Trabzon'da o mahallenin projesi çizildi! İşte böyle olacak

Trabzon'da Çömlekçi Mahalesi'nin çehresi değişiyor.

Trabzonspor 13.09.2020, 10:54
Trabzon'da o mahallenin projesi çizildi! İşte böyle olacak

Çömlekçi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1’inci etap yapım işi ihalesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirildi. Sözleşmesi, iş ve yer teslimi de yapılan proje tamamlandığında, Trabzon yepyeni bir Çömlekçi Mahallesi’ne kavuşacak.
 
Trabzonlu vatandaşların uzun zamandır yapılmasını beklediği Çömlekçi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi çalışmaları hız kazandı. TOKİ tarafından ihalesi, iş ve yer teslimi yapılan proje, Çömlekçi Mahallesi’nin çehresini değiştirecek.  
 

YIKIMLAR BAŞLADI
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yürütülen çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada “Çömlekçi Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1’inci etap 1’inci bölge 106 adet konut ve 20 adet dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işine ait yapım ihalesi, TOKİ tarafından gerçekleştirildi. 24 adet parselin acele kamulaştırma davası sonuçlanmış olup, toplam 34.911.065 TL kamulaştırma bedeli hak sahiplerine ödenmiştir. Acele kamulaştırma davası biten 24 adet parseldeki taşınmazların tahliyeleri yapılmış olup, gerçekleştirilen yıkım ihalesi sonrası 26 Ağustos tarihinde taşınmazların yıkımına başlanmıştır. Ayrıca 1’inci etap 3’üncü bölgede hak sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri devam etmekte olup, bugüne kadar hak sahiplerine toplam 166.500.00 TL ödenmiştir” ifadeleri kullanıldı.
 
TRABZON’A ÇOK YAKIŞACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çömlekçi Mahallesi’nin şehrimize yakışır bir görüntüye kavuşması için çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmektedir. TOKİ tarafından Çömlekçi Mahallesi için 2,3 hektarlık alanda yapım işi ihalesi gerçekleştirildi. Sözleşmesi, iş ve yer teslimi yapıldı. Çalışmalar tamamlandığında Çömlekçi Mahallesi’nin yeni yüzüne kavuşacağız. Çömlekçi, yenilenen görüntüsüyle Trabzon’a çok yakışacak. Bu noktada projeye gösterdikleri ilgi nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut’a şahsım ve hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (20)
Zaza 5 ay önce
Bizim resimlere karnımız tok .
H. M 5 ay önce
Buraya yorum yapan arkadaşların yaş ortalaması bence bir düşük. Yorum yapan arkadaşlara tavsiyem 13 yıl önce belediye başkan adayı olan Orhan Fevzi gü rükçüoğlunun çömlelci projesine baksınlar. Ne kadar yalancı olduklarını anlayacaksınız . Bu taktik sadece gündem saptırma ve oya yönelik. Karşılarında rahat kandırdıları insanlar var.
Kaptan 5 ay önce
Gören derki sanki konya ovası.Bikere yapılan projede çömlekçinin arazi yapısını göremiyoruz.Çok basit düz kalıp bir çizim olmuş.Aslınında aynı olmayacağı kesin.
davut 5 ay önce
Resme inanmıyorsunuz ama gidip oy veriyorsunuz. Siz oy verdikçe onlar da resim yapıp gönderir. Uyanın
LAZ 5 ay önce
BU RESİMLERDEKİ GÖRSELİ YAPMAK ÇOK ZOR
Trabzon ???? 5 ay önce
Sadece güzel resim paylaşılıyor. Türkiye'de yatırımlararın en geç yavaş yapıldığı (yapılmadığı), en çok hayali projesi olan tek il Trabzon dur. Gerçekte bu projelerin esamesi yok
Sek 5 ay önce
Yirmi senedir aynı muhabbet
H. M 5 ay önce
Çömlekci de bir şeyler oluyorda bizim haberimizmi yok parsel sahibiyim bizden yeriniz kamulaşıyor diye kimse aramadı. Her şey yalan ve göz boyama insanda az utanma sıkılma olur.
fahri 5 ay önce
hangi projeye sadık kalmışlar hikaye ,güzel resim sergisi açarlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@