banner539

banner526

banner533

banner513

Şenol Güneş Kompleksi'nde devlet krizi!

Akyazı'da inşa edilen Şenol Güneş Spor Kompleksi devlet kurumlarını karşı karşıya getirdi.

Trabzonspor 17.11.2017, 09:21 17.11.2017, 15:01
Şenol Güneş Kompleksi'nde devlet krizi!

Stadyumu, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis eden Milli Emlak Genel Müdürlüğü buranın kullanımından elde edilen gelirleri bir yazıyla talep etti. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ise stadyumdan sadece Trabzonspor Kulübü ne yapılan maçlık kiralamadan gelir geldiğini cevaben Milli Emlak'a geri gönderdi.
 
MİLLİ EMLAK YETERLİ GÖRMEDİ
 
Müsabakalarda elde edilen tüm gelir kalemlerini göz önünde bulunduran Milli Emlak bu cevabı yeterli bulmadı ve stadyum, reklam, kralama ve diğer gelir kalemlerinin tespit edilerek kendilerine bildirilmelerini ve paylarının ödenmesini talep etti. Bu anlamda Trabzonspor'a henüz devir işlemini gerçekleştiremeyerek, kendi paylarını da alamayan ve sorun yaşayan Gençlik Spor zor duruma düştü.
 
TRABZONSPOR'A YANSIYACAK
 
Trabzonspor un resmi tahsis konusunda işi ağırdan alması, Müdürlüğün hak edişlerini ve stadyum giderlerini ödeme konusunda geri durması devleti zarara uğrattığı gibi kurumlar arasında da sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Bunun üzerine durumu Trabzonspor Kulübü ne bildirmek zorunda kalan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü nün nasıl bir yol haritası izleyeceği merakla bekleniyor.

(Kuzey Ekspres)

Yorumlar (9)
ersin 3 yıl önce
Yav bu kadar masraf yapiliyor ama sonunda fos cikiyor bu stadi trabzonspora yapmadinizmi bi sekildeoranin tabusunu kople almalari lazim yada kendilerini kendi butcemizden adam gibi bi sdat yapalim ne bu ya bunlarlami ugrasacaz secim zamani gelince sdat trabzonun ama kullanmaya geldimi gelirler bizim yok ya ole sey mi olur
ugur 3 yıl önce
Sehrin en degerli arazisini aldilar karsiliginda Trabzonsporu cöple doldurduklari denize kira ödemeye mahkum ettiler.
ugur 3 yıl önce
Hükümetin Trabzonspora büyük bir kazigi gibi görünüyor bu akyazi projesi.
serkan 3 yıl önce
oranın gelirini 2019da vereceğiz size hiç merak etmeyin.. sizi gidi cakallar hani Trabzonspora stat yapmıştınız şimdi utanmadan satılan bilet paralarını ve kombineleride istersiniz..
İsmail AKSOY 3 yıl önce
Özet yazmaya çalışacağım, sürç-ü lisan edersem affola. Acizane 42 yılım “Spor Teşkilatı”nda geçti. Ne yazık ki spor denince futbol düşünen insanlar; futbol sayesinde adlarını gündem etmek için sahne alan ve bir çoğu kendi işlerinde başarılı oldukları halde Trabzonspor’u (Hoş diğer 3 büyük kulüp başta olmak üzere bütün futbolu birinci sırada tutan kulüplerin Devlet’e borçları da hep astronumik olageldi) adeta kendine ve yandaşlarına peşkeş çekegelenleri adam sandılar. (Menejerler, kulübten ihale alanlar, eleman yerleştirenler v.b) Kulüp yöneticileri de vicdanlarını karartmak istemeyen büroklatları hep tu kaka; kulüple deplasmanlara da giderek (Kendi cebine hiç uzanmadan) Devlet’in imkanlarını peşkeş çekenleri onore edip pohpohladılar. Şimdi de dmek ki Maliyede temiz vicdan sahibi olanlar Devletin hakkını korumak derdindeler de inşAllah başlarına sıkıntı gelmez. Gelse de dert etmesin o saygıdeğer kardeşlerim. Çünkü Uzunsokak’ta dik yürüyebilmek herkese nasip olmuyor.
toprak 3 yıl önce
şu trabzon halkı aklını bir başına alsa da size gereken cevabı sandıkta verse,şu ölü toprağını üzerinden atsa..çalınan şampıyonluk için verilen sus payı olan stadı başınıza yıksa,trabzonun en değerli arazisi olan avni aker i beleşe kapatıp ts yi kiraya mahkum eden utanmazlar
Akkazık 3 yıl önce
Samsuna 3. Stadı, eskileri yıkmadan, Toki'ye peşkeş çekmeden yaptıran irade, şimdi Trabzondan kira istiyor. Sana herşey müstahak Trabzon.
İhtiyar 3 yıl önce
Alacak tabikide o yatırımın babamızın hayrına olmadığını yeni mi anladınız daha UEFA kriterleri için 4 milyon iyileştirme masrafını veremeyen çapsız yöneticiler mi böyle devasa bir kompleks yapıp işletecekti çok komik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@