Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan CAS kararı tepkisi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, CAS kararına tepki gösterdi.

Trabzonspor 30.07.2020, 21:10 30.07.2020, 22:56
Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan CAS kararı tepkisi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmeleri nedeniyle yaptıkları itirazın reddedilmesine ilişkin, "Gerekçeli kararı görmeden kararla alakalı bir yorum yapmamız mümkün değil. Ancak kararın ilgili taraflarla paylaşılmadan önce CAS tarafından kamuoyuyla paylaşılması tek cümle ile ciddiyetsizlik ve saygısızlıktır." dedi.

Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, kararı kendisinin de herkes gibi CAS'ın sitesindeki basın bildirisinden öğrendiğini belirtti.

Bunun bugüne kadar CAS'ın yapmış olduğu uygulamaların tamamen dışında bir uygulama olduğunu ifade eden Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Her ne hikmetse bizim davamızda, kulüple, kulüp avukatlarıyla veya Futbol Fedarasyonu ile hiçbir bilgi paylaşılmadan, gerekçeli karar açıklanmadan dahası haber dahi vermeden kendi web sitelerinden kararı yayınladılar. Dediğim gibi alışılmış değil, bugüne kadar görülmüş bir durum da değil. Dolasıyla bu dahi hem UEFA'da hem CAS'ta terazinin ayarının ciddi şekilde bozulduğunu gösteriyor. Gerekçeli kararı görmeden kararla alakalı bir yorum yapmamız mümkün değil. Ancak kararın ilgili taraflarla paylaşılmadan önce CAS tarafından kamuoyuyla paylaşılması tek cümle ile ciddiyetsizlik ve saygısızlıktır."

Ağaoğlu, gerekçeli kararı beklediklerini kaydederek, "Ben hala hangi gerekçeyle başvurumun reddedildiğini bilmeden konu kamuoyuyla paylaşılıyorsa en azından bu yönüyle baktığımız zaman dahi verilen bu kararın ne kadar adaletli bir karar olduğu dahi tartışmaya açık bir konudur." ifadesini kullandı.

Trabzonspor'un gerekçeli kararın ardından İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvuruda bulunabileceği öğrenildi.

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle 2020-2021 veya 2021-2022 sezonlarının birinde bordo-mavili kulübün, UEFA kupalarına katılmaya hak kazanması durumunda 1 yıl men edileceğini açıklamış, Trabzonspor Kulübü ise CAS'a itiraz etmişti.

Yorumlar (20)
Wakame 6 ay önce
İsviçre deil marsa gitseniz randıman vermez bu saatten sora
mustafa güleç 6 ay önce
Sayın başkanım kendi ülkende saygı görmeyen bir takım var avrupada saygı görmemesi normaldir çünkü kendi ülkendeki saygısız satılmışlar avrupayıda etkiliyordur takma kafana her işte bir hayır vardır
KALYONCU 6 ay önce
Şenez Erzik UEFA'da görevli olduğına göre çıkan sonuca şaşmamak lazım. Çok kötü oldu büyük prestij kaybı malesef yazıklar olsun
Lazz 6 ay önce
Calişan Profesyolenlerin yetersiz.Buna kendi kalene gol atmak denir.Tamam gecmişin hatasi cok ama hic beklemedik bir olaysa calişanlarina bir bak.
OFLU TÜRK 6 ay önce
FNANSAL DURUMU KURALLARA UYGUN HALE NEDEN GETİRMEDİNİZ BU CEZAYI ALDIK BUNUDAMI FEDERASYON YAPTI NEDEN BİZE GELDİDE BAŞKA TAKIMLARA GELMDİ.BU TARAFTAR BUNU HAKETMİYOR
trb61 6 ay önce
onu usta ya soylemek lazım ustaya
Osay61 6 ay önce
Zaten bu kadar yoğun maç trafiği bizi şampiyonluktan alıkoyardı.
6161 6 ay önce
bu sene avrupadan gruplardan bilerek elendik. niye? ligde şampiyon olmak için. sonuç?
OFLU 1 6 ay önce
Maalesef ki iyi Avukatlarımız yok iyi bir savunma yapmak için.
Hayrettin 6 ay önce
İçeride dışarıda tutunacak bir dalımız kalmamış. Bu insanları boşuna ümitlendirip hayal kırıklığına uğratmayın. Kapatın gitsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@