Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzonspor Basketbol'dan çok sert şike açıklaması!

Trabzonspor Basketbol Kulübü, Fenerbahçe'yi işaret etti, CAS kararını hatırlatarak 'Şikecisizin' dedi.

Trabzonspor 16.02.2018, 19:26 16.02.2018, 20:52
Trabzonspor Basketbol'dan çok sert şike açıklaması!

Trabzonspor Basketbol takımının Fenerbahçe ile oynadığı maçta yaşanan olaylardan dolayı 6 tarafara 6222 sayılı kanun çerçevesinde işlem yapılmak istenmesi üzerine kulüpten açıklama yapıldı. Sert ifadelerin kullanıldığı açıklamada, CAS kararı hatırlatılarak Fenerbahçe'ye 'Şikecisiniz' denildi. 


İşte o açıklama: 


"Sporun ve adaletin ruhuna aykırı her illegal yapı ve illegal harekete karşı alınterinin ve emeğin savaşını veren kulübümüzün şike ve şikecilere karşı olan tutumu hiç değişmemiştir, bundan sonra da asla değişmeyecektir. 2010-2011’de kupası, emeği ve sevinci çalınan bir camiayı temsil edenlerin aksi bir davranış içinde yer alması da beklenemez.

Gerek başkanımız Sayın Abiş Hopikoğlu, gerek yönetim kurulumuz, gerekse de bu şanlı formaya hizmet eden her birey, şikeden mağdur olanların yanında, şike yapan ve şikeyi savunan kişi ya da kurumların karşısında olmaya devam edecektir.

Yakın tarihte oynadığımız malum maç esnasında ve sonrasında başkanımız sayın Abiş Hopikoglu’nun açıklamaları verdiğimiz mücadelenin kanıtıdır.

2010-2011 sezonunda şike yaparak emeğimizi çalanları hedef alan bu açıklamalar sonrasında kulübümüze verilen ağır cezalar dahi bizim duruşumuzu değiştirememiştir. Zira bizler yeryüzünde en değerli varlığın emek ve alın teri olduğunu bilen bir camianın mensuplarıyız.

Bu doğrultuda şikeden mağdur olan ve şikecilere karşı yasal platformlarda mücadele eden herkesin yanında ve hukuki sürecin takipçisi olduğumuzun bilinmesini isteriz.
Sportif yargının en üst mercisi olan CAS’ın 28.08.2013 tarihli 3256 dosya numaralı kararında açıkça söylendiği gibi ŞİKECİSİNİZ…

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Takım taraftarı 3 yıl önce
Tamam bir siz eksikdiniz sizde şikeyi kullanıp kendi rezilliğinizi örtün kendi başarısızlığınızi kapatın sen önce takımı düşürdüğün durumun bir hesabını ver yeter artık iyi bir malzeme oldu size gelen giden bunu kullansın ayıptır takım kümeye gidiyor oyuncular maçlara çıkmama kararı alıyor bu bey işi başka yerlere cekiyor beyler taman şike oldu vede bu türkiyede başta hükümet ve federasyon bunu kapattı biz daha fenerle uğraşıyoruz kardeşim şikeyi fener yaptı ve yakalandı cezayida fener kendi kendine verecek deyil ya sen git bu cezayi vermeyenlerle uğraş ama yok bundan büyük fırsat mi olur elli yıl kullan işler ne zaman berbat saha sonuçları kötü hemen şikeyi at öne
sedat 3 yıl önce
ammada CASildiniz fifaya gidin olmazsa cübbeli ahmete yolunuz her taraftan kapali

Gelişmelerden Haberdar Olun

@