7m


7m

hyundai

Flash TV'nin Trabzonspor'la derdi ne? Sözde gazeteciden iğrenç algı

Trabzonspor'un şampiyonluğa oynaması bir çok kişinin akıl sağlığını da kaybetmesine neden oldu. Flash TV ise başka bir boyuta geçerek montaj videolarla "Pontusçuluk yapılıyor" gibi saçma sapan bir algıyla yönlendirmelere başladı

Trabzonspor 17.12.2021, 09:23 17.12.2021, 10:05

Haber61 Spor Servisi

Süper Lig'de fırtına gibi esen ve ilk mağlubiyetini 16. haftada alarak liderliğini sürdüren Trabzonspor'un bu başarısı daha şampiyonlukla sonuçlanmadan bazı kesimlerin korkulu rüyası oldu. Akıl ve mantık dışı gerekçelerle bordo mavili takıma iftiralar atılması artık alışkanlık haline gelirken Flash TV ise Trabzonspor düşmanlığını çok farklı bir boyuta taşıdı.

Trabzonspor'un şampiyonluğa oynaması konusunda akıl dışı yayınlar yapmaya başlayan kanalda  önce Can Ataklı'nın sunduğu program sırasında ekranın altında geçen yazıda "Trabzonspor'un şampiyonluğu Rum Pontus Devleti hayalindekiler için  neden önemli?" ifadeleri görüldü.

Bu kez ise sözde gazeteci Vedat Yenerer aynı kanalda sosyal medyada sıkça paylaşılan Fener Rum Patriği Bartholomeos'un montajlanarak altyazı eklenen videosunu gerçek gibi lanse etti. Sözde gazeteci Yenerer'in bu videosu kanalın Youtube kanalında ise "Trabzonspor'a Yunan Komplosu" olarak paylaşıldı.

Trabzon'un en hassas olduğu konular üzerinden algı yaparak kafa karıştırmaya çalışan Yenerer "Bartholomeos, ne Fenerbahçe ne büyük takımları anmamış, Türkiye Milli Takımı'nı bir kez tebrik etmemiş adamın Trabzonspor'u tutuyor olması bir anlam ifade etmiyor mu? Pontusçuluk bu" diyerek içindeki kini döktü.

Sözde gazetecinin konuyla ilgili twitter hesabından yaptığı program duyurusunun altında ise Trabzonsporlu taraftarlar hem tepki gösterdi hem de montaj videoyu ciddiye almasıyla dalga geçti.

Önceki haber;

