Trabzonspor'a Barcelona modeli

Her fırsatta, “Altyapıdaki ateş kanımı kaynatıyor” diyen Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun kafasındaki projenin Barcelona modeli olduğu öğrenildi.

Trabzonspor 09.05.2018, 08:22 09.05.2018, 09:35
Trabzonspor'a Barcelona modeli

Trabzonspor’da yeni başkan Ahmet Ağaoğlu, taşları yerinden sarsacak projelere imza atmak için yoğun mesai harcıyor. Mevcut şartlarda günü kurtarmanın değil, geleceğe yatırım yapmanın yollarını arayan Karadeniz temsilcisinin patronu, altyapı hamlesine start vermek için nabız yoklamaya başladı. Buna göre Bordo- Mavililer’in hedefi, dünyaca ünlü kulüp Barcelona’nın La Masia adı verilen altyapısı şeklinde bir organizasyona imza atmak.

Söylemlerinden okunuyor

Bunun için çok kapsamlı bir programın hazırlanması planlanıyor. Her fırsatta, altyapıdan yetişen Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir gibi yetenekleri göklere çıkaran, “Altyapıdaki ateş kanımı kaynatıyor” ifadelerini kullanan Ahmet Ağaoğlu’nun, en kısa zamanda bu konuda somut adımlar atması bekleniyor.

Doğru yapılanma şart

O somut adımlarda futbol okulları ve izleme-araştırma komiteleri başı çekecek. Hemen hemen her ilde bir Trabzonspor yapılanması oluşturulacak. Ancak ağırlık Karadeniz bölgesine verilecek. Bir başka önemli üs ise İstanbul olacak. Spor okullarına altyapı antrenörleri yakın ilgi gösterecek, sivrilen isimler yakın markaja alınacak.

Şartlar iyileştirilecek

Bunun için altyapı antrenörleri artırılacak ve geniş zaman içinde yeni bir organizasyon da hazırlanabilir. Ayrıca mevcut altyapıya daha iyi şartlar sunulacak. Takımın yeni sezondaki teknik direktörü kim olursa olsun mutlaka altyapıyla ilgilenen bir yardımcısı olacak, birlikte çalışma yapılacak. Özendirmek için sık sık A Takım hocası da altyapı takımlarının antrenman ya da maçlarını izleyecek. Yine sadece altyapı takımlarının tahsisine ya Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri ya da Akyazı’daki stat yanındaki sahalar sunulacak.

Yine bir pilot takım

Bir başka önemli detay da pilot takım ile alakalı. Hatırlanacağı gibi daha önce 1461 Trabzon takımı müthiş başarılara imza atmış, hatta Süper Lig’in kapısından dönmüştü. Bu noktada ya şu anda 3.Lig’de bulunan 1461 ya da anlaşma sağlanacak bir başka takımla bir işbirliğine gidilecek. Şu an için takımın acil ödemeleri için kaynak arayışında olan Başkan Ağaoğlu’nun bu organizasyonu bir yönetim değil kulüp politikası haline getirmek adına her adımı atması bekleniyor.

Fanatik

Yorumlar (12)
YASAR 3 yıl önce
kesinlikle alt yapı yabancı br heyete bırakılmalı seçmeler dahil torpil işi kalkmalı alt yapı hangi ülke ornek alınacaksa A takımda o oyun sisteminde oynatan bir hocaya teslim edilmeli
torpil 3 yıl önce
torpil torpil...önce torpil kalkmalı...
:) 3 yıl önce
galiba yorumların yayınlarında bile torpil oluyor :))) alt yapıdan torpil nasıl kalkacak ???
Efsane 3 yıl önce
Önce altyapı hocalarının maaşlarını düzenleyin ücretlerini artırın sonra hoca seçimlerine özen gösterin orası hoca eğitim yeri olmasın çoğu hoca ilk orada başlıyor çoçuklardan çok hocaların eğitime ihtiyacı var
zafer 3 yıl önce
"BASKANIM:BEN TAKIMIN BASINA MUSTAFA RESIT AKCAY. YADA SADI TEKELIOGLU DIYORUM"
ömer 3 yıl önce
altyapı çok güçlü olmalı gençler teknik ve becerilerine göre seçilmeli hem takıma sonradan adapte olur hem de satılıp kulübe gerekli olan maddi imkan sağlanır
ali 3 yıl önce
Yabancı antranör trabzonun sonu olur kesinlikle trabzonlu hocalar olmalı giray hoca akçay hoca varken yabancıya gerek yok
zafer 3 yıl önce
"BASKANIM:BEN TAKIMIN BASINA MUSTAFA RESIT AKCAY. YADA SADI TEKELIOGLU DIYORUM"
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@