banner556

Özkan Sümer'den ligi ertelemeyen TFF'ye tepki: Zalimlik!

Özkan Sümer: Oyuncuları bu konuda nasıl bir riske mahkum edildiğini kabul etmek mümkün değildir. Oyuncular 'oynamıyorum' derse TFF hiçbir şey yapamaz.

Trabzonspor 18.03.2020, 11:15
Özkan Sümer'den ligi ertelemeyen TFF'ye tepki: Zalimlik!

Trabzonspor'un efsane isimlerinden Özkan Sümer ligleri ertelemeyen TFF'ye ateş püskürdü.





Sümer; "Gelişmelerden anlaşılıyor ki TFF profesyonel faaliyetin ne olduğunu bilmiyor”dedi.

TFF’nin sporcu sağlığına önem vermediğine dikkat çeken Sümer, “Profesyonel faaliyeton başı yönetim, bedeni futbolcular ve teknik adamlar, ruhu kitledir. Bunların kombinasyonu sağlanmadığı sürece profesyonel futbol faaliyetinin varlığından söz edilemez.Koronavirüsün en sakıncalı önceliklerinden birisi de fiziksel temastır. Futbol da temasa dayalı bir oyundur. Oyuncuları bu konuda nasıl bir riske mahkum edildiğini kabul etmek mümkün değildir. Oyuncular 'oynamıyorum' derse TFF hiçbir şey yapamaz. Hiç kimsenin sağlık güvencesi veremediği bir yerde oyuncuyu oynamaya mahkum etmek zalimliktir. Mevcut koşullarda futbolcuların oynamak istememesi en doğal haklarıdır...UEFA avrupa şampiyonasını 1 yıl sonraya erteliyor. Avrupa’da ligler erteleniyor. Türkiye'de oynanıyor. TFF büyük yanlış içinde. Derhal bu yanlıştan dönmelidir" dedi.

Cumhuriyet

Yorumlar (18)
Şevket61 11 ay önce
Lütfen ağzını kapat, sende iyi biliyorsun ligler devam ettiği sürece Trabzonspor şampiyon olacak. Seninki sadece çekememezlik.başakşehir macıyla avantajımızı elimizden aldılar avantaj duruma geçmek için ligler devam etmesi gerekiyor.
Ahmet 11 ay önce
Memurlar, sağlık personeli, özel sektör çalışanları, işçiler ülkenin çok büyük bir kesimi çalışıyor. Futbolcuların özelliğine. Sıkıntı daha da büyürse evet ertelenebilir ama şu an herkes çalışıyor ülkede. Futbolcular da işini yapsın çalışsın.
Trabzondaki Bizans 11 ay önce
Her ülkenin her hangibir anda riskleri farklı farklı. Çin yeniden spor müsabakalarına başlıyor mesala. Galatasaray'ın borusuna üflemeyin Sn Sümer. Trabzonspor kulübü gerekli açıklamayı yaptı, bu bir TFF kararı değil ayrıca. Lütfen Trabzon şehrine truva atı olmayın, kınıyorum sizi. Hakemlerle ilgili tek laf etmezken, futbolcularımızın aldığı futbol dışı darbeler (bkz. Sörloth kickbox tekmeleri) sporcu sağlığı hakkında tek kelime etmeyenler bugün de sussun. Kahraman olmak gayesi ile slogan atmak rezil olmaya da gebedir. Haziran ayına kadar bu ligler nasıl tamamlanacak öneriniz ne onu söyleyin. İyi ki doktor, hemşire değilsiniz. Yazıklar olsun şahsı hesaplarımızı sporcu sağlığı kılıfına sokma çalışmalarınıza. Hoş ne kadar uğraşsanızda girmiyor zaten. Erteleme aşamasına gelirse ertelenir. Bu devlet birgün sizede lazım olur, Bu kadar yıpratmayın bence.
Kemal SAKA 11 ay önce
Sn. Sümer lütfen şu soruya da yanıt verir misiniz?
Dün Avrupada 55 ülke federasyonlarının desteği ile alınan tüm ülkelerde liglerin Haziran ayına kadar tamamlanmış olması kararı ortada iken.

Eğer ertelenirse ve Hazirana kadar ligler tamamlanamamış olursa, sizce TFF ne yapmalıdır. Bir duayen olarak muhakkak cevabınızı ve eleştirmekten öteye geçen çözüm önerinizi duymak istiyorum. Bir Trabzonspor taraftarı olarak benimde buna hakkım var ve Bekliyor olacağım.
KaradenizSamsun 11 ay önce
Özkan sümerde boş konuşuyor bizim göztepe macını oynamamız lazım kimse zannetmesin ki ligler ertelenip Trabzonspor şampiyon yaparlar.Göztepe deplasmanı zor taraftarsız göztepe formsuzken yenelim erteleyeceklerse o zaman ertelesinler
Ahmet Çakan 11 ay önce
Federayondaki Trabzonspor temsilcisi iki kişi var. Neden Trabxonporun hakkının yenmesine tepkisizler anlamadım. Herhalde bildikleri bir şey var ki ne tepkileri var, ne de koltuğu bırakma niyetleri.
Necatimo furuko of 11 ay önce
Özkan hocam, yazık ettin kendine. Fatih terimin dümenine yelken yapacam diye valla sana bütün saygımi yitirdim bunu nasıl söylersin. Kim kulağına fısıldatiysa bunları derhal bütün iliskini kes. Sen ölene kadar TS tarafında kalması gerken büyümuzsun iyi arastir. Ki ayani kaydirmasinlar
Biri anlatsın 11 ay önce
Birisi Sümer' e kararın bütün spor federasyonlarını kapsadığı hali bir devlet kararı olduğunu anlatsın. Konu sadece futbolu ilgilendirmiyor. TFF yada tekbir herhangi federasyon istisna yaratamaz. Diyeceği olan gitsin Sağlık bakanı ile konuşsun, o hiç insan sağlığı düşünmeyen biri ya(!) Belki ikna eder.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@