Sosa tepki gösterdi Obi Mikel takipten çıkardı: Bizim çocuklarımız yok mu?

Jose Sosa'dan Obi Mikel'e tepki! "Bizim çocuğumuz yok mu"

Trabzonspor 24.03.2020, 08:43 24.03.2020, 08:56
Sosa tepki gösterdi Obi Mikel takipten çıkardı: Bizim çocuklarımız yok mu?

Koronavirüs tehlikesi nedeniyle Başakşehir maçında oynamak istemeyen Nijeryalı futbolcu Obi Mikel ile daha sonra yollar ayrılmıştı. Takımda huzursuzluğa neden olan yıldız futbolcuya ilk tepki ise kaptan Sosa'dan geldi. Arjantinli yıldız, "Sadece senin mi çocuğun var. Bizim yok mu?" diyerek tecrübeli futbolcuya tepki gösterdi.

Koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmediğini sebep göstererek Trabzon'da futbol oynamak istemediğini belirten Obi Mikel ile yollar ayrılmıştı. Mikel ileriye dönük alacaklarını da bırakarak sözleşmesini feshetmişti.

Bordo mavili taraftaların bir bölümü Mikel'e destek olurken büyük bir çoğunluğu ise yıldız oyuncuya tepki gösterdi. Trabzon'dan ayrılan John Obi Mikel sosyal medya hesabından sadece Trabzonspor ve Sosa'yı takipten çıkarken Antony Nwakaeme, Ahmet Canbaz ve Doğan Erdoğan'ı takibi bırakmadı. Nijeryalı oyuncunun, Jose Sosa'yı da takipten çıkması kafalarda soru işareti bıraktı.

SOSA'DAN MIKEL'E, "BİZİM ÇOCUĞUMUZ YOK MU?" TEPKİSİ

Obi Mikel'in Jose Sosa'ya gösterdiği tavrın arkasında hafta sonunda oynanan Başakşehir maçından önce yaşanan bir tartışmanın yattığı bildirildi. Nijeryalı oyuncunun "çocuklarım var. Onların yanında olmak istiyorum" diyerek liglerin ertelenmemesi yüzünden Başakşehir maçında oynamak istememesi Sosa'nın takım arkadaşına, "Sadece senin mi çocuğun var. Bizim yok mu?" diyerek tepki gösterdiği için ikili arasında br tartışma yaşandığı bildirildi.

HEM YÖNETİMİN HEM DE TAKIMIN TAKDİRİNİ TOPLADI

Sosa'nın tepkisine takımdaki diğer arkadaşları da hak verirken, Mikel ise kararını değiştirmedi. Sonrasındaki süreçte Trabzonspor Yönetimi, yıldız oyuncuyla görüşüp karşılıklı fesih yoluyla sözleşmesini sonlandırdı. Sosa'nın bu konuşması ise hem yönetimin hem de diğer futbolcuların takdirini topladı.

.

Yorumlar (6)
turgutu 11 ay önce
Sosayı takipten çıkardıysa bizde mikeli takipten çıkarırız.
büyükliman 11 ay önce
geç bile kaldınız
Yusuf61 11 ay önce
TERİM e geçmiş olsun şunu belirtmek lazım Terim söz konusu o hafta maçların seyircisiz oynanacağı kararına kadar ertelenmesine kadar en küçük bir beyanı var mı? Yok. Çünkü tepkisinin seyirci avantajının kaybolmasına yönelik olduğunu herkes biliyor
Sebat61 11 ay önce
Tahsın sen ne dıyorsun kaldıki bor maç oynandı oda seyırcısız Kendı baskanları dıyordu biz onlemımızı aldık
Tahsin 11 ay önce
Bütün kulüp başkanları ve futbolcular TFF yi istifaya davet etmeli, insan sağlığını hiçe sayarak ligleri ertelemeyip seyircisiz oynattılar, Obi mikel haklı çıktı, sayın Fatih Terim bu hastalığa yakalandı, şimdi ne olacak, İnsAllah başka kimsede çıkmaz, tüm hastalarımıza ve Fatih Terime geçmiş olsun diyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum
Mustafa yiğit 11 ay önce
Gs başkanı stadı ilaçladık.. 50 bin seyirci izle oynamaya hazırız dedi.. Fatih hocaya geçmiş olsun.. Ancak fatih hoca seyircisiz maçta puan kaybedince lig ertelensin dedi.. Seyirciyle oynar kazanırım mantığı güttü.. Millet aptal deil.. Kazansaydı ne derdi.. Ona bakmak lazım..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@