Selçuk İnan'dan yıllar sonra itiraf geldi! Trabzonspor'dan neden ayrıldı?

Trabzonspor'un eski futbolcusu Selçuk İnan, bordo mavili ekipten neden ayrıldığını açıkladı.

Trabzonspor 19.09.2021, 16:48 19.09.2021, 16:55
Selçuk İnan'dan yıllar sonra itiraf geldi! Trabzonspor'dan neden ayrıldı?

Futbolu bıraktıktan sonra Galatasaray'da yardımcı antrenör olarak kariyerine devam eden Selçuk İnan, Trabzonspor'da futbol oynadığı dönemlerde yaşadıklarını anlattı. 

Selçuk İnan, konuk olduğu programda kariyerine dair günlerini anlattı.

"ERSUN HOCA BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ HOCAYDI"

Ersun hoca benim için çok değerli hocaydı. Çok değerli insandı aynı zamanda. Hedeflediğim hayallerime onunla daha rahat ulaşabileceğimi düşünüyordum. Gittiğim her takımda önceliğim istikrardı. Hepsinde de bunu başardım. Trabzonspor'u anlatırlardı ama imzayı attıktan sonra yemeğe götürdüler beni. O gün restoranda Kadınlar Günü vardı. Restorana girdim. Bütün kadınlar ayağa kalkıp alkışlamaya başladı. O zaman anladım Trabzon'un futbol şehri olduğunu. Kadınlar bile futbolla ilgiliydi. Zor bir yere geldiğimin farkındaydım ama üstesinden geldiğimi düşünüyorum. 

"ŞAMPİYONLUĞU KIL PAYI KAÇIRDIK DEMEK İSTEMİYORUM. AYNI PUANDA BİTİRMİŞTİK"

Trabzon benim hayatımda en önemli 2-3 yerden birinde. Her ne kadar çok konuşulsa da, ayrılırken çok insanı üzsem de hayatımın en önemli yerlerinden birinde. Ayrılık biraz zordu. O seneyi kupayı kazandığımızda çok iyi jenerasyon vardı. Çok mutlu olmuştum. Devamında Süper Kupa'yı kazandık. Fenerbahçe ile şampiyonluk yarışımız var. Giderken üzülmüştüm ama başka hayallerim vardı.  Şampiyonluğu kıl payı kaçırdık demek istemiyorum. Şampiyon gibi görüyorum. Çünkü aynı puanda bitirmiştik.

"TRABZONSPOR'DAN AYRILIP FENERBAHÇE'YE GİDEMEZDİM"

O dönemde Trabzonspor'a bunu yapamazdım ve Fenerbahçe'ye gidemezdim. Bunu daha önce söylemedim. Hayatımda hep düzgün biri oldum. Doğruları konuştum. Haberler hakkında hiç konuşmadım. Biz 2010'da Fenerbahçe'yi yendikten sonra kupayı kazandık. 1 sene daha sözleşmem vardı. Ancak hayallerim vardı. O dönem çok isteyen takımlar vardı. Galatasaray, Fenerbahçe, Avrupa. 1 senem vardı ama o 1 senede şampiyonluğa çok inanıyordum. Röportajımda Trabzonspor'da kalmak istiyorum demiştim o sene için. Kulübün menfaatlerine uyacaksa satabilirler. Eğer satmazlarsa bu sene Trabzonspor'da kalmak istiyorum. En yakın şahidim hocaydı. 3 yıl sonrasında ayrılacağımı söylemiştim. 


Yorumlar (36)
Ercan Arslan 4 hafta önce
Her şeyi anlatmıyor Selçuk . Kendisi devre arasında Çoktan Fatih Terim tarafından ikna edilmiş daha doğrusu ayartılmıştı.Sadece bir yıl Kalmak istediği ancak Kalıcı olarak söylediği gibi anlaşıldığını söylemesi de kelime oyunu. Başkan Sadri Şenere tekrar seçilirse imzalayacağı yönünde haberler de çıkmıştı. Kendisine düşen bir takımdan 3 milyon 750 bin Euro verilmesine rağmen bir kuruş kazandırmadan bedavaya gitmesi affedilir gibi değildir. Bir ara GS da yedek kalınca TS ile adı geçti. Doğru olsa havaalanında Trabzona girmemesi için eylem yapmayı dahil düşünmüştüm. Kendisini bu taraftar affetmiyor, affetmez de !
Bay beyin 4 hafta önce
Trabzonspor ihanet ettin başka izahı yok Trabzonspor imza atıp para kazandırabilrdin ama kaçtın Trabzon atığın gol sevinci unutmadık Burak kadar olmadın ama sorsan Burak kötü Trabzonspor tarihinde en büyük ihaneti sen yaptın ama insanlar çabuk unur
Atma Rıza 4 hafta önce
Milli takım kapmındayken "Bir yere gitmiyorum, Trabzonspor'da kalıyorum" diye açıklama yaptın, iki saat sonra GS transfer açıkladı. O kadar adamsın.
Vatandaş 4 hafta önce
İstanbuldan kovuldunuz Trabzon sizi adam etti ama ona ihanet ederek kaçar ibi gittin. Burak senin gibi yapmadı ama sen nankörsün, yeniler bilmez herkese gülücük dağıt.
Analiz 4 hafta önce
Adam ol doğru konuş
5561 4 hafta önce
Palavra, palavra.....palavraaaaa....!!!
Remzi 4 hafta önce
Üç sene daha kalacağını soyledin o zaman neden gittin, bırak bu işleri..
Mr 4 hafta önce
Ayy kıyamam ya. Şimdi defol git.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@