banner556

Trabzonspor başkanı Ağaoğlu 336 Milyon TL'lik teklifi kabul etmedi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan 366 milyon TL'ye hayır!

Trabzonspor 29.03.2020, 09:20
Trabzonspor başkanı Ağaoğlu 336 Milyon TL'lik teklifi kabul etmedi

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu bu sezon içerisinde oyuncularına gelen 5 resmi teklifi açıkladı. Bu önerilerin toplamı 51.5 milyon Euro... Yani tam 366 milyon TL! Fırtına’nın patronu, bu astronomik rakamı elinin tersi ile itti, yeni teklifleri beklemeye geçti.

Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlık koltuğuna oturmasının ardından yeni bir yapılanmaya giden, ‘öze dönüş’ projesini hayata geçiren ve düşük maliyetli ancak faydalı isimleri kadrosuna katan Trabzonspor, yeni sistemin meyvelerini toplamaya başladı. Sezon başında altyapıdan yetişen Yusuf Yazıcı’yı 17.5 milyon Euro artı Edgar Le karşılığında Fransız ekibi Lille’e satan ve ciddi bir gelir elde eden Fırtına, bu sezon da diğer yıldızları için adeta teklif yağmuruna tutuluyor. Başkan Ahmet Ağaoğlu da sezon başından bu yana oyuncularına gelen 5 resmi teklifi açıkladı.

Oynamayana bile ilgi var!

İlk olarak altyapıdan yetiştirdikleri sağ bek Serkan Asan’a 1.5, sol bek Abdurrahim Dursun’a da 1 milyon Euro’luk teklifler olduğunu söyleyen Karadeniz devinin patronu, sonra da Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır için de resmi tekliflerin geldiğini açıkladı. Başkan Ağaoğlu, Abdülkadir için 23, Uğurcan için de 20 milyon Euro’luk önerileri reddettiklerini belirtti.

Son isim Nwakaeme...

Fırtına’nın 1 numarası son olarak da Nijeryalı yıldız Anthony Nwakaeme için Çin’den 6 milyon Euro öneri aldıklarını ancak teklifi kabul etmediklerini doğruladı. Ahmet Ağaoğlu böylece açıkladığı 5 resmi teklif ile tam 51.5 milyon Euro’yu (366 milyon TL) elinin tersi ile itti. Başkan Ağaoğlu, bu isimleri doğru zamanda, daha yüksek rakamlarla yurt dışına göndermeyi hedefliyor.

Şampiyonluk daha önemli

Hepsinden önemlisi Başkan Ağaoğlu, şampiyonluk yarışının verildiği bu sezonda takımın güç kaybetmesini istemedi. Bu nedenle Yusuf Yazıcı dahi ilk etapta satmak istemeyen yani parayı ikinci plana koyan Başkan, genç yıldızın ısrarla gideceğini söylemesi üzerine transfere izin vermişti.

Başkan’ın ağzından transfer teklifleri

2 Ocak 2020: Serkan Asan’a 1.5, Abdurrahim Dursun’a da 1 milyon Euro’luk teklif var. İstesek bugün satabiliriz.

21 Ocak 2020: Abdülkadir’e 23, Uğurcan Çakır’a da 20 milyon Euro’luk teklifler geldi. Bir kulübün değerleri bunlardır.

26 Mart 2020: Sezon başında menacerlerin, Nwakaeme’yi, Çin’e gönderme düşüncesi vardı. 6 milyon Euro’luk teklif aldık ancak kabul etmedik ve takımda kalmasını sağladık.

Yorumlar (10)
Hasan 11 ay önce
Başkan şampiyon olmak için bu teklifleri reddetmiştir. Bu rakamlar değil Trabzonspor, Türk futbol tarihinde görülmemiş teklifler. "At sahibine göre kişner " atasözü gerçek oldu. Uçurmdaki kulübü başkan dünyanın gözdesi haline getirdi. Allah razı olsun. Allah her kuruma böyle candan çalışan bilgili, becerili yöneticiler nasip etsin. İlk defa Trabzonspor kulübü, sporu bilen, vizyonu olan yöneticiler seçti. Bir teşekkürü de Trabzonsporun büyük üyeleri hak etmiştir. Bu ivmeyle gitmeyi becerebilen yönetimler seçebilirsek gelecek bizimdir.
Kayıkçı 11 ay önce
Önerilen teklifler çok az, sakın satmayın başkanım
Fırtına 11 ay önce
Abdulkadir ve Uğurcan için en az 50 birine 50 milyon Euro birine olması lazım
Ahmet 11 ay önce
Baskan bize para deyil şampiyonluk lazım seni bunun icin tesdetledik bilesin ama abdulkadir parmak kardeşimizi satın iyi anlaşma olursa yusuf gibi mesela
zübük 11 ay önce
nwakaeme hiç bir yere gidemez. futbolu bırakana kadar bizimle. ekuban da öyle
Ahmet Şentürk 11 ay önce
Şampiyon olalım inşAllah ondan sonra sayın başkan saygılar 05Amasyali
My 11 ay önce
Küçük at başkan
N.Kemal 11 ay önce
Geçmiş olsun! İki yıl futbol yok...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@