Konyaspor'un Trabzonspor ayıbına TFF ne diyor?

Konyaspor bilet fiyatını 900 TL olarak açıkladı. İşte TFF'de yer alan ilgili talimat

Trabzonspor 24.02.2017, 11:54 24.02.2017, 12:10
Konyaspor'un  Trabzonspor ayıbına TFF ne diyor?
Haber61 SPOR SERVİSİ - ÖZEL

Süper Lig'in 22. haftasında Trabzonspor'un deplasmanda karşılaşacağı Konyaspor'un bordo mavili taraftarlar için belirlediği 900 TL'lik bilet fiyatı tarifesi büyük tepki topladı.

Taraftarların büyük tepki gösterdiği bu durum karşısında bordo mavililerin Başkanı Muharrem Usta harekete geçti ve yetkililerle bu ayıbın düzeltilmesi konusunda görüşmelere başladı.

Konyaspor'un bilet fiyatlarını 900 TL olarak belirlemesiyle ilgili herkes Türkiye Futbol Federasyonu'nun harekete geçip geçmeyeceğini merak ederken TFF'nin disiplin talimatında konuyla ilgili bir maddenin olduğu belirlendi. TFF'nin Disiplin Talimatı 49. Maddesinin a bendinde yer alan bilgilere göre; Konyaspor bu uygulaması karşısında 100 bin TL ile 200 bin TL arasında ceza ile karşılaşacak.

TFF Disiplin Talimatının 49. Maddesinde yer alan bilgi şu şekilde;

MADDE 49 – USULSÜZ SEYİRCİ ALMA ve MERDİVEN BOŞLUKLARININ BOŞ BIRAKILMAMASI
(1) Stadyuma giren seyirci sayısı hakkında gerçeğe aykırı belge düzenleyen, beyanda bulunan, stadyuma seyirciyi biletsiz olarak veya bilet yerine herhangi bir belge ile sokan, rakip kulüp seyircisine aynı seyir kalitesindeki yerler için kendi seyircisine uyguladığı bilet fiyatının %30’undan fazla veya diğer tribünler için belirlenen fiyata oranla fahiş fiyat uygulayan, stadyuma veya tribüne kapasitesi üzerinde seyirci alan veya benzeri fiillerle menfaat sağlayan kulüplere Süper Lig için 100.000.-TL’den 200.000.-TL’ye kadar, 1. Lig için 26.000.-TL’den 65.000.-TL’ye kadar, 2. Lig için 13.000.-TL’den 26.000.-TL’ye kadar, 3. Lig için 6.500.-TL’den 13.000.-TL’ye kadar para cezası verilir.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
yasar 4 yıl önce
güzel bir haber, konyaspor yönetimi ayrıca itibarını ayaklar altına almıştır.
kemerkayalı 4 yıl önce
bu ceza az bunları kesmez tekrar seyircisiz oynatacaksın külhanbeyi edasıyla kulüp yönetilmez aykut kocamana yaptıkları ortada.
sönmez 4 yıl önce
ya versen ceza ne olur Adamların yaptığı şeye bakarmısın sanki real barca maçına gidiliyor yazık bu sistemi bu hale getirenlere
SALİH 4 yıl önce
KONYA artık düşmanımızdır. Bu böyle biline.
yasar 4 yıl önce
ts taraftarı hiç bir kenti düşman görmemeli, her kentte trabzonlular var, trabzonsporlular var, burada hedef konyaspor yönetimidir.
ünal 4 yıl önce
aynı uygulamayı fb, gs maçlarına yapabilirmi ....
x 5461 4 yıl önce
konyaya gidip stada girmeyin .stadin cevresinden takimimiza destek verin.isde benim encok icimi yakan bu kici kirik takimlara puan vermemiz.bunlari acimicaksin icerde ve disarda gole bogacaksin.asönsör takimlari.
Konyalı 4 yıl önce
Şahane kardeşim bizim Aykut kocaman la olan ilişkilerimizden Allah razı olsun o adamdam sanene seni ne bağlar
Veli 4 yıl önce
Ya 200 seyirciden alacağı cezasını ödüyor eee ne anladık bundan böyle ceza olurmu seyirci hiç gitmesin 200 bin tl ceza ödediler bizim uzaklarda onlara beş çeksin olurmu beyler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@