Sosa'dan büyük fedakarlık! Oynarım dedi ama...

Trabzonspor'un kaptanı Sosa Alanyaspor maçında oynamak istediğini sağlık ekibine bildirdi ama onay çıkmadı.

Trabzonspor 11.11.2019, 09:34 11.11.2019, 09:52
Sosa'dan büyük fedakarlık! Oynarım dedi ama...

Haber61 Spor Servisi

Trabzonspor, dün akşam Alanyaspor karşısında 25. dakikada 10 kişi kalmasına rağmen sahadan galip ayrılmasını bildi. Sakatlıklar nedeniyle kadro kurmakta zorlanan Ünal Karaman milli araya galibiyet ile girmenin sevincini yaşıyor.

Futbolcuların azmi ile fedakarlıkları da işin içine girince her şeye rağmen sahada mücadeleci bir oyun ortaya çıkıyor. Bahsedilen futbolculardan biri de kaptan Sosa. Saktlığına rağmen sağlık ekibine oynamak istediğini belirtip, izinli olmasına rağmen ğlkesine gitmeyip maçı tribünden izleyen Sosa takdir topladı. 

Maç öncesi yapılan sağlık kontrolleri hakkında Haber61 mikrofonlarına bilgi veren Trabzonspor sağlık kurulu başkanı Yaşar Kibar Güven, Sosa'nın oynamak istediğini ancak sağlık kurulu tarafından riske edilmediğini belirtti.

Güven "Bizim buradaki amacımız şu. Futbolcu ben oynarım diyebiliyor ama Sosa da 2. Derece yaralanma var ama bu maç ligin son maçı olsaydı oynatırdınız lig uzun, o yüzden Sosa’yı oynatmadık. Herhangi bir ters hareket iyileşme süresini 2 aya çıkartabilirdi. Sosa oynarız dedi. Ama risk edilmedi. Mikel olsun Sturridge olsun. Sakatllandıkları zaman çekmiş olduğumuz MR’ları önümüzde. Cuma sabahı hepsine MR çektik. Hangisini oynatabiliriz diye baktık. Parmak’ta 100 iyileşme vardı. Eksik olan kısmı kondisyonuydu ama izin verdik. Ama Sosa istemesine rağmen izin vermedik.. Mikel 80’lerden 15’lere geldi ama ağrısı olduğu için oynatmama kararı verdik.Sturridge kanama vardı. 7 CM’lik kanama 1 CM’ye gerilemiş ama ağrım var dediği için oynatmadık. Bir futbolcu yalandan ağrım var demez." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Ali6101 2 yıl önce
Alanyaspora 3:0 dan 4:3 yenildiğimizi bilmem hatirlataniniz var mı? Dün ise o kadar eksiğe ve adaletsiz hakeme ve de daha maçın başında on kişi birakilmamiza rağmen Alanyayı yendik.Bu da bu yönetimin hocanın ve de yürekli futbolcuların takımı nerelerden nereye getirdiğini gösteriyor. Bunları yazarak şunu demeye çalışıyorum bizim tek rakibimiz TFF dır. Onun da üstesinden gelebilmek için dünkü gibi her şartta takımımızın yanında olmalıyız. Bırakalım artık yönetime hocaya futbolcuya sallamayı. Elbette eksikleri olabilir ama niyetlerinden asla şüphem yok.Bir olalım iri olalım diri olalım. Başka TRABZONSPOR yok.
yasar 2 yıl önce
benzer davranışı sturidge ve mikel den bekliyoruz
araklıhasan 2 yıl önce
adam, adam.
Hayati 2 yıl önce
Tüm futbolcuları mızın emeğine saygı duymamiz şart ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Birde transfer sözleri WWE diliyor ya orta sahaya ve on numara mevkiine benden nacizene bir tavsiye spartaprag maçlarını bir daha izleyelim Kenga diye bir adam vardı hani bizden soylemesi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@