vardallar

CAS'tan Trabzonspor'a umut ışığı

CAS, UEFA’nın Manchester City’ye verdiği 2 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezasını kaldırdı. Bu karar, FFP kurallarına uymadığı gerekçesiyle Avrupa’dan 1 yıl men alan Trabzonspor’u, perşembe günkü CAS duruşması öncesi bir hayli umutlandırdı.

Trabzonspor 14.07.2020, 09:17 14.07.2020, 11:51
CAS'tan Trabzonspor'a umut ışığı

UEFA, 2019 yılındaki mali tablosunda tutarsızlıklar olduğu gerekçesiyle Trabzonspor’u 1 yıl yani gelecek sezon Avrupa Kupaları’ndan men ettiğini açıklamıştı.

Bordo-Mavililer de, güçlü bir avukat ordusuyla sağlam bir savunma hazırlayarak soluğu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) almış ve davayı buraya taşımıştı.

CAS, Trabzon’un gönderdiği dosyaları incelerken, tüm gözler de 16 Temmuz’daki mahkemeye çevrilmişti.

Bordo mavili ekip, cezanın kalkmasını umut ederken, tıpkı Trabzon gibi UEFA’nın Finansal Fair-Play (FFP) sebebiyle 2 yıl Avrupa Kupaları’ndan men ettiği Manchester City’nin CAS başvurusundan çıkan karar, bir anda umutları daha da artırdı.

UEFA, sponsorluk ve 2012-16 yıllarındaki gelirlerini şişirdiği gerekçesiyle şubat ayında City’ye men cezasının yanı sıra 30 milyon Euro para cezası vermişti.

City, sağlam bir savunmayla CAS’ta istediğini aldı ve hem men cezası kalktı hem de para cezası 10 milyon Euro’ya düşürüldü.

Zaman aşımına uğradı...

CAS’ın, City’ye verilen cezanın yeterli delil sunulamaması ve iddia edilen ihlallerin büyük bölümünün 5 yıllık zaman aşımına uğramasından dolayı kaldırdığı kaydedildi.

City ve Trabzonspor’a verilen cezaların niteliği farklı olsa da, İngiliz devinin ağır bir cezadan CAS’ta kurtulmasının, Bordo-Mavililer’e perşembe günkü duruşma öncesi büyük moral verdiği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Bu arada UEFA’nın da, CAS’ın kararına karşı konuyu en üst mahkeme olan İsviçre Federal Mahkemesi’ne taşıyacağı bildirildi.


Yorumlar (26)
Uğur yalçın 1 yıl önce
Ceza onanırda kurtuluruz hatta bir yasa çıksada bu takım liğden düşse ömrümüzü yedi nerden bulaşrık bilmiyorum keşke fenerli ğs li bjk li olsaydık yada futbol merakımız olmasaydı o değil çoluk çocuğuda yaktık ne bitmez çileymiş inşaalah avtupadan men olursunuz tek duam bu liğdende bir an önce düşersiniz bu çile biter
bu lig ve onun hiçbir tiyatrocusunu tutmayın 1 yıl önce
takımı ligden çekecek vizyon bunlarda yok. bunlar yukardan emir almaya alışkın. mağdur edebiyatı da öğretmişler.
İsmail kır 1 yıl önce
Aynen katılıyorum bu takım bizim bütün hayat fonksiyonlarımızla oynadı biz takımı bırakamayız .Fakat bize ıyilik yapsınlar takımı küme düşürsünler hatta kapatsınlar bizde kurtulalım şu işkenceden ne güzel olur. ankara demirspor keçiörengücü somalinyit böyle takımları tutacaksın sinir hastası olmayacaksın.Bu taraftara bunları yaşatanların Allah belasını versin
Vatandas61 1 yıl önce
Bir Trabzonsporu muz vardı. Isyanimizin baskaldirisimizin dik duruşumuzun simgesi.gözünüz aydın artık onu çaldınız bizden
Kemal 1 yıl önce
Özgür kardeşim, biz dik durmuyoruz. Gelen yönetim tesislerin kapısına "SİYASETÇİ GİREMEZ" yazmadığı sürece de dik duruyoruz diyemezyiz. Siyasetten bağımsızdır ve siyasetten üstündür TS. Eskiden böyleydi en azından
iskefiyeli 1 yıl önce
trabzonlular akilli insandir klübü bu hallere düsürenlere gider oy verir. Yillardir yaptiklari gibi. Bakasaniza 2011 de ipimizi ceken parti ve onun basi yüzde yetmis oy aldi sindide onun atadigi adamlar bizi kurtarmaya calisiyor hahahahha cok gidiklandim halimize biraz güleyim
Özgür Ustaoğlu 1 yıl önce
Kardeş biz hala dik duruyoruz utanılacak birşey yapmadık, ortama ayak uyduramadık
AHMET TS 1 yıl önce
ŞİMDİ DE TARAFTARA CASI CUSU MU TESELLİ GÖSTERİYORSUNUZ, YAZIKLAR OLSUN ALAYINIZA...
Bayro 1 yıl önce
InşAllah kaldırmazlar yoksa bunlar bizi avrupadada rezil edecekler. Hem bırakın avrupayı bu rezilliği açıklasınlar gündem degistirmesinler.
Hasan 1 yıl önce
Umruda değil CAS.
CBİ 1 yıl önce
inşAllah CAS'tan umduğunuzu alamazsınız.
Uğur şirin 1 yıl önce
Cesurlar bir kere korkaklar bin kere ölür
Caner 1 yıl önce
Agaoglu hüseyini istifasini kabul etmiyormus
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@