banner556

Flaş iddia! Trabzonspor'dan Akçay hamlesi

Trabzonspor'da altyapıya Mustafa Akçay'ın getirileceği iddia edildi.

Trabzonspor 11.09.2020, 09:42
Flaş iddia! Trabzonspor'dan Akçay hamlesi

Türk futbolunda altyapıya en çok önem veren kulüplerin başında gelen, son dönemde çıkardığı Yusuf Yazıcı, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür gibi isimlerle takdir toplayan Trabzonspor'un altyapıyı Mustafa Reşit Akçay'a emanet etmek istediği iddia edildi.

Fanatik'teki iddiaya göre

Bordo-Mavili yönetim, tecrübeli teknik direktörü altyapının başına getirmek istiyor. 2005-2006 sezonunda Fırtına’da altyapı koordinatörlüğü yapan ve 2013- 2014’te A takımı çalıştıran deneyimli hocanın da olası bir resmi teklifi kabul etmeye hazır olduğu öğrenildi. Akçay daha önce Trabzonspor’la ilgili yaptığı açıklamada altyapıya şu ifadelerle yeşil ışık yakmıştı: “Trabzon’un A takımında hoca olmam. Altyapıda ya da başka görevde çalışırım. Ama A takımda tabutumu taşıyacak kişilerle neden ters düşeyim?”

Yorumlar (21)
TURGUTU 5 ay önce
ÇOK GEÇ KALINDI
Ali KIRKBİR 5 ay önce
İnşAllah doğrudur.Altyapı deyince Sadi , Mustafa Reşit Akçay akla gelen ilk ve tek isimlerdir. başkası yalan.kesinlikle doğru alınmış bir karar.Hayırlı olsun
5561 5 ay önce
Dogru karar, Zararin neresinden donersek kardir
Temelli 5 ay önce
Mustafa hoca mutlaka altyapının başına getirilmeli. Mustafa hoca ve Sadi hoca alt yapıda beraber çalışabilir.
Mantıklı 5 ay önce
Eğer bu haber doğru ise, yönetimin yaptığı doğru işlerden biri olur.Bence mantıklı..
Osman Karaduman 5 ay önce
Belliki şampıyon istedikleri olacak TFFnin. O yüzden TS olarak yabancıları yollayalım kendi yerli oyuncularımızla lige girelim.. Mesajımız başka türlü yerine ulaşmayacak
İbrahim köseoğlu 5 ay önce
Akçay dan umutlu idik. Yanılttı. Yinede sadece futbollan ilğilense başarır. İlgi alanı dışında Sağa sola kaf yetiştirirse başaramaz. Acaba yönetim newton hoca giderse ona hazırlıkmı yapıyor.
Kemal SAKA 5 ay önce
ŞEHRIN SPOR BRANSLARINA YATIRIM SADECE TS'dan BEKLENMEMELIDIR.
Devamlı olarak Trabzonspor kulübü konuşuluyor ancak ben bu işin paydaşlarının aynı zamanda üniversite, yerel ve mülki idarede olduğunu değerlendiriyorum. Bunlar içerisinde Üniversite malesef en eksik bulduğum zaten o sebeple altyapı bir organizasyonel bir asama kat edemiyor. Yoksa bu sehrin bagrindan cikan sporcular yapacagini fazlasiyla yapmistir/yapmaktadir zaten ne varsa onlarda var. Ama hani nerde? Spor bilimleri fakültesi, bunuda mı Ağaoğlu gidip Yök'e başvurup şehirde acacak?
Trabzon eğer daha ileri bir futbol şehri olacaksa; ona iki stoper, bir liberodan daha çok şu lazım: Gerekli pedagojik formasyon bilgisi ile donatılmış altyapı antrenörleri ve yetiştirme antrenörleri yetiştirebilmek ve başkaca insan kaynağı üretimi için -Spor Bilimleri Fakültesi --Sporcu yetiştirme antrenörlüğü lisans progamı --Spor Sağlık Meslek Yüksek Okulu Vs vs. Ancak malesef Trabzon şehri akademyası uyuyor, onların Trabzonsporun ihtiyaçlarını yerinde analiz edip daha doğrusu şehrin her alanda ihtiyaclarını analiz edip, üniversiteyi açıp kapatacağı bölümler ile şehrin ihtiyaçlarına katkı vererek toplumsal hayatı geliştirmeye spor adamlari kadar gonullu ve hevesli cabalari yok. Üniversite aynı zamanda insan kaynağı üreten müesseselerdir. Deniz seviyesinde yüksekte ve serinde bir tesisleşme, üniversite-Kulüp-Yerel ve Mülki idareden oluşan bir komison ihdas edip, Trabzon gençliğinin gerek amatör gerekse profesyonel branşlarda ihtiyaçlarına cevap vermekle kalmayıp, ülkeye ve dünyaya nasıl sporcu teklif ve ihraç edilebileceği üzerinde ortaya önce bir master plan sonrasında organizasyon koymak gerekiyor. Hülasa, trabzonun iki stoper bir liberodan daha farklı bir gelecek tasavvuruna ihtiyacı var. Bu paydaşların bir araya getirilmesi ile olabilir bana göre ortada olması gerektiği gibi bir altyapı felan yok. Onu işletmek ve verim almak Akçay hocanın ziyadesiyle basarılı yapacagi bir sey olabilir ama alt yapiyi kurmak ve gelistirmek icin nasil ki Il trafil komisyonu var. Icerisinde TS kulubu ve baska kukuplerdendr temsilvcilerin oldugu ihtiyaclarin dile getirilebilecegi bir il spor komisyonuna ihtiyac var. Ancak komisyona havale et, kadük olsun seklinde değil. Takır takıt iş yapıp, önce adam gibi imkanlara kavuşmuş bir altyapı kuracaklar. Sadece A takımina sporcu yetistirmek hedef olmamali. Malzemecide yetistirelim, masörde, yetiştirme antrenorüde, fizyo terapistte vs. vs. Idarecileri ile bir arada dusunuldugunde Spor çalışanları aslında çok daha buyuk bir istihdam alanidir ve formal egitim almis calisanlara tum ulkede buyuk ihtiyac var. Bunu Trabzon sehri basarabilir, çünku bu insan kaynagini ulkeye teklif edebilmek icin bu sehirde gerekli butun hersey var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@