Kulüpler Birliği'nde yabancı kontenjanını tartıştı! Trabzonspor ile Rizespor...

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu Klüpler Birliği toplantısı sonrası konuştu.

Trabzonspor 21.03.2019, 16:33 21.03.2019, 16:42
Kulüpler Birliği'nde yabancı kontenjanını tartıştı! Trabzonspor ile Rizespor...

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında yabancı kontenjanı konusu tartışıldı. Görüşme sonrası başkanlardan açıklamalar geldi... Ağaoğlu, "Bize katılan Rizespor, Erzurumspor, Göztepe ve Bursaspor var. Diğer kulüpler aynı statünün devamını istiyor" açıklamasını yaptı.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yapılan toplantısına katılan Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, 'Yabancı futbolcu konusu konuştuk. 14 yabancı ile yola devam etmek daha doğru gibi" dedi.

MEHMET YİĞİNER: ŞAPKA DÜŞTÜ, KEL GÖRÜNDÜ

Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün İstanbul'da yapılan toplantısına katılan Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yabancı futbolcu konusunu konuştuklarını belirterek, "14 yabancı ile yola devam etmek daha doğru gibi. En iyi yapılması gereken altyapıya önem vermek, gençleri iyi yetiştirmek. Yerli futbolcuya teşvik verilen bir sistem olabilir. Herkes ayağını yorganına göre uzatmak durumunda. Bu bilinç şu anki başkanlarda var. Kimse artık borç yapmıyor, borç ödüyor. Şapka düştü, kel gözüktü" ifadelerini kullandı.

EROL BEDİR 'YERLİYE TEŞVİK' DEDİ

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Kayserispor Başkanı Erol Bedir ise toplantının devam ettiğini belirterek, "Toplantı sonrası başkan açıklama yapacaktır. Şahsi fikrim... Sezon sonunda 3 yabancısı kalacak kulübün başkanı olmama rağmen yerliye teşvik edilerek devam edilmesi konusunda desteğim var" şeklinde konuştu.

AĞAOĞLU: HEDEFİMİZ ÜLKENİN GENÇLERİNE HİZMET ETMEK

Toplantı sonrası konuşan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Biz bugünkü kuralın kademeli olarak düşürülmesinin mantıklı olacağını düşünüyoruz. Bizim öncelikli görevimiz, ülkenin gençlerine hizmet etmek. Transfer ettiğimiz yabancı futbolcuları son senelerde ne yapmışız, kaça satmışız? Bunlara da bakmak gerekir. Trabzon'daki dar sokaklarda futbol oynayıp bu kulüpte oynamak isteyen futbolculara ihanet etmiş oluruz. " şeklinde konuştu.

5 KULÜBE KARŞI 13 KULÜP! 

Ağaoğlu, "Bize katılan Rizespor, Erzurumspor, Göztepe ve Bursaspor var. Diğer kulüpler aynı statünün devamını istiyor" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (4)
ahmet sinan 2 yıl önce
Başkan sizin gibi vizyoner birinden bunları okumak üzücü ... Hali hazırda olan sistemde yeni Yusufları , Ardaları oynatmak için herhangi bir engel yok. Sınırı istiyorsunuz ama altının dolduramıyorsunuz.
Taraftar 2 yıl önce
Yabancı sınırlaması her halukarda trabzonsporun işine yarar bunu başkanımızda biliyor. Diğer klüpler istemez tabi çünkü bizim futbolcu madenimiz hiç birinde yok. Ts taraftarı bunu anlaması lazım
İsa Sayar 2 yıl önce
Avrupa'dan yabancıların gelmesi yasaklanmalı. Müslüman ülkelerden gelecekse başımızın üstünde yeri var. Neden paramızı başkalarına yedirelim?
Şehzade 2 yıl önce
Türklerin ve türk futbolunun düşmanları belli oldu bunlar menajerler vasıtası ile çöp yabanncılara dünya para verip alttan kendi ceplerine akıtıp hem kulüpleri hemde türk futbolunu baltaladılar fifadaki dosyalar hep yabancıların açtığı davlat ayrıca avrupada dünyada başarı kazandığımız yıllar nerdeyse 5 6 yabancı ile oynadığımız dönemler o kadar inmesin ama En azından 3 yabancı azaltılsın türklere daha çok şans vermek zorunda kalır sözde türk antrenörler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@