alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Eskişehir başkanından hadsiz çıkış: Trabzonspor gibi devletten destek almıyoruz

2. Lig takımı Eskişehirspor, 2010-11'de şike sürecinde yaşananları unutup, Trabzonspor'un borç konusunda yardımcı olmasını istedi. Bordo mavili kulüp buna yaklaşmayınca Eskişehirspor başkanı Trabzonspor'u devletten destek almakla itham etti.

Trabzonspor 25.11.2021, 14:44
Eskişehir başkanından hadsiz çıkış: Trabzonspor gibi devletten destek almıyoruz

TFF 2. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'da yeni yönetim, Trabzonspor'a eski transfer dönemlerinden olan 400 bin euro borcunu ödemek için kampanya başlattı. İnternet sitesinden başlatılan kampanyada "Trabzonspor kapansın" hashtaginin kullanılması dikkat çekti.

Kampanyanın detayları hakkında konuşan Eskişehirspor başkanı Mehmet Şimşek Trabzonspor'un kendilerine zorluk çıkardığını söylerken Eskişehirspor taraftarına seslendi.

"Trabzonspor bizim kapanmamızı istiyor"
Transfer yasaklarını kaldırmanın tek yolunun Trabzonspor'a olan borçlarını ödemek olduğunu belirten Şimşek "Trabzonspor'a bundan önceki yönetimden dolayı 400 bin euro borcumuz var. Kulübü mali sıkıntılar içerisinde aldık ve kimseden destek almıyoruz. Trabzonspor, kulübümüzün kapanmasını sağlamak için bizi zor durumda bırakıyor.

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu istese bir yazıyla transfer yapmamızın önünü açabilir. Bunu yaparken de borcumuzu silin demiyoruz. Borcumuzu ödeyeceğiz. Sadece transfer yapmamız için TFF'ye yazı gönderecekler. Eskiden yaşanan futbolcu takası nedeniyle işi kan davasına döndürdüler. Bizim için bu borç namus borcu oldu artık. Şehrimiz bu kampanyaya nasıl reaksiyon verir bilemeyiz ama bizim düzlüğe çıkmamız için bu borcu ocak ayına kadar ödememiz gerekiyor" dedi.

"Hiçbir yerden desteğimiz yok"
Trabzonspor'un iyi niyetli olmadığını söyleyen Mehmet Şimşek, "Alt yapıda oyuncumuz kalmadı malesef. 17-18 yaşındaki oyuncularla maça çıkıyoruz. Ahmet Ağaoğlu bir kuruş indirime gitmiyor. Bu iş Trabzonspor-Eskişehirspor kavgasına dönüşmeden bu işi çözmeye niyetlendik. Biz Trabzonspor gibi devletten para desteği almıyoruz. Hiçbir yerden desteğimiz yokken takımı yeniden ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Trabzonsopor kesinlikle iyi niyetli değil. Geçtiğimiz yıl yaptıkları kongrede "Eskişehirspor'u kapattıracağız" vaadinde bulunduklarına şahit olduk" sözlerine yer verdi.

"Trabzonspor kapansın" hashtagine anlam yüklemesinler"
İnternet sitesinden başlatılan kampanyada tartışma yaratan "Trabzonspor kapansın" hashtaginin kullanılması hakkında konuşan Şimşek, "Trabzonspor'un borcu kapansın" hashtagi uzun olacağından biz de "Trabzonspor kapansın" hashtagi kullandık. Buradan farklı bir algı yaratılmasın" dedi.

"Kur farkı' bizi zor durumda bıraktı"
Son dönemde euro ve doların hızlı artışının kulübü zor duruma düşürdüğüne vurgu yapan Mehmet Şimşek, "Eski yönetimin 4-5 dosyadan oluşan borçları vardı. Biz de hiç gelirimiz olmadan bunları ödemek için yoğun çaba sarfettik ve 30 milyon euro borç ödedik. Ancak onca zorluklarla ödediğimiz bu borç kur artışından ve ödemelerimizi dolar ve euro ile yaptığımızdan dolayı bir işe yaramadı. Ödedik ödedik en başa döndük. Bizim TFF'den 1 kuruş gelirimiz yok. Borç ödüyoruz, borcumuz artıyor. Trabzonspor'a borç yapıldığında dolar 3 TL civarındaydı. Şimdi borcumuz 4 katına çıktı" sözlerine yer verdi.

Halktv 


Yorumlar (27)
ZİYA ÖKSÜZ 1 hafta önce
eski şehir fenerden alsın parayı versın bıze onlara sattılır macı bızı şampıyonluktan etıler işte Allah okadar büyük nasıl düştüler kucağımıza af yok parayı verecekler
İsiyin 1 hafta önce
2010 - 2011 sezonunda yardımcsı oldukları Fenerbahçe gibi arazi almadık. Topuk Yaylası, Gölbaşı arazileri devletten nasıl alındı mesela? kimseye yeni stadyum yapın diye yalvarmadık. araya birilerini sokup transfer yaptırmadık. tam aksine şike sürecinde devleti yöneten AKP hükümeti desteği ile şike davasının üstü örtüldü. 2010 - 2011, 2019 -2020 sezonlarında neler olduğunu biliyoruz. 30 yıldır şampiyon olamıyor bu takım. hangi destek? şampiyon olunca çalınıyor emekleri... Eskişehir'İ küçük düşürüyorsunuz!
İskorpit 1 hafta önce
30 milyon euro ödemişsin 400 bin euroyu' mu ödeyemiyorsun........Vıdı vıdıya gerek yok parayı ver.....
SONER 1 hafta önce
Madem 400 bin euro borcu ödeyemecektin ne diye kulübe başkan oldun.
H.T 1 hafta önce
Azize Git.Tarla Sürsün.
doğrucu davut 1 hafta önce
Bir alışveriş yapıyorsun.Borcun var ödemiyorsun ama borçlu olduğun tarafa hakaret ediyorsun.şikayet ediyorsun ve kendi takım taraftarlarını tahrik ediyorsun.Ve suç işliyorsun aslında.Trabzonsporun bu konuda yasal başvuruları yapması gerekiyor.
Eğer bir Trabzonspor taraftarının burnu kanarsa sebebi bu adamdır.
devran 1 hafta önce
hicbir yerden desdegin yoksa demek kimse sizi sevmiyor o zaman kapansin daha iyi sonra sen haddine olmayan laflari etmeyeceksin onu fenere yatarken dusuneceksin git o fenere deki size yattik para istiyoruz yemiyor dimi 400 bini bulamayan baskanin orda ne isi var beter olun belanizi buldunuz yalvarin adiler zaten eger baskan bunu yaparsa taraftar olarak hakkimi helal etmem
? 1 hafta önce
trabzonspor devletten destek aldığı içinmi her sezon şampiyon oluyor ?????? yada kimler her sezon şampiyon yapılıyor ?????? siz aziz yıldırımdan destek aldınızmı ????????
Ali KAYA 1 hafta önce
Beyefendi; burası Türkiye Cumhuriyeti. Siz o zamanlar Fenerbahçe Cumhuriyeti var yalanına inandınız ve battınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@