Muharrem Usta'nın 'herkes borcunu ödesin ben de ödeyeyim' düşüncesi yanlış

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın kulübe yaptığı borç ödemeye yönelik sözlerine bir eleştiri daha geldi.

Trabzonspor 13.03.2018, 13:05 13.03.2018, 13:35
Muharrem Usta'nın 'herkes borcunu ödesin ben de ödeyeyim' düşüncesi yanlış

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, kulüp başkanı Muharrem Usta'nın, "Herkes yaptığı borcu kapatsın" açıklamasını yorumladı 


Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Başkan Muharrem Usta'nın "Herkes yaptığı borcu kapatsın" açıklamalarını değerlendirdi. Sürmen, ayrıca "Borç var diye kimse aday olmaz düşüncesi yanlış. Adaylık için aklı başında insanlar var" dedi. 

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, bordo-mavililerin 3-1 üstünlüğü ile sona eren Teleset Mobilya Akhisarspor maçı sonrası açıklamalarda bulunan başkan Muharrem Usta'nın, "Bu kulübü bu hale kim getirdiyse, ben de dahil, kulübü kaç para borçla aldıysak o borçla bırakalım. Eski başkanlar da bunu yapsın. Herkes yaptığı borcu kapasın" açıklamasını değerlendirdi. 

Sürmen, başkan Muharrem Usta'nın yaptığı açıklamaların ne anlama geldiğini kendisinin bileceğini belirterek, "Niye söylediğini de kendi bilir. Söylenen sözü, olumlu da bulabilirsin, olumsuz da bulabilirsin. Eğer Trabzonspor'u borçlandırma ve yapılan borçtan da biz sorumluyuz diyorsa onu tebrik ederim. Hatasını kabul ediyor demektir. Ama yok yeniden aday olup böyle bir cümle kuruyorsa onu da eleştiririm ve doğru bulmam. Aday olur olmaz bilemem, bunu kendi bilir ama aday olmasına engel bir durum yoktur" ifadelerini kullandı. 

"Önce hatası ne kadarsa kendi koymalı. Sonra diğerlerinden beklemeli" 

Ali Sürmen, başkan Muharrem Usta'nın yaptığı açıklamalardan sonra ilk adımı kendisinin atması gerektiğini belirterek, "İnsan kendi hatasını gelir koyar kasaya, derki: Ben koydum. Hadi sizi de davet ediyorum. 'Siz koyarsanız ben de koyarım' olmaz. Bu ifadeleri kullanan kim ise ilk adımı atması gerekir. Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde ne kadardı? Şimdi ne kadar getireceksin, aradaki farkı koyacaksın. O cümlenin arkasından bu gelirse olur. Yoksa 'Siz koyun bende koyarım' olmaz. Bu cümlenin iyi tarafı, 'Ben hata yaptım aşırı borçlandırdım' diyor" diye konuştu. 

"Aklı başında insanlar var" 

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, sözlerini şöyle tamamladı: "İnsanlar, bu borç nedeniyle kimse aday olmaz diye düşünmesin. Sakın öyle bir yanılgıya kapılmasınlar. Aday olmak isteyen ve çok da aklı başında olan insanlar var. Fakat biz divan olarak da şunu söylüyoruz, bu dönem aday dönemi değil. İnsanlar bir araya gelsin. Büyük bir konsorsiyumla buraya başkan seçelim. Çünkü yarış zamanı değil. Nezaketle bekleyen arkadaşlarımız var. Bu işi gayet iyi bir şekilde yapabilecek insanlar var ama bizim söylediğimiz ifadelerden dolayı sükunetle bekliyorlar" dedi. 
 
Yorumlar (18)
Kurnaz.yemezler 3 yıl önce
Kurnazlık yapma.madem teklif senden geliyor önce sen yap.ayrıca eski başkanların Şampiyonlukları var sen se sıfır cektin
LAZO 3 yıl önce
YORUMLARA BAKIYORUMDA HERKES ''HAKLI OLARAK'' MUHARREM BEYE SALDIRMIS, AMA DIVAN BASKANI ALI SÜRMENE KIMSE DEMIYORKI SENIN KIM DILINI ÇÖZDÜDE BUGÜNE KADAR KONUSMAYAN BIR KIMSE NE HIKMETSE BUGÜNLERDE KONUSMAYA BASLADI ??? DÜN BASKA DIYORDU BUGÜN BASKA.. SENIDE ÇÖZDÜK ÇAKTIRMA ;)
burhan 3 yıl önce
kongrede 150 milyon vaatle geliyordun hacıosmanoğlu sana hodri meydan dedi 50 milyon trabzonspor hesabına yatır başkanlıktan çekilip senin yanında olcağım derken onu veremeyen usta acaba yeni projen yeni hedefleri nere
numan 3 yıl önce
sayın usta çark etme, şart koşuyorsun dün gece bir televizyon kanalında öyle demiyordun, siz önce kendi zararınızı ödeyiniz.
biz trabzonluyuz 3 yıl önce
bizi bu durumdan çıkaracak tek kişi mehmet ali yılmazdır.
RUH 3 yıl önce
BEN DOGDUGUMDA BIZI SAMPIYON YAPAN BASKANDI :) SIMDI NERDEYSE ÖLECEM AMA SAMPIYONLUK GÖRMEDEN :) GÖZÜM ARKADA KALACAK :)
fut 3 yıl önce
Kurnaz.yemezler nerede eskilerin şampiyonluğu var sadri şener hariç hangsinin var çok eskiye de gitme bu takım sadri şenerden sonra bu hale geldi
Civanım 3 yıl önce
Yanlışım söyledi hadi eski başkanlar pamuk eller ceplere eleştiri yapmaya vayılıyorsunuz hadi hadi
Ali KIRKBİR 3 yıl önce
Her kim başkan olursa olsun futbolun başına futboldan anlayan birini getirsinler.futbol şube sorumluluğuna Sadi hoca ,Mustafa hoca,Serdar bali gibi birini getirip ona teslim etsinler.
zagene 3 yıl önce
Yalan karargah kurmuş başkana
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@