Hakan Çalhanoğlu CAS'a gidemedi(!)

Hakan Çalhanoğlu CAS'ın kararına itiraz etme kararından vazgeçti.

Trabzonspor 02.03.2017, 15:57 02.03.2017, 16:47
Hakan Çalhanoğlu CAS'a gidemedi(!)

Hakan Çalhanoğlu CAS'ın kararına itiraz etme kararından vazgeçti.


Trabzonspor’a olan borcunu ödemediği için ceza alan Hakan Çalhanoğlu geri adım attı. 

ADA YOLU GÖRÜNDÜ!

Trabzonspor ile ön sözleşme imzalayıp parasını alan ve ardından Trabzonspor ile sözleşme yapmayarak takımında kalan Hakan Çalhanoğlu 4 aylık futboldan men cezasına itiraz etmek için ünlü avukat Thilo Bachmann ile anlaşmıştı. Bachmann 2009 yılında bir sporcuyu Lozan Asliye Mahkeme'sinde temsil etmiş ve sporcunun olimpiyatlara katılmasını sağlamıştı. Hakan'ın danışmanı Bektaş Demirtaş'ın açıklamasına göre Hakan bu kararından vazgeçti ve sezon sonuna kadar futbol oynamamasını kabul etti.
 
Bu aynı zamanda Bayer Leverkusen ile bir daha maça çıkmayacağı anlamına geliyor. Leverkusenli bir yetkili kendi itiraz haklarını değerlendirdiklerini ve 2 spor hukukçusundan 'İtiraz etmeyin' tavsiyesini aldıklarını söyledi.
 
Alınan kararlar Hakan'ın sezon sonu transfer olacağını gösteriyor zira itiraz kabul edilseydi cezanın gelecek sezona aktarılma ihtimali yüksekti. Bu da ne Hakan'ın ne de Bayer Leverkusen'in işine gelecekti.
 
Demirtaş 'Hakan üç yıldır bu kulüp için ter döküyor. Transferi ancak Bayer Leverkusen ile başka bir takımın anlaşmasıyla gerçekleşebilir' dedi.
 
Hakan'ın adı şu aralar sıkça Londra ekibi Chelsea ile anılıyor. Geçen yaz Atletico Madrid'in de Hakan'ı istemiş ancak o zamanlar Leverkusen oyuncusunu satmak istememişti. Bu yıl şartlar farklı ve Hakan çok yakında Almanya'ya veda edebilir. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@