"Tamamlanmamış lig tescil edilmez" diyen Şenes Erzik'e jet cevap "Taraf gibi konuşmayın""

FİFA ve UEFA'nın onursal üyesi Şenes Erzik "Oynanmamış lig tescil edilemez" dedi cevabı gecikmedi.

Trabzonspor 29.03.2020, 20:55 29.03.2020, 21:07
"Tamamlanmamış lig tescil edilmez" diyen Şenes Erzik'e jet cevap "Taraf gibi konuşmayın""

Dünyayı saran Koronavirüs nedeniyle iptal edilen liglerden biri de Türkiye Süper ligi. Trabzonspor'un lider olduğu ligin oynanıp oynanmayacağı belli olmazken bazı çevreleri Trabzonspor'un şampiyon olması korkusu sardı. Alakalı alakasız her kesimden ses çıkarken adeta Trabzonspor şampiyon ilan edilmesin diye çalışıyorlar.

bunların arasına FİFA ve UEFA onursal üyesi şenes Erzik'de katıldı. Erzik "Oynanmamış lig tecil edilemez" derken Avrupa Kupalarında oynayacak takımlar hakkında yorum yapmadı.

Şenes Erzik'e jet cevap Caner Çuvalcıoğlu'ndan geldi. Çuvalcıoğlu "Oynanamıyor veya tamamlanamıyor ise ne yapılır onu söyleseniz ya Şenez Bey. Mesela 2020-2021 sezonunda UEFA müsabakalarına katılacak Kulüpler nasıl belirlenir bu durumda. Siz taraf gibi değil otorite gibi konuşmalısınız. Ya da Biz bazı şeyleri yanlış mı biliyoruz." ifadelerini kullandı.

İşte Şenes Erzik'in açıklamaları:

FIFA ve UEFA'nın onursal üyesi Şenes Erzik, sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek olan futbolcuların durumundan ‘Ligler bu şekilde tescil edilebilir mi?’ sorusuna kadar gündemle ilgili yorumda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Onursal Başkanı, FIFA ve UEFA'nın onursal üyesi Şenes Erzik, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in "Önceliğimiz ligleri bitirmek, seyircisiz olsa da, yaz aylarında olsa da öncelik bu. Önemli olan haziran sonunda tekrar başlamak, yoksa bu sezon kayıp bir sezon olur." açıklamasının ardından konuştu.

Radyospor'a konuşan Şenes Erzik, "UEFA’da telekonferans sistemi ile değerlendirme toplantıları yapıldı. Değerlendirmeler, bugünkü durum ortak akıl noktasında düzgün ilerledi. Biz de UEFA’da görev aldığımız dönemde birçok durum değerlendirme toplantısı yaptık. Fakat bu durum çok farklı. Ne zaman kurtulacağımız belli olmayan sağlık sorunu ile karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

'Aleksander Ceferin aslında doğru söyledi'

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in düşüncelerine katıldığını belirten Erzik, "Ortak aklı aramız lazım. Aleksander Ceferin aslında doğru söyledi. UEFA'nın telekonferans görüşmesinde TFF'ye verdiği A-B-C planları vardı. Fakat burada en önemli nokta koronavirüs salgınından ne zaman tam anlamıyla kurtulacağımızı bilememek. Bunu belirleyebilirsek daha net konuşabiliriz. Şu anda kötü bir tablo var. Sağlık her şeyden önemli. Sağlık olmazsa hiçbir şeyi yapamazsınız, futbolun planlamasını da yapamazsınız. Yani özetle sağlık sorununun ne zaman biteceğini bilmeden plan yapmak boşuna. Ben de daha önce konuşmuştum. Şu anda ahkam kesmişim diyorum. Organizasyonlarda takvim belirlemek her zaman problem olmuştur. Takvim için kanaat getirmenin şu aşamada sağlıklı olmadığını düşünüyorum." dedi.

Futbolcuların sözleşmesi

Sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek olan futbolcularla ilgili FIFA ve UEFA’nın çalışma yaptığını belirten Şenes Erzik, “FIFA ve UEFA ile hala temasım devam ediyor. İkisinde de onursal üyeyim. İçeriden bilgiler alıyorum. FIFA, sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek olan futbolcuların durumuyla ilgili küçük gruplar kurarak arkadaşlarımızı görevlendirdi. Avrupa Kulüpler Birliği'nden de bu konuda raporlar istendi. Bu konuda akla yakın, fikstürlere yakın, futbolculara yakın, kulüpleri de mali açıdan hırpalamayacak bir karar verilecek.” açıklamasında bulundu.

TFF ile ilgili Erzik, “TFF'nin birinci göreve UEFA ve FIFA'ya tabi olmaktır. FIFA ve UEFA'nın yaptıklarını fikir birliğinde uygulamaktır. TFF’de bunu yaptı.” dedi.

Ligler tescil edilecek mi?

Şenes Erzik, ‘Ligler bu şekilde tescil edilebilir mi?’ sorusuna "Oynanmamış ve tamamlanmamış lig tescil edilmez. Bunu UEFA da FIFA da kabul etmez. Bu konuda birçok yorum yapılıyor. 35 yıllık deneyimimle konuşuyorum. Böyle bir şey mümkün değil." cevabını verdi.

Yorumlar (41)
GÜMÜŞHANELİ 10 ay önce
Neden edilmiyor ey Ezik Şenez. Neden ağababaların kulağını mı çeker? Kimin itisin lan sen onu söyle.
ZEKERİYA. 10 ay önce
İSTANBUL YALAKASI NE SÖYLESEYDİ DOĞRU DEMİŞ,,SENİN SÖZÜM ONA GÜYA MANEVİ BAŞKAN M ALİ YILMAZ DEDİĞİ YERDE BUNLAR HAYLİ SÖYLERLER ,,SİLİNSİN ADI TESİSLERDEN..
EsEs 10 ay önce
Şike sürecinde de aynısını yaptı. Koyu fenerliiiiii. Bence de silinsiiiiiiiin
DeliDalga 10 ay önce
Habu Zombi kimdu... ????
Ergün ÖZŞAHİN 10 ay önce
2010-2011 de Fb ye ceza verilmemesi için Fifa ve UEFA ile Türkiye adına diplomasiyi yürüten Erzik ve Servet Yardımcıdır. İki fanatik Fb li bu zatlara Dilmen ve Tuzcuoğlu görüşleriyle katkı vermiş tetikçi ve piyon olarak ta Demirören kullanılmiştır.
Aristo 10 ay önce
Hayatı boyunca futbola zerre katkısı olmamış maaş alıp ğezmiş yemiş içmiş beleş maç seyretmiş seyahat etmiş 5 yıldızlı otellerde beleşten keyif çatmış İstanbulun büyük kulüplerinin lobilerine bu beleş hayat için vefa borcu olan lüzumsuz işi bitmiş boş bir süt şişesi o kadar dikkate almayın
Güven 10 ay önce
Bunlarin kanina islemis onursusluk sikeci pisliklerin basi
Alpay Caglar 10 ay önce
Bu adam aniden ortaya ciktiysa var biseyler. Bence ligler su an ki durumunla bütün dünyada veya oynanmayan ligerde tescill edilecek gibi görünüyor. Yani TS sampiyon
Amaci yine sikecileri kurtarmak. Sikebahceyi Avrupaya yollamak.
Ahmet t. 10 ay önce
Bunlat ölmede ölmüyorlar bitanede coronaya yakalandi Allahim sen konuyu biliyorsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@