Karaman: Trabzonspor'un hizmetkarıyız

Karaman 9 yıl sonra Trabzonspor'un başında...

Karaman: Trabzonspor'un hizmetkarıyız
banner432

 Trabzonspor'un unutulmaz futbolcuları arasında yer alan ve "Karaboğa" lakabı ile anılan, sezon başında da teknik direktörlük görevine getirilen Ünal Karaman, Medipol Başakşehir maçıyla yaklaşık 9 yıl (3 bin 178 gün) sonra takımın başında sahaya çıkacak.

Bordo-mavililere 1990-1991 sezonunda Malatyaspor'dan transfer olan Ünal Karaman, 1999-2000 sezonuna kadar bordo-mavili takımda futbol oynarken takım kaptanlığını da yaptı.

Temmuz 2009'da Trabzonspor'da sportif direktörlük görevine getirilen Karaman, Belçikalı teknik adam Hugo Broos'un görevden ayrılmasının ardından 1 maç takımın başında sahaya çıktı.

Bordo-mavililer, 2009-2010 sezonunda ligin 14. haftasında Ünal Karaman yönetiminde sahasında Eskişehirspor'u 2-1 mağlup etmiş ve o maçın ardından teknik direktörlük görevine Şenol Güneş getirilmişti. Karaman, Güneş'in yardımcı antrenörü olarak görevine devam etmişti.

2013 yılında Trabzonspor'da sportif direktör görevinde de bulunan Karaman, 2018-2019 sezonu öncesi bordo-mavili takımda teknik direktörlük görevine getirildi.

Karaman, Medipol Başakşehir maçıyla Trabzonspor'da teknik direktörlük olarak ilk sınavını verecek.

"Trabzonspor'un hizmetkarıyız"

Bordo-mavili takımın teknik direktörü, yaptığı açıklamada, camia olarak bir bütün olduklarını belirterek, "Hepimiz Trabzonspor'un hizmetkarıyız. Ortak hedefimiz Trabzonspor. Elbirliğiyle Trabzonspor'da başarıya ulaşabiliriz. Trabzonspor, bir şeyleri başaracaksa camiasıyla başaracak." dedi.

Karaman, Trabzonspor'un sahibi taraftarlara çok ihtiyacının bulunduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Bizden beklenmeden onlar gelmeli. 'Dört büyükten biriyiz' diyoruz, 'en büyük' diyoruz, rakiplerimiz 35-40 bin kombine satarken biz 3-5 binde kalmamalıyız. Futbolcu yapsın, gelelim modunda olunmamalı. Biraz daha sahiplenmeliler. Herkes kendi çapında Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor."

"Bu takımın hoca ile futbolcuyla ilgili sorunu yok." ifadesini kullanan Karaman, şu değerlendirmede bulundu:

"İmajla, yeni katılımla samimiyetle bir mücadeleye ihtiyaç var. Onu da gösterecek en önemli unsur taraftar. Gelip takımına desteğini vermeli. Biraz daha takıma sahip çıktıklarını hissettirmeleri lazım. Bu takımın taraftarına çok ihtiyacı var."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 7 ay Önce

Ünal hocam, zeki yavru transfer edilirse taraftarla aran açılır demedi deme.

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 7 ay Önce

Ünal Karaman adam gibi adamdır! Bugünün şartlarında Ünal hocanın aldığı paraya bakarak karalama yapılmasına üzülüyorum. Ünal Karaman’ı başkalarıyla karıştırmakta hiç yakışık değil.

Tahir
Tahir - 7 ay Önce

Asgari ücretin 1600 tl olduğu bu ülkede 150 binlira maaş alacak olan artı pirimler tabiki hizmetkarı olur.Bana ayda 25 bin tl versinler ben Trabzonsporun cöpcüsü olurum.Bırakın bu lafları Özer Hurmacıda bir zamanlar göğsündeki Trabzonspor armasını öpüyordu ne oldu Trabzonsporu mahkemeye vermiş.Sistem bozuk adalet yok harcanan paralara yazık.Şampiyon olamadıktan sonra benim için her şey boş gelen yemiş giden yemiş her yıl seneye dediler olan her zaman mutfağından kısıp bilet alıp maclara giden taraftarlarımıza oluyor

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 7 ay Önce

Baya zamandır haber 61’den uzak kaldık aynı zamanda memleketimizdeyiz Ünal karaman ne diyorsa doğrudur Ünal Karaman’a inanıyorum!

Tonyali Murat
Tonyali Murat - 7 ay Önce

Ünal Karaman sen bizim Demirbaşimizsin.

Mustafa
Mustafa - 7 ay Önce

Bırak lafı iş yap sen burayı hakedecek te gelmedin ama napalım takıma aşığız

banner393

banner426

banner443

banner441