banner572

Fatih Terim'in toplantısına bir tek Hüseyin Çimşir katılmadı! İşte nedeni

Fatih Terim, yabancı kuralı sonrası Süper Lig'in teknik direktörleriyle video konferans yöntemiyle toplantı yaptı, toplantıya bir tek Trabzonspor teknik direktörü Hüseyin Çimşir katılmadı.

Trabzonspor 12.07.2020, 22:07
Fatih Terim'in toplantısına bir tek Hüseyin Çimşir katılmadı! İşte nedeni

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yabancı sayısında kısıtlamaya gidilmesi kararıyla ilgili Süper Lig ekiplerinin teknik adamlarıyla toplantı yaptı. Yalnızca Hüseyin Çimşir'in katılmadığı video konferans toplantısında Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı sınırı kuralı hakkında konuşuldu.

Türk futbolunda yabancı kuralının bir kez daha değişmesinin yarattığı büyük tartışma sürüyor.

14 yabancı kuralının mimarı Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yaptığı son değişikliğe karşı harekete geçti. Terim, Süper Lig'deki diğer 16 teknik direktör ile geçtiğimiz günlerde toplantı yaptı.

SADECE HÜSEYİN ÇİMŞİR KATILMADI

Terim'in video konferansla yaptığı toplantıya sadece Trabzonspor'dan Hüseyin Çimşir katılmadı. Çimşir'in toplantıy katılmama nedeni olarak Trabzonspor'un yabancı sayısının düşürülmesini desteklemesi olarak gösterildi.

"TEKNİK DİREKTÖRLERE MUTLAKA DANIŞILMALIYDI"

Yabancı kuralı değişikliğinin masaya yatırıldığı toplantıda, ortak görüş, "Yabancı kuralı için bizlere hiç danışılmadı. Yurtdışında bile örneği olmayan bir modele geçildi. Bu şekilde Türk futbolunun gelişeceği düşünülüyor. Ancak sorun sadece yabancı sınırı ile ilgili değil. Bir birlik ya da derneğimiz olmadığı için bir baskı yapamıyoruz. Ancak böyle bir karar alınırken Türk teknik direktörlere de mutlaka danışılmalıydı. Türk spor kamuoyunun yüzde 90'ının karşı çıktığı bir karara kim neden imza atıyor" şeklinde oluştu.

"BİR TEPKİ TOPLANTISI DEĞİL"

Terim, bunun bir tepki toplantısı olmadığını ve teknik direktörlerin sürekli bu şekilde toplanması gerektiğini söyledi. Ankaragücü maçı öncesinde beINSports'a konuşan 66 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı, "Maç öncesi kaybeden, kazanan ve bunun sonucuna göre konuşan kişiler değiliz. Bizler, Türk futbolunun marka değerini yöneten en önemli figürlerden biriyiz. Dolayısıyla bizi böyle görmeleri gerekir. 18 Süper Lig hocasını daha önce de davet etmeyi düşünüyordum ancak bu kez yabancı sınırı konusunda da herkesle bir görüşme yaptık, çok da güzel oldu. Bizler her ne kadar rakip olsak da genel olarak hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Dolayısıyla bu 18 teknik adamın her dakika toplanmasından, fikir alış verişi yapmasından yanayım. Bizim toplanmamızdaki amaç bu kararın değişmesi değil, yanlış anlaşılmasın ama bizler değerli teknik adamlarız. Toplantıda Prosinecki ve Sumudica da çok güzel şeyler söyledi; Tamer Tuna hocamız da bizi Antalya'ya davet etti. Bu görüşmelerden bir zarar çıkmaz ve bu toplantılar bir tepki toplantısı değil" dedi.

KURALA İRONİ YAPTI

Ankaragücü maçı öncesinde toplantı hakkında konuşurken yeni yabancı kuralına da ironi yapıp bir eleştiri getiren Terim, "Futbolumuzda herhangi bir yapısal, tesisleşmeyle ilgili bir sorunumuz yok! TFF'nin kendisinden önce alınan kararları değiştirerek kendi kararını koymuştur, hepimiz bu karara uyacağız. Kulüplerimizin kasası zaten dolup taşıyor, bu kararla daha da taşacak. Avrupa'da daha fazla futbolcu oynatacağız, doğru!" sözlerini kullandı.


