kebir

Ersun Yanal Trabzonspor'un hedefini açıkladı

Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal bugün Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Ersun Yanal Trabzonspor'un hedefini açıkladı

Sohbette basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yanal "Hayal ettiğim kalıcı ve herkesin sevebileceği bir kadronun burada olduğu bilinmesi" ifaderini kullandı.
 
"Bu sezonki başarı kriteriniz nedir?" sorusuna ise Yanal, "Benim istediğim ve hayal ettiğim şey kalıcı ve herkesin sevebileceği bir kadronun öncelikle burada olduğunu, insanların hissetmesi gerekiyor. Evet ya bizim kadromuz. Bunun için adımlar atıldı. Genç ve yetenekli oyuncularımızın başarılı olması. Ne olur ise olsun Trabzonspor takımının zirvede kalması gerekiyor. Trabzonspor 4 büyükler içinde hep olmak zorunda. Burada tutulması gerekiyor. Trabzon futbolunun kültürünün, yatırımlarının karşılığını almak adına. Bu araya Başakşehir girdi ve o da bu zirvenin takımı. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe yaptıkları kadro ve bütçelerle zirveyi zorluyorlar. Bizim mutlaka her yıl olmamız gerekiyor. Biz 2011 yılından sonraki geçişleri, çok doğru yapamadık veya aksaklıklar oluştu. Tekrar toparlanıp o aksaklıkları giderip, düzgün bir zemine bu takıma oturtmak gerekiyor. Bence temellerini attık. Bir kaç rötuş yaptığımız da artık sorunumuz kalmayacağını düşünüyorum ve artık zirveye oynamak gerekiyor ve bunu yaparken de istikrarlı, düzenli, sistemli bir şekilde planlayarak, bu takımın istenilen şampiyonluğa ulaşacağı, bu yolculuğun ısrarlı bir şekilde kovalanmasına iş kalıyor. Öncelikle bu kadronun sabit ve coşkulu bir şekilde oturtmasıyla olur. Zamanı doğru değerlendirmeliyiz. Bizi bekleyen çok çekişmeli ve güzel bir lig var. Biz her şeye hazırlıklıyız" ifadelerini kullandı.
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERDEM
ERDEM - 9 ay Önce

Trabzonsporun gücü bu hafta belli olacak .Bşakşehir maçıda kazasız belesız geçerse işte Trabzonspor bu lig yarışında varım diyecek.

Mehmet Alemdar
Mehmet Alemdar - 9 ay Önce

Takimi cabuk oynamasi icin calistir cabuk oynayan takimlar karsisinda bocaliyorsunuz

ERKAN
ERKAN - 9 ay Önce

Bu takım GB maçının ikinci yarısındaki dizilişi ile tani Sosa Kucka önlerinde Yazıcı ile oynamalı Okay ile olmaz. Ikay çok ağır pas yeteneği yok adam eksiltme özelliği yok takımın hızlı oyuna ve çabuk düşünen oyunculaea ihtiyacı var. Kanatlarda Olcay Castillo Volkan Şen forvette Buraj Rodallega göbekte Yazıcı Sosa Kucka Onazi gibi kaliteli oyuncular var ne yazık ku defans problemi devam ediyor umarım Hobocan iyi çıkar yoksa vay halimize Uğur Ve Akbas ile olacak iş değil. Ben inanıyorum ki bu hafta TS Başakşehiri yenecek veya beraberlikle dönecek o zaman fitil ateşlenmiş olur be yükseliş başlar. Ancak kimse şampiyonluktan bahsetmrsin önceliğimiz sahada dik duran mücadele eden koşan basan bir takım izlemek. Emin olun arkası zaten gelecektir