İngiliz basınına konuştu: Newton Trabzonspor'da yeni bir kültür kuruyor

Newton ile Chelsea’de görev yapan ve bir spor bilimcisi olan Harkness, İngiliz basınına verdiği demeçte Newton'un Trabzonspor'da yeni bir kültür kurduğunu belirtti.

Trabzonspor 21.10.2020, 09:02
İngiliz basınına konuştu: Newton Trabzonspor'da yeni bir kültür kuruyor

Fiziksel Performans Merkez için adımlar atarak yeni bir birim kuran bordo-mavililere katılan 21 yaşındaki Harkness, “Trabzonspor’da gelişmek için uygun imkanlar var. Kulüpteki tek spor bilimcisi benim. Eddie Newton kulüpte yeni bir kültür kuruyor” dedi.

Trabzonspor’da Süper Lig’de ilk 5 haftada gelen istikrarsız sonuçlar sonrası gözler Eddie Newton’a döndü. Ancak İngiliz çalıştırıcı, bordo-mavili kulüpte mesaisini ciddi bir şekilde devam ettiriyor.

Teknik heyet konusunda özel çalışmaları olan Newton, ‘Fiziksel Performans Merkezi’ adı altında yeni bir birim için adımlar attı. Bu merkez için Chelsea’den tanıdığı 21 yaşındaki antrenör Malcolm Harkness göreve getirildi.

Newton ile Chelsea’de görev yapan ve bir spor bilimcisi olan Harkness, İngiliz basınına verdiği demeçte, “Türkiye’de yaygın olan bir durum değil. Premier Lig’deki teknik heyet tarzı pek Türkiye’dekine benzemiyor. Kulüpteki tek spor bilimcisi benim. Premier Lig’de bir kulüpte en az 3 ya da 4 spor bilimcisi olur. Trabzonspor’da yeni bir birim kuruluyor. Fiziksel Performans Merkezi’nde oyuncuların tüm fiziksel verileri toplanacak. Trabzonspor, gelişmek ve çalışmak için harika bir kulüp. Eddie Newton, Trabzonspor’da yeni bir kültür kuruyor. Spor bilimini kulüpteki çalışma disiplinine eklemek istiyor” dedi.

Trabzonspor’un tesislerini ve imkanlarını öven Malcolm Harkness, “Burada çalışmak için çok uygun bir tesis var. 2018’de kulüp tesislerini geliştirmek için hamleler yapmış. İngiltere’deki birçok tesisten daha fazla imkan var. Binalar, alanlar ve sahalar çalışmak için çok uygun” diye konuştu.

"FİZİKSEL HEDEF"

A takım ve U19 takımı için kurulması istenen Fiziksel Performans Merkezi’nde oyuncuların tek tek verileri toplanacak. Fiziksel verileri toplama konusunda uzman olan Malcolm Harkness, Chelsea’de de benzer pozisyonda çalışıyordu. Bu sayede oyuncuların fiziksel durumları toplanarak sakatlanmalara karşı önlemler alınacak. Bireysel çalışmalarda her oyuncuya farklı çalışma programı çıkarılacak ve böylece daha fazla gelişim hedeflenecek

MESAİYE DEVAM

Bordo-mavililerde, Fenerbahçe maçı hazırlıkları devam etti. Eddie Newton yönetimindeki antrenman, ısınma ve koşu çalışmalarıyla başladı. Ardından duran top organizasyonlarına geçen futbolcular, taktik ağırlıklı çift kale maçlar günü noktaladı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
KALYONCU 12 ay önce
Şimdi gelde böyle güzel çalışan bir Teknik ekibi gönder, bence bir iki mağlubiyete bakılmamalı ve yorumcuların gazına gelinipte bu yeni kültür yok edilmemeli
newton kalmalı 12 ay önce
en kötü bu sene newton ile devam edilmeli. Ben newton nun kişiliğine ve oyun bilgisine güveniyorum.
Gümüş 12 ay önce
İnşAllah feneri yener.
Sezer 12 ay önce
Şu adamları rahat bırakın
Başarı gelecektir
haklısın 12 ay önce
birileri bir şey yokken ortalığı karıştırıyor, ağaoğlu açıklama yapıp noktayı koymalı bu yıl newton ile devam edeceğiz
bayburtlu 12 ay önce
Bırakın yeni kültürü Trabzonspor kültürü ile oynayın yeter. Dik oynayın. Pısırık olmayın. Bizi rezil etmeyin. Son maçta olduğu gibi...
Salim 12 ay önce
Öyle bam bam bam işleri öldü modern futbolda:)))
Serkan ACUNER 12 ay önce
Ne kültür ama; yürüme ve izleme üzerine kurulmuş. Sanki rakibe karşı 2-0 biz üstünmüşüz gibi bir yanda yürüyen Diabate ve niceleri diğer tarafta izleyen Newton ve niceleri (Ahmet Ağaoğlu) gibi. İngiliz kültürü bu olsa gerek.
Taka61 12 ay önce
Sayın Newton taraftar sonuç ister okadar zaman tanımaz senin 6 numarasız takım kuruyorsun ama elindeki malzeme buna uygun değil yol yakınken Trabzonspor madara ugramadan 6 numaralı oyuncu monde et
Ahmet Can 12 ay önce
Cafer tosun ne yaptı da kendi başına idman yapıyor. Şu orta sahasız takımda oynayabilecek kalitedeki tek futbolcuyu hangi akıllı gönderdi.
Ali Haydar 12 ay önce
Acele et bence oyalanma, meyvelerini yiyemiyebilirsin..Biz o kadar bir millet taraftar hic degiliz
Oktay 12 ay önce
Zigana Dağında 100 Tur attıkdan sonra,Kaleye 5 Şut çekerek Maça çıkmak.Eline Çekirdek Torbasını alıp Maça giden bir Kısım Taraftarda,Saha'daki Futbolcuya ağzına geleni söylemek'de bizim Bilimsel çalışmalarımız. Chelsea 'da 4-5 Bilimselci varmış Takımda.Bizde ise Milyonlar mevcut.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@