7m


7m

hyundai

FIFA ve UEFA'dan flaş Rusya kararı! Trabzonspor'a güzel haber

FIFA ve UEFA Rus kulüplerini uluslararası organizasyonlardan men etti

Trabzonspor 28.02.2022, 20:43 28.02.2022, 21:05
FIFA ve UEFA'dan flaş Rusya kararı! Trabzonspor'a güzel haber

UEFA, Rusya Milli Takımı ve tüm Rus kulüplerinin bir sonraki duyuruya kadar UEFA ve FIFA nezdindeki tüm müsabakalardan men edildiğini açıkladı. UEFA, Rus markası ile olan sponsorluk anlaşmasının da feshedildiğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısı devam ederken, UEFA da Rusya Milli Takımı ve Rus takımları ile ilgili bir karar açıkladı. UEFA’nın açıklamasında Rusya Milli Takımı ve Rus kulüplerinin FIFA ve UEFA organizasyonlarından men edildiği belirtildi. Öte yandan Rus doğal gaz dağıtıcı firması ile olan sponsorluk anlaşmasının da feshedildiği açıklandı.

Bu karar değişmemesi durumunda Süper Lig şampiyonu olmasına kesin gözüyle bakılan Trabzonspor Şampiyonlar Ligi'ne Play Off turundan başlayacak.Lig ikincisi ise Şampiyonlar Ligi'ne 3. Öneleme turundan katılacak.


Yorumlar (8)
Serkan 4 ay önce
Savaş sona ersinde varsın biz 2 tur oynayalım.
Ibrahim 4 ay önce
ingilizler abd liler ırak vurduğunda niye müsabakalardan men edilmedi.alınan karar işimize yaradı ama doğruyuda konuşmak lazım.
benjaminx 4 ay önce
Irak'ta 1 milyon insanı katlettiniz. Suriye,Afganistan, Libyayı unutmadık ABD ve Avrupa film izler gibi izliyordunuz. Derdim Rusyayı desteklemek değil ama tüm kötülüklerin altından siz çıkıyorsunuz. Verdiniz Ukranyaya coşkuyu, uzaktan konuşuyorsunuz.
deniz 4 ay önce
bitik futbolumuzun kanıtı başkalarının artıklarından medet umuyoruz
gökhan 4 ay önce
ALIRLAR SAVAŞ BİTER
Edgar 4 ay önce
Direkt gitseydik iyiydi. Şampiyonlar Ligi play-off'u biraz zorlar.
taraftar 4 ay önce
biraz mı?
Sürmeneli 4 ay önce
Şampiyonlar liginde kalmak için 2 yol var. 1. cisinde direk kulubü katılamayan takımların şampiyonlarının yer aldığı yol ki biz bu yoldan gideceğiz. Burada İsviçre, Çek, polonya, Hırvatistan,Yunanistan danimarka vb. şampiyonları yer alacak. 2. yol ise şu ana kadar bizim 2. cimizinde izlediği yol. Üst liglerde direk katılamayan takımların olduğu yol. Burada. İngiltere nin 4. Almanya nın 3. İspanyanın 5. gibi takımlar yer alıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@