7m


7m

hyundai

Sadi Tekelioğlu'ndan Yusuf Yazıcı ve Uğurcan Çakır açıklaması

Trabzon'un deneyimli teknik adamı Sadi Tekelioğlu'ndan Yusuf Yazıcı ve Uğurcan Çakır açıklaması geldi.

Trabzonspor 31.05.2021, 10:21 31.05.2021, 12:38
Sadi Tekelioğlu'ndan Yusuf Yazıcı ve Uğurcan Çakır açıklaması

Deneyimli teknik adam Sadi Tekelioğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Trabzon Şubesi’ni ziyaret ederek başkan Selçuk Kılıç ve yönetim kurulu üyelerine yeni lokal binası için hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür gibi genç oyunculara ilk kez bordo-mavili formayı veren Tekelioğlu, Trabzonspor altyapısından son dönemde önemli oyuncular çıktığını ancak bunun sürdürülebilir olması gerektiğini belirterek, “Yusuf Yazıcı Trabzonspor altyapısında oynarken gelecek vaat eden bir oyuncu görüntüsündeydi ve biz de o dönem elimizden gelen desteği verdik. Çok küçüktü, evinin önüne basket potası koyduk, havuza yolladık, ciddi bir fiziksel gelişim sağladı. Bir ara Samsunspor’a kiralanıyordu onu engelledik. En üst düzey ligde ve takımlarda oynayacak potansiyeli var. Yusuf Yazıcı ciddi anlamda üzerine koydu ve koymaya devam edecektir. Yusuf Yazıcı’nın İspanya’da oynamasını isterim, onun futbolu oraya daha uygun bence. Neden Real Madrid olmasın mesela, oyun anlayışı tam olarak oraya uygun” dedi.


 

ABDÜLKADİR ÖMÜR OFANSİF ORTA SAHADA OYNAMALI

Tekelioğlu, Abdülkadir Ömür’ün de çok ciddi çıkış yakaladığı dönemde şansız bir sakatlık yaşadığını belirterek, “Abdülkadir Ömür’ü ilk oynattığımızda ne kadar yetenekli ve değerli bir oyuncu olduğunu söylemiştik. Ancak şansız bir sakatlık yaşadı. Sonrasında yine toparlama sürecinde. Abdülkadir Ömür’ü eski futbol diliyle sağ açık oynattılar. O mevkide oynayan oyuncunun karşısındaki adamı takip etme görevi de var. Sağ kenar oynuyorsanız sol bek hücuma çıktığı zaman siz de onunla gelmelisiniz. Ekuban onu çok iyi yapıyor. Abdülkadir Ömür’ün en etkili olduğu yer forvet arkası diye tabir ettiğimiz hücuma dönük orta saha oyuncusu olduğu mevkiidir. Dar alanda çok iş çıkarabilen bir oyuncu” diye konuştu.
 

UĞURCAN’A ANASININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR GİTMESİ

Uğurcan Çakır’ın artık transfer olması gerektiğinin de altını çizen Tekelioğlu, şu ifadeleri kullandı: “Uğurcan Çakır artık gitmeli. Geçen sene takım kötü gittiği zaman uğultular başlamıştı. Maalesef futbol böyle bir şey. Takım başarısızsa oklar yavaş yavaş oyunculara dönüyor, bir dönem Yusuf’a döndüğü gibi. O zaman Yusuf’a da, ‘Hemen git’ demiştim, şimdi aynısını Uğurcan Çakır’a da söylüyorum. Anasının ak sütü gibi helaldir gitmesi. Bursa’dan Ali Akman, Fenerbahçe’den Ömer Faruk Beyaz bizden Selçuk İnan para kazandırmadan ayrıldılar. Bu çocuklar hep kulübü düşündü ve düşünüyor. 25 milyon Euro’ları bulursalar çok iyi bir rakam olur.”
 

1461 TRABZON’UN 4 YILDA 4 KEZ KÜME DÜŞMESİ UTANÇ VERİCİ

Altyapıdan yeni oyuncular çıkartılması gerektiğini de vurgulayan Tekelioğlu, “Ben alt yapıdan profesyonel olan bütün oyunculara, ‘İmzaya gidiyorsunuz, kağıdı okumayacaksınız, babam böyle dedi filan dinlemeyeceksiniz’ dedim. Hepsi de gitti 10 dakikada attı imzayı çıktı. Hiçbir tanesi kulüple pazarlık yapmadı. İlk transfer Trabzonspor’un hakkıdır. O imzadan sonra kendini kabul ettirirsen zaten kulüp iyileştirmeyi yaptılar. Trabzonspor’un bana göre tarihi yanlışlarından birisi 1461 Trabzon’un 4 yılda 4 lig düşmesi olmuştur. Bunda kimin katkısı varsa bu büyük utanç. Şimdi rezerv lig için uğraş veriliyor ama var olanı yaşatmadık. U21 Lig’inde A takım oyuncuları oynatılırken oradan kaç oyuncu kazandık ki şimdi bu uygulamayı geri istiyoruz. 1461 yaşatılsa hiç böyle bir sorun olmayacaktı. 1461 Trabzon’da o dönem oynayan oyuncular hala bu liglerde ciddi yerlerde” dedi.
 

ALTYAPIDAN ÇIKAN HER OYUNCU A TAKIMDA OYNAMAYAZ

Altyapıdan çıkan her oyuncunun A takımda oynamayacağını da ifade eden Tekelioğlu, şu ifadeleri de kullandı: “Ben Trabzonspor’un bir sonraki satışı olmayan oyuncuları almasını doğru bulmuyorum. Bunu söylerken altyapıdaki oyunculara da şunu söylemek istiyorum, ‘Alttan kim gelirse gelsin burada oynar’ mantığı doğru değil. Bu mantıktan kurtulmamız gerekiyor. Şu an Trabzonspor bir oyuncusu 3. Lig’e kiralık gönderdiğinde oyuncu bunu beğenmiyor. Eskiden amatöre dönenler dahi oluyordu. Bu durumda oyuncuların bakış açılarını değiştirmeleri ve orada da kendilerini geliştirmeleri gerekiyor.”


Yorumlar (3)
Lazzz 1 yıl önce
“Ben Trabzonspor’un bir sonraki satışı olmayan oyuncuları almasını doğru bulmuyorum" aynı fikirdeyim ama malesef yaptığımız iki transferde sonraki satışı olmayacak oyuncular bu mantaliteden biran önce kurtulmak lazım bir iki sezaon katkı verebilecek oyuncular sonrasında elden cikarmaya çalışacağız bunları
Adnan 1 yıl önce
Kim olursa olsun, Trabzonsporu şampiyon yapmadan giden futbolcu haindir. Para kazandırmış, Avrupa’da başarılı olmuş, Türkiye’yi temsil etmiş hiç önemli değil. Ben şampiyonluk istiyorum. Allahtan korkun nerdeyse 40 sene olmuş. Bir nesil şampiyonluk görmedi, ikinci nesilde görmüyor. Yusuf Yazıcı Fransa’da şampiyon olmuş ya da olmamış çok umurumdaydı. Genç nesil başarı bekliyor. Başarısız bir Trabzonsporun taraftarı da azalıyor.
ozgur ata 1 yıl önce
altyapı sadi hocaya emanet edilmeliydi, hep onun yetiştirdiklerinden para kazanıyoruz, uğurdan ve omur gittikten sonra kimi parlatıp da rekor rakamlarla satacağız?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@