7m

7m

hyundai

Fatih Tekke'den Trabzonspor yorumu: Performans beklediğimin altında ama...

Trabzonspor'un eski futbolcularından Fatih Tekke bordo mavili takımı ve Türk futbolunu değerlendirdi

Trabzonspor 19.04.2022, 18:24
Fatih Tekke'den Trabzonspor yorumu: Performans beklediğimin altında ama...

Trabzonspor’un unutulmaz golcülerinden FatihTekke, D-Smart’a konuk olarak açıklamalarda bulundu.

Tekke’nin açıklamalarından öne çıkan satırbaşları şöyle;

Trabzonspor ’un performansı beklediğimin altında olmasına rağmen en doğru yapılanma başarıyı getirdi. Yılın değerlendirmesini yapacak olursak, yapılanma açısından en başarılı kulüp Trabzonspor. Sadece Abdullah Avcı’yı değil, yönetim kurulunu da tebrik etmek lazım ön plana çıkan oyuncu sayısı çok fazla oldu.

Profesyonel hayattan gelmemize rağmen o amatör ruh bende halen devam ediyor ama yurt dışında yaşayan taraftarlarımızın şampiyonluk arzusunu izlerken gözlerim doluyor. Trabzonspor’dan önce kendimi Trabzon şehrine ait hissediyorum. 12 yıldır İstanbul’da yaşamama rağmen Trabzon’u çok özlüyorum.

Halil Dervişoğlu, yeteneğinin üzerine koyarsa birinci sınıf oyuncu olabilir. Türkiye’de, yaşına göre Nwakaeme mevkiinin en önemli oyuncusu. Uğurcan Çakır ülke standartlarının çok üzerinde bir kaleci. Türkiye’de kalıp kalmama kararını kendisi vermeli.

Futbolculardan daha çok teknik adamlara tavsiye verilmesi gerekiyor. Spontane bir oyun sergilendiği zaman, Avrupa’da başarı gelmiyor. Oyunu doğru oynamak için bir plan içerisinde kalmak gerekiyor. Maalesef fiziksel olarak ülkemizdeki futbol çok gerilerde.

Arda Güler çok yetenekli ve soğukkanlı bir futbolcu. Hızını istenilen seviyeye getirebilirse çok iyi bir oyuncu olabilir.

VAR olmasına rağmen hakem tartışmaları oluyor ancak bu oyun hakemsiz oynanmıyor. Hatayı herkes yapabilir. Hakemlerimizin ne iş yaptıklarının farkında olmaları gerekiyor, biraz daha ahlaklı olmaları lazım.


Yorumlar (5)
HA_61 1 ay önce
Performans beklediğinin altında mı? 11 puan fark ile lideriz bilmem farkındamısın?
OOOO 1 ay önce
Tabii bir de ŞAMPİYONLUK geldi 10 sene sonrasında...
Takımdan uzak dur 1 ay önce
Faydan olsun istiyorsan bizim gibi tribünden destekle. İç işlere karışma. Hocalık falan aman aman... Aklından dahi geçmesin.
civelek 1 ay önce
Her gittiğin yerden kovuldun bi çay ocagı al işlet senin işin degil kapasitende yok malesef
Kemal 1 ay önce
Ben fatih kadar yeteneklisini görmedim. Hırsı da müthişti. Klasik Trabzonlu inadı yüzünden Trabzonu değil de bjkyi tercih etmesi beni çok üzmüştü. Hanesine eksi yazdım ben bu olayı. Ya şenol güneşe ya da ünal karamana kızmıştı o dönem ve bize gelmemişti

Gelişmelerden Haberdar Olun

@