Yorumlar (18)
6101 1 yıl önce
Bence Hüseyin çimşiri toplantıya almamışlardır. Teknik direktör olmadığı için.
CeyEr161 1 yıl önce
Keske gitseydi. Belki sevmedigimiz Terim gariban Hüseyin'e takim nasil motive edilirmis kas göz arasi anlatirdi. Yahu en iyi topu biz oynarken son haftalari bu takimi ne hale soktu böyle bu kazma?
yasar 1 yıl önce
böyle etkisiz bir hoca görmedim, hem saha içinde hem saha dışında. birçok hoca açıklama yapıyor , bizim beyefendi ise sus pus, 2 lafı bir araya getiremediğinden mi, fikir sahibi olmadığından mı ?
Yaşar Dursun 1 yıl önce
Yabancı sayısı sınırlamak kesin yanlıştır. Trabzonspor'dan zarar verecektir. Nedenleri: 1. İstanbul kulubleri tekrar genç yerli futbolcuları transfer etmeye başlicaktir. 2. Yabancı futbolcu sayısı sınırlı olduğu için İstanbul takımları daha az ama daha kaliteli yabancı alacaktirlar. Bırakın şimdi olduğu gibi kalsın, kendilerini büyük sayan takımların durumu orta da. Sınırlandırma kesinlikle trabzonspor'dan hayır olmaz!
yasar 1 yıl önce
kesinlikle katılıyorum, sayın başkan büyük hata yaptı bu konu da .vasat oyuncular yine milyon eurolar alacak, her takıma finansal sınırlama getirmek yeterliydi.
TS 1 yıl önce
Neyi konuşucan neyin toplantısı geçen sezon gs yi şampiypn yaptılar bu sezon hakemler ligi şekillendirdi konya maçı ile sıvayı atıp başakşehirmidşr ne haltdir şampiyon yapacaklar bitti gitti ama ts futbolcu çıkarsın yetiştirdinsin piyasaya sunsun ki ülke futboluna katkı olsun tff gevrek gevrek sırıtsın desin ki ülkemizin güzide takımı ts altyapısı mükemmel, bu övgü ts a yeter avuntu yeter diyorlar asıl kaymak olan şampiyonluk ts a hakemle ali cengizle set oluruz....ebabil şarkısı vardı bir zamanlar bir nakaratı vardı....az çalışarakdan çok kazanan (fb gs bjk ibb), çok çalışarakdan az kazanan(ts)...ligdeki düzen bu rezalet.
Taraftar 1 yıl önce
Hüseyin çimşir hangi vasıfla toplantıya katılacaktı daha kendi takımına liderlik edemeyen gidip bide yabancı kuralı hakkındamı beyanat verecek
Ali Papa 1 yıl önce
% 90 ın karşı çıktığı bir karar deniyor. Kaç kişiye sorulmuş? Hangi ciddi anket kurumunca bir çalışma yapılmış? Bu konuda hiçbir çalışma kamuoyuna yansımadı bana göre. Fatih hoca bizzat telefon anketi yapıp %90 rakamını buldumu yoksa uydurdumu?
BenDeniz 1 yıl önce
Hüseyin Çimşire helal olsun böyle faşist emperyalist takımların hocası ve ya yönetenleriyle neden görüşsün?? 2019 2020 Sezonu 2010.2011 sezonundan daha tehlikeli 2019. 2020 sezonunda ŞİKE yapılmış Trabzonspor’a operasyon düzenlenmiştir... Maç maç gasp edilen puanları açıklarım Trabzonspor taraftarı olarak. Bu taraftara yapılan Allahsızlıkları hiç unutmayacağım!
Azem kardeş 1 yıl önce
Ellemeyin benim cimşirime o şimdi.şampiyon olmakla meşgul
H. M 1 yıl önce
Trabzon spor camiasının sizin gibi bir adamı dinleyeceğini yada aynı ortamda olmasınımı düşündüm.. Sana uzak Allaha yakın..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@