ne kafa yormuşsun Kemal bey. Allah kurtarsın...
Mustafa 2 yıl önce
Trabzonspor taraftar transfer etmeli .hicbirseyden memnun olmayan fakat cebinde akrep olan tataftar. Sadece elestirmek
;) 2 yıl önce
ne güzel konuştun be güzel insan içimden geçeni yazmışsın trabzonsporun sıkıntısı defansdan ötürü taraftar bile var
HA_61_A 2 yıl önce
Hayırlı olur İnşAllah
Dursun 2 yıl önce
Bu yorumu unutmayin bu adam bu sene trabzonsporun en iyisi olucak ilk mactada gol aticak demedi demeyin yarini bekleyin ki oynarsa tabi ????
Ahmet Can 2 yıl önce
Dursun bu yorumda burada dursun bu adam bu paraların adamı değil. El de patlar gonderemezsin de çünkü o parayı kimse buna vermez. Pahalı bir yedeğin olur o kadar.
Tursun 2 yıl önce
Yaşasın günah keçisi bulundu başarısızsa newton gider başarırsa trabzon rahat eder
Kadir08 2 yıl önce
Ben transfer politikasından hiç bir şey anlamadım bir hoca istiyor yönetici istiyor Scott ekibi istiyor kafam karıştı hayırlısı
Zeki 2 yıl önce
İyi bir kazık yedik farkında değiller ingilizleri topladık bu hoca giderse elinde patlayacaklar.
Hasan Usta 2 yıl önce
EVET AÇIKLAMA SÜPER DAHA BÜYÜK KULÜPLERE SATARIZ ÇÜNKÜ BİZ KÜÇÜK ÜZ HELAL SANA BAŞKAN KARİZMA YERLERDE YAZIK NE HALE GELDİK
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@