7m


7m

hyundai

Taraftarın tepkisi Trabzonspor'u harekete geçirdi

Tepkiler artınca Trabzonspor açıklama yaptı " PR çalışması için bir şirketle anlaşıyoruz"

Trabzonspor 28.08.2017, 17:03
Taraftarın tepkisi Trabzonspor'u harekete geçirdi

Bordo mavili takımın 2010-2011 sezonunda yaşanan şike ve teşvik olayları sonrasında şampiyonluğunun çalınması ile başlayan süreç son olarak FİFA'ya kadar gitmişti. FİFA'ya yapılan başvurunun kritik önemi sebebiyle Avrupa'da kamuoyu oluşturmak için yapılması gereken PR çalışması ile alakalı olarak henüz bir adım atılmaması taraftarları rahatsız etmişti. Gerek sosyal medyadaki taraftarlar attıkları mesajlarla gerekse de bazı kongre üyeleri noter aracılığı ile çektikleri ihtar ile kulübe baskı yapmaya başlamıştı.

Tüm bu tepkilerin üzerine Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu bir açıklama yaptı. Bülbüloğlu  şike mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdürdüklerini belirtti.

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, şike süreci ile ilgili verilen mücadeleler hakkında açıklmalarda bulundu. Trabzonspor’un 2010-2011 sezonunda haklarının geri alınması amacıyla UEFA ve CAS süreçlerinden sonra FIFA’ya başvurduklarını vurgulayan Bülbüloğlu, İHA Muhabirine yaptığı açıklamada, “Trabzonspor o sezonun şampiyonu. Hem UEFA hem de CAS o sezon şike yapıldığını tescilledi. Ancak yerel federasyonlara müdahale etme yetkisinin olmadığını belirterek, bizim yaptığımız başvuruları reddetti. Biz de FIFA’ya başvurduk. FIFA’nın yerel federasyonlara müdahale yetkisi var” dedi.

"Haklılığımızı daha geniş kitlelere duyurmamız gerekiyor"


Trabzonspor’un FIFA’daki mücadelesiyle ilgili PR çalışmasına da çok kısa zamanda başlayacağını vurgulayan Bülbüloğlu, “Bunun için Avrupa’daki bir PR şirketiyle anlaşıyoruz. Birkaç ufak detayımız kaldı. Onları da birkaç günü halledip, karara bağlayacağız. Peki burada ne yapmayı amaçlıyoruz. Şöyle ki, zaten haklıyız. Ancak bu haklılığımızı daha geniş kitlelere duyurmamız ve destek görmemiz gerekiyor. Güçlü bir lobi faaliyeti yürütmek zorundayız. Avrupa’da şikeye karşı mücadele eden yazarlar, gazeteciler, akademisyenler ve futbol dünyasından sayısız isim var. Avrupa’da yıllardır şike mücadelesi veren taraftarlarımız da var. Şimdi tüm bu enerjiyi ortak bir noktada toplamalıyız ki, haklılığımızı daha güçlü bir şekilde ortaya koyalım” diye konuştu.

"Mücadelemiz sonuna kadar sürecek"

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, Trabzonspor’un tek amacının temiz futbol ve adalet olduğunun da altını çizerek, “Taraftarlarımız ve camiamız rahat olsun. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
İşte Trabzonspor kongre üyelerinin Trabzonspor'a çektikleri ihtarname:
 


Yorumlar (15)
Ahmet KALYONCU 5 yıl önce
Trabzonspor malübiyetini başarısızlığını örtmek için ne yapacaklarını şaşırdılar.heb aynı senaryo
tolga 5 yıl önce
Bırakın şu şikeye mikeyi arkadaş yahu, şu takım niye hala ayağa kalkamıyor biz hiç gülemeyecekmiyiz buna hiçmi hakkımız yok. benim bütün hafta sonum perişan oldu haberiniz varmı eyyy yönetim
Hasan koç 5 yıl önce
Bizi boş işlerle meşgül etmeyin da takım top oynamıyor şimdi acil olarak buna bir çare bulun gündemi değişmek için mi yapıyorsunuz bunu gidin takıma transfer yapın Allah aşkına olsun ya kanser edecek bizi bu trabzonspor 50. Yılda şampiyonluk diyoruz ama sadece diyeceğiz bu gidişle 31 yaşında oldum bir kere gönül rahatlığıyla 90 dakikayı sitressiz bitiremedim maç izlerken bize bunları yaşatmaya hakkınız yok elinizi vicdanınıza koyun biraz da bizi düşünün takıma adam akıllı transfer yapın takım böyle iki üç veya dört hafta daha devam ederse kombine almış taraftar bile maça gelmeyecek...ersun hocanın arkasında duruluyorsa adama futbolcu alın öyle durun defansta 36 yaşındaki adamdan halen bir şeyler bekliyoruz 18-20 yaşındaki forveti nasıl yakalasın Allah rızası için yapın artık birşeyler...
emrah 5 yıl önce
bu yönetim kadar gündemi değiştiren gelmedi trabzonspora başarısızlıkta bahane hazır eski yönetimler yada kupa siz ne yaptınız bu işte ondan konuşun başarısızlıkta sınırları aştınız yeter artık
Osman 61 5 yıl önce
Trabzonsporda ruh kalmamis yönetim gitsin yanalla tatile.
Adnan 5 yıl önce
Ben de diyorumki,Allah belasini verssin O kupanin,Hayirini görmesinler insAllah.Fetöya bagladilar o kupayi asla alamayiz.
Şükrü 5 yıl önce
Muharremden masallar...
Fatih 5 yıl önce
Gundem degistirme cabalari yemezler gecin bu isleri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@