Sörloth için para istiyorlar! Trabzonspor'un ödeme alıp almadığını sordular

Trabzonspor'da kiralık oynadıktan sonra transfer olan Sörloth'un eski takımı da para istiyor.

Trabzonspor 20.10.2020, 17:44
Sörloth için para istiyorlar! Trabzonspor'un ödeme alıp almadığını sordular

Futbol tarihinin en karlı anlaşmalarından birini yaparak, kiralık oyuncudan bonservis bedeli kazanan Trabzonspor'un payına düşen bedel düşebilir.Danimarka basınında yer alan habere göre Midtjylland, Alexander Sörloth'u 2018 yılında Palace'a bir sonraki satıştan yüzde 25'lik pay karşılığında gönderdi ve bu nedenle para talep ediyor.

Palace, 20 milyon euroya gönderilen Sörloth'un Leipzig'e satışından kazandığı parayı Trabzonspor ile eşit şekilde bölüşmüştü. Bunun yanında 2 milyon euroluk da bonus maddesi bulunuyor.

LEIPZIG CEVAP VERMEDİ

Danimarka medyasından, RB Leipzig tarafıyla iletişime geçilmesi sonrası kulübe Palace ya da Trabzonspor'a tam ödemenin yapılıp yapılmadığı soruldu. Leipzig Basın Sorumlusu Christian Geidus, bu soruya cevap vermedi.

Midtjylland tarafının hesabına göre kulübün Palace'tan alması gereken pay 8 milyon kron (772 bin avro) civarında. Kulüp Norveçli forveti, Palace'a 9 milyon avro karşılığında satmıştı.

Yorumlar (5)
Ahmet61 1 ay önce
Cristal palastan alsin onunla anlasmasi var.
Salih 6107 1 ay önce
Bizi bağlamaz, anlaşmayı kim imzaladı ise onun ödemesi gerekir. Tabii ya ödesin, oturduğu yerden var mı öyle para kazanmak. Uyanıklar, altı milyon’a bize söz verdiler, anlaştık, imzaladılar. Sonra da 11 milyon eurodan aşağı olmaz diye tutturdular.
KALYONCU 1 ay önce
Guilherme'yi gönderirken birde üstüne para veriliyorsa bu meblağ'ın yarısını ödemek Trabzonspor'a çerez gibi gelir
? 1 ay önce
bu işten palas zararlı çıkar.... bizi bağlamaz.......hemde iyi zarar eder palas.....
SEFA 1 ay önce
LOOOO SİZE KAÇ TL.VERİLDİ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@