banner526

banner533

banner513

Trabzonspor'a Yanal'ın yardımcıları için tazminat şoku!

Mali ve yönetimsel açıdan sıkıntılı günler yaşanan Trabzonspor'da Ersun Yanal'ın yardımcılarına yönelik tazminat şoku yaşanıyor.

Trabzonspor 22.03.2018, 17:10
Trabzonspor'a Yanal'ın yardımcıları için tazminat şoku!

Türkiye Futbol Fedeyasyonu, Tahkim Kurulu Kararları'nı açıkladı. Trabzonspor, Ersun Yanal'ın yardımcıları Adam Recep Karatepe ile Altay Nazif Dağdelen'e tazminat ödemeye mahkum edildi.


Trabzonspor, ligin ilk yarısında Ersun Yanal ile birlikte yardımcı antrenörlerAdam Recep Karatepe ve Altay Nazif Dağdelen ile yollarını ayırdı. Yanal ve yardımcıları, kulüpten alacakları olduğu gerekçesiyle tazminat davası açtı. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Trabzonspor'u Yanal ile birlikte Karatepe ve Dağdelen'in tazminatlarını ödemesine hükmetti. Karara itiraz eden kulüp konuyu Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na taşıdı. Bugün yapılan açıklamaya göre, Trabzonspor'un her iki antrenör için başvurduğu yürütmeyi durdurma başvurusu reddedilerek UÇK'nın belirlediği tazminatı ödemesi oy çokluğuyla kabul edildi. 

Trabzonspor buna göre Adam Recep Karatepe'ye 270 bin TL, Altay Nazif Dağdelen'e ise 225 bin TL tazminat ödeyecek. 
Yorumlar (4)
numan 3 yıl önce
eline fırsat geçti şu tahkimin değerlendiriyor. hiç bir zaman ts. lehine maddi olarak bir karar vermemiştir.
Ofli 3 yıl önce
Federasyon seninde allah belanı versin ulan bitmedi şu Ersun Yanal’ın pislikleri
Ercan 3 yıl önce
Balık kancadan kurtulunca kolay kolay bir daha yakalanır mı? O yakalanmaz ama Trabzonspor aynı hatayı tekrar tekrar yapar. Futbolcuyu 3-5 tane futbol oynamamış Scout ve yiyici menejetrerle yapar ve o oyuncuların çoğunu da üzerine bir sürü oara verip yollar Yetmedi hemen her hoca ile sözleşme bitmeden ayrılıp milyonlarca TL tazminat öder Yıllar geçse de bu tekrar tekrar yaşanır ve borcu da milyar TLyi geçer. Ne zaman akıllanacaksınız?
Türker 3 yıl önce
Yine amatörlük ,yine hüsran...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@