can


Yorumlar (23)
Erdem 6 ay önce
Sunucu hanım ikna oldum diyor, kimi dinlese inanacak yani. Bu kanal daha dün UZAYLILAR var diye yayın yapıyorlar. Hatayın da şampiyon olma talimatını bizzat Esad vermiş ve Suriye gizli servisi Rusya işbirliği ile bunu sağlamaya çalışacakmış. Bu arada yıllarca İstanbul takımlarının şampiyonluğunu izledik ve bu papazların diğer takımlara olan dualarını ben bilmiyorum. Yunanlar Trabzonu ister mi bilemem ama İstanbula bayılıyorlar onu biliyorum. O zaman İstanbul takımlarının şampiyonluğunun neye bağladınız onu Amerikaya mı Yunanistana mı bağlıyorsunuz ?
fatih 6 ay önce
senide bir ana doğurmuş işte ne diyeyim.
İsiyin 6 ay önce
çok ağır saçmalamış. Trabzonspor'un hatta taraftar grupları ve Trabzon Barosunun halay tv midir flash tv midir nedir haddini bildirmesi gerekir. birincisi bu papaza Trabzon'un fethi günü ayin yaptıran Trabzonspor ya da muhalefet değil AKP'nin kendisi. Trabzon şehrine Trabzonlulara Pontus benzetmesi yapan AKPli Tevfik Göksu... ikincisi papazın videosu MONTAJ. papaz ve ekibi ayin yaparken sözde Pontus haritalı tişörtler giydikleri medyaya yansıdı. bu görüntülerin ya da bu saçma montaj videosunun Trabzonsporla ne alakası var buna yol veren siyasi iktidar. Papazın başka işi gücü yok mu? adam AKP ile Ruhban Okulunu açmak istedi ve Ekümenik iddiasında bulunuyorlar adamın derdi Trabzonspor'un şampiyonluğu mu? Papaz 2010 - 2011 sezonunda nerdeymiş aforoz mu edilmiş... ayin yaparken 2019 - 2020 sezonunda uyuya mı kalmış? neredeymiş Trabzonspor desteği? Vedat Yenerer kulüp taraftarı gibi konuşuyor sanırım muhtemelen İstanbul United taraftarıdır. yoksa milliyetçi biri bu kadar ağır saçmalamaz. Yunanlı Pelkas Fenerbahçe'de oynuyor Papazın Çayırında. Fenerbahçe üzerinden İstanbul'da Bizansçılık mı yapıyorlar diyeceğiz? Alman Mesut rica ile transfer ediliyor Vedat sen bunlarla ilgilen... ya da açıp ATATÜRK'ÜN TRABZON NUTKU'nu oku. Pontus, Ermeni hayalini Trabzon uşakları tarihin çöplüğüne gömdü. İslamcıların onlarla yaptığı açılımları eleştir ya da susmayı dene ve mesleği bırak.
kurt 6 ay önce
bu ülkenin sol medyası abd beslemesi ve güçten yana tavır alan medyadır...chp de tecavüz edilen kadınlara yollu diyen can ataklı olayı örtbas eden chp başkanına kızacağı yerde kadınları suçlamıştır..onun için trabzonspora demişler çokmu şaşırdık...
hain 6 ay önce
senden kurt olmaz olsa olsa mankut olur. başkanını da al git. biz de rahat edelim.
Mantıksız 6 ay önce
Ülkede yaşayan Müslümanların Trabzonspor için yaptığı Dualar şimdiye kadar kabul olmadı !! Umarım Rum Patrik’in duaları kabul olur. En azından samimi. Keşke sizde aynı tepkiyi, Trabzonspor’un Şampiyonlukları gasp edildiğinde de verseydiniz !! Geeeç
rıza 6 ay önce
Ne alakası Trabzon düşmanlığının siyasetle. Erdoğan demiyor mu "2011 şampiyonu fenerdir", tevfikgöksu demiyor mu "Trabzonlular rumdur". Önemli olan bu kötü söylemlere kendi partinden diye sahip çıkmamak. Önce insan olacaksın. İnsan olmayan chplinin de akplinin de canı cehenneme
mehmet 6 ay önce
ulan şerefi bol herif, ve onun havlamasına müsaade eden (hanımefendi??) bana bugüne kadar hiç tebliğ yapılmadı ve buna şahit olanıda duymadım. cesaretiniz ve şerefiniz varsa gelin 1 hafta trabzonda yaşayında vatanseverlik görün, bayrak sevgisi, vatan sevgisi görün..biz sizin kimin kucağında havladığınızı iyi biliyoruz..
Mr 6 ay önce
Yeter be amma saçmaladınız.papaz dua ediyor sanane ülkede sadece yunan oynatan da biz değiliz. Bir gecede 58.maddeyi değiştirenler yalvardın bu konuda size destek olsunlar şampiyonluk için TBMM den yardım alın. Bi bitmediniz.
kuloğlu 6 ay önce
senin ipin kimin elinde acaba ataklı
SUKENARLI 6 ay önce
Sizin pontusunuza da boncuğunuza da demişim.
Barut Osman 6 ay önce
Size 9 kilo beyin yazıyorum sabah-öğle-akşam ara vermeden kullanın,Bitince tekrar gelmeyi de ihmal etmeyin ki otobüsü sağ salim varacağı yere götürebilesiniz!